Váltók, áttételek, sebességi értékek

Karosszéria variánsok, motorfajták, egyéb típusok. Toyotainkról szakmai beszélgetések, tudnivalók, érdekességek...
Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2010 júl. 15, 05:37 pm

Kezdeném a sort egy egyre aktuálisabb kérdéssel:

"Túl sokat forog a 4AGE gyári 5 sebességes váltója autópályán, sokkal többet, mint a többi 5-ös konstrukció, csökkentsük ezt 6-os váltóval, vagy hosszabb 5 sebességessel."

Ez a dolog személy szerint engem is régóta foglalkoztat. Ha az embