Corolla 4WD

Karosszéria variánsok, motorfajták, egyéb típusok. Toyotainkról szakmai beszélgetések, tudnivalók, érdekességek...
E11-1.8 i 16V 4WD
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: E11-1.8 i 16V 4WD » 2010 okt. 20, 08:03 pm

Bardos6 írta:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/ ... ar-4095454

Tényleg volt E11 bõl 4wd?

Amúgy testvéremék szeretnék lecserélni az 1.3 as E11 hatchbackjüket egy kombira ha valaki tud valami jót ne tartsa magában.Köszi
Bizony hogy volt! Sõt! Van! Itt áll a bejárat elõtt ;-)

JBJ
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: JBJ » 2010 okt. 20, 08:21 pm

A toyota majdnem az összes modelljéhez kinál(t) összkerékhajtást,még a mai napig is.http://toyota.jp/vitz/dynamism/engin/index.html
ez például az aktuális yaris oldala és ebbõl is van négykerekes,de ha az oldalon szétnéztek elég sok modelt találni ami 4wd-és ,csak nehéz eligazodni.és ez régen is így volt,csak hát a belpiac az más.

JBJ
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: JBJ » 2010 okt. 20, 08:26 pm

http://toyota.jp/corollafielder/dynamis ... index.html
ez például az aktuális corolla combi amit már ide nem hoznak abból is van 4wd-és.de jó lenne egy ilyen

JBJ
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: JBJ » 2010 okt. 20, 08:31 pm

E11-1.8 i 16V 4WD
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: E11-1.8 i 16V 4WD » 2010 okt. 20, 10:46 pm

Yepp!

Lassan egy hete (~800km) óta van szerencsém egy Corollával járni (E11 1.8 4WD Sportwagon SOL PLUS), és felmerült pár kérdésem az autóval kapcsolatban. Önálló project topicot nyitni neki még korai lenne, így itt teszem fel õket.

Nem fejlesztést érintõ kérdés, de érdekel: Miféle hajtás van alatta? (tudom 4WD, de azon belül ;-) )

Viszont: Mekkora munkából, és kb mekkora összegbõl lehet megemelni az autót, hogy ne akadjon fel úttalan-utakon? Milyen hátrányokkal kell számolni, ha az ötletbõl valóság lesz?

Van olyan a típusba passzoló váltó, ami kicsit kevésbé teszi pörgõssé az utazó tempót? Tudom, dízelen szocializálódtam, de szerintem akkor sem feltétlenül kéne 4000 felett pörögnie egy motornak normál autópálya tempó mellett. Persze van ennek elõnye is: ha a gázra lépek, fürgén meglódul ;-)

Az upgrade most még csak teoretikus, de ki tudja, egyszer még meg is valósulhat. :-D

Elõre is köszi a válaszokat!

Frool
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Frool » 2010 okt. 20, 11:16 pm

E11-1.8 i 16V 4WD írta:Yepp!

Lassan egy hete (~800km) óta van szerencsém egy Corollával járni (E11 1.8 4WD Sportwagon SOL PLUS), és felmerült pár kérdésem az autóval kapcsolatban. Önálló project topicot nyitni neki még korai lenne, így itt teszem fel õket.

Nem fejlesztést érintõ kérdés, de érdekel: Miféle hajtás van alatta? (tudom 4WD, de azon belül ;-) )

Viszont: Mekkora munkából, és kb mekkora összegbõl lehet megemelni az autót, hogy ne akadjon fel úttalan-utakon? Milyen hátrányokkal kell számolni, ha az ötletbõl valóság lesz?

Elõször arról kell meg bizonyosodnod, hogy a magasság a gyári értékeknek megfelelõ-e jelen pillanatban vagy a használat és az évek
miatt már leült esetleg.

Van olyan a típusba passzoló váltó, ami kicsit kevésbé teszi pörgõssé az utazó tempót? Tudom, dízelen szocializálódtam, de szerintem akkor sem feltétlenül kéne 4000 felett pörögnie egy motornak normál autópálya tempó mellett. Persze van ennek elõnye is: ha a gázra lépek, fürgén meglódul ;-)

Az upgrade most még csak teoretikus, de ki tudja, egyszer még meg is valósulhat. :-D

Elõre is köszi a válaszokat!
CCH vezetőségi tag

Ajtóüvegen át figyelni a menetirányt
finoman adagolva gázt,ellenkormányt.
Szélvédõn keresztül nézni a tájat,
nincs szebb ami rám várhat!
Kilinccsel elõre!!!
AE86GT. 4AGE

Bandagoose
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ

Hozzászólás Szerző: Bandagoose » 2010 okt. 20, 11:25 pm

Mázlista :) Ha most vennék, tuti ilyet vennék, bár eléggé kevés van belõle a piacon.

az összkerékhajtás kivitele már nekem is mozgatta meg a fantáziámat.

Kapcsolható, vagy állandó összkerékhajtás?

Az összkerékhajtás miatt gondolom, a váltó sem nagyon csereszabatos más típusokkal, de mit is jelent a magas fordulat? mennyit forog százas tempónál ötödikben?

Nem tudom, a tiéd miért ér le lépten-nyomon, gyanítom, hogy a "sportwagon" kifejezés egyúttal ültetett futómûvet is jelent.

Én a HB-men három különbözõ rugószettel lemértem az autó magasságát és dokumentáltam is. Mérd le a te autód magasságát, sík terepen, úgy, hogy a kerékjárati ív külsõ peremének legmagasabb pontját méred a talajtól, elöl is és hátul is (60 cm körül kell lennie), és akkor megmondom, hogy normális magasságú-e az autód, vagy mélyebb fekvésû.

van egyébként egy garnitúra normál gyári rugószettem, ha gondolod, esetleg kipróbálhatod, és ha beválik, alkudhatunk róla, az még semmiféle veszélyeket nem rejt, ha azt szereled bele. Csak elõbb tudni kéne a kocsid magasságát.

E11-1.8 i 16V 4WD
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: E11-1.8 i 16V 4WD » 2010 okt. 21, 12:27 am

Tényleg kevés van a (magyar) piacon. Szám szerint egy. Múlt héten még kettõ volt, de a jobbik már itt áll a ház elõtt. ;-)

Ki is mentem, lemértem. Ez bizony nem "ültetett", minden keréknél 61 centi. Viszont életvitelünkbõl adódóan gyakran elõfordulunk hegyoldalban, hegytetõn (fel kell hordani a bringákat, siklóernyõket), és oda a legritkább esetben vezet hagyományos értelemben vett út. Fáj a szívem, amikor egy-egy bakháton végighúzza az alját. És végig húzza, mert el nem akad rajta. :-D

Ötödikben 90-nél kerek 3000-et forog, 130-nál ~4300-at. Persze ilyenkor elég iszákos is. Tudom minden relatív (meg egyébként is almát hasonlítok körtével), de az eddig megszokott 6 literes fogyasztás, és 2500 körüli fordulat után soknak hat.

A 4WD-rõl meg ahány helyrõl érdeklõdtem, annyi féle választ kaptam. Az elõzõ gazdája szerint viszkós, a meg nem vett példány gazdája szerint Haldex, az egyetlen neten talált forrás szerint állandó. Személy szerint passz, bár az állandó felé hajlok, mert úgy kanyarodik, mintha sínen menne. Vezettem már néhány sportos(nak tekinthetõ) két kerék hajtású autót, de egyik sem kanyarodott így.

Talán minden felvetésre válaszoltam. Várom a megfejtéseket. ;-)

E11-1.8 i 16V 4WD
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: E11-1.8 i 16V 4WD » 2010 okt. 21, 12:39 am

Jahh! A félreértések elkerülése érdekében megemlítendõ, hogy nem panasz képpen írtam ezeket, bármikor együtt tudok élni ezekkel az adottságokkal. :-) Csak ha van rá egyszerû, és nem túl drága megoldás, akkor el lehet játszani a gondolattal... :-)

Bandagoose
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ

Hozzászólás Szerző: Bandagoose » 2010 okt. 21, 12:39 am

állandó összkerékhajtás...hûha...arra mondják, hogy "konkrét".

A kapcsolható, az kissé primitívebb, mivel csak havon meg sárban, csúszós úton használható, nincsen benne központi differenciálmû.

Arra meg, hogy kapcsolható-e, vagy állandó, egyedül te tudhatod a választ, mert ha van benne kapcsoló, akkor kapcsolható, ha meg nincs, akkor állandó, ez a legbiztosabb tájékozódási pont ;)

a 61 cm-es magasság szériarugónak tûnik. Ha ez kevés, akkor nemigen lehet vele mit tenni, esetleg berakhatsz gumipogácsákat a rugómenetek közé, vagy a másik megoldás, ha a lengéscsillapítókat felújíttatod (pl. Kárászyéknál) és utcai sport keménységre kéred, így 1-2 cm-t emel az autódon, és keményebb is lesz a rugózása, viszont jobban is fog imbolyogni a relatíve nagy kasztni.

Én inkább még megültetném. Ha már sportwagon... :twisted:

Bandagoose
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ

Hozzászólás Szerző: Bandagoose » 2010 okt. 21, 12:46 am

Az enyémben most ezek vannak egyébként:

Kép

Minden elõzetes híresztelés ellenére, nem keményebb mint a széria, csak rövidebb (a G6 HB gyári rugóihoz képest kb. 1,5 cm-el ül mélyebben a kocsi) A progresszivitásnak köszönhetõen ráadásul a "rázós utak" kisebb egyenetlenségeit még lágyabban is dolgozza ki mint a széria, aztán persze hirtelen felkeményedik.

Bandagoose
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ

Hozzászólás Szerző: Bandagoose » 2010 okt. 21, 12:53 am

Ja, és a 90-nél 3000-es fordulat tényleg nagyon sok, fõleg egy ilyen nagy és nyomatékosra tervezett motornál, érthetetlen...ezek a Corollák általában 100-nál épp 3000-et forognak, az 1.6-osok lehet még annyit se (kivéve persze a 4a-ge motorokat.)

Az én 1.4-esem (pontosabban 1.3-as) a 6 sebességes váltóval 2750-et forog hatodikban száznál, ötödikben pedig 3250-et (úgyhogy itt most egy kicsit meg is cáfolom amit a többiek a hatsebességes váltó áttételeirõl írtak :) )

E11-1.8 i 16V 4WD
Visszajáró
Visszajáró

Hozzászólás Szerző: E11-1.8 i 16V 4WD » 2010 okt. 21, 01:04 am

Tovább ültetni?! :-D LOL! Tudod milyen alternatívák voltak még ezen kívül? 2 típus versenyzett még a kegyeinkért (ha elmondom, lehet egybõl kegyvesztetté válok): Discovery, Hilux.

Ész érvek szóltak a Corolla mellett. Olyanok, mint a fenntartási költségek, parkolás a városban, megbízhatóság (nomeg ebbõl kilát a Csajom ;-) ). Aztán amikor képbe került a Sportwagon, akkor próbáltuk megideologizálni, hogy miért kell nekük egy egynyolcas benzines: pl. kell egy benzines autó, ami télen is bármikor indul; ne füstöljük még jobban tele a Földet dízelkorommal, stb.

Tudtuk, hogy kompromisszumot kötünk a terepjáró képesség rovására. De lesz még egyszer olyanunk is ;-) Persze addig sok mindennek kell még változnia.

Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2010 okt. 21, 06:21 am

Én a helyedben abroncs fronton próbálkoznék. Tudom, hogy nem mutat majd helyes értéket a km óra de azzal két dolgot is elérsz egyszerre. Olyan gumit választhatsz ami megfelelõ az általad kiszemelt terepen plusz kicsit magasabban lesz a hasa. Mondjuk max. 1-2 cm de lehet, hogy az épp elég. Nézesd meg egy gumissal, hogy mi az a méret ami még befér.

A rövidebb váltó meg jól jön terepen. :wink:

Bandagoose!

Azt nyilván tudod, hogy az összkerékhajtás nem a kapcsolhatósága miatt lesz jobb vagy rosszabb. A régi komoly terepjárókban volt központi difi még talán 50:50-re zárható is, is de alapvetõen hátsókerék meghajtásúak voltak. Én egyébként úgy tudom, hogy a corollákban full time 4wd van.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Pacsker
Site Admin
Site Admin
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2010 okt. 21, 10:03 am

Sok érdekességet olvasok :) Lesz amit megerõsítek és lesz amit cáfolok!

Itt is gratulálnék az autóhoz. Nagyon dícséretes, hogy a dízelkormolás miatt lemondtatok az olcsóbb fogyasztásról. Itt 100 km-enként akár 1000 forint különbségrõl is beszélhetünk. Nagy áldozat!

Régi álmom egy összkerekes Wagon Corolla. Bennem van kiskorom óta a hobbi terepezés. Hihetetlen, hogy ezek a kis Corolla-k mire is képesek. A Corolla 4WD generációja Japánban kezdõdött.
Az AL25-ös alvázkódra keresztelt Tercelt Japánban Sprinter Caribnak hívták, ami Corolla 4WD-t jelent.

Kép

Kép

Nálunk is kapni, potom pénzért. Igazi igénytelen szívós vaddisznó. Átmegy mindenen (érdemes youtube-ot nézni). Hihetetlen terepeken is helytáll. Fura módon van benne vízszint/dõlésszög mérõ, és 1-2 terepjárókban ismert mûszer. Itt Európában 1.5-ös karbis benzines. Tökéletesen jó mindenre. Múlt télen bevetés közben is láttuk 70 körül keresztben a hóban.

A második generáció a személyes kedvencem. AE95 Corolla (Tercel) 4WD Wagon vagy belpiacon Sprinter Carib. Brutál terepképességek, a tercelhez hasonlóan zárható elsõ-hátsó hajtás. Emellett brutál luxus (gti felszereltség is létezett belõle) és mellett szép is szerintem! 1.5-1.6-1.8 benzines befecskendezõs motorokkal voltak szerelve. Létezett belõle Auto Central Lock-os és többek közt Height Control Touring Special. Igen belülrõl elektromosan állítható szintezés :)
1987- gyártották, de nem csak az E9 széria alatt, hanem 1994-ig, mivel E10-bõl nem létezett 4wd Wagon.

Kép

Kép

Kép

És végül a tied. AE114/5 (elvileg ZZE115 is) néven ismert Corolla 4WD Wagon / Sprinter Carib (Rosso). Arról sajnos infóm nincs, hogy az Európai modellekbe is volt-e centrál zárás, de belpiacon és pl Amerikában igen. 1.6 és 1.8-as injektoros benzinessel szerelték az összkerekes változatokat. Bevetésen nem sokat láttam, de szerintem megállják a helyüket ezek is. A belpiacos modell egyszerûen csodás orral rendelkezik. Érdekességképpen létezett ebbõl a szériából is elsõkerék hajtású kivitel, amibõl pl létezett Blactop 20V-vel szerelt (160 lovas 4AGE) BZ Touring kivitel, csodás beltérrel és külsõ kiegészítõkkel.

:luv:
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ha beleszeretsz idõvel és költenél rá értelmetlenül, akkor keress meg és hozassunk be egy Carib nózit! :)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi

:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Válasz küldése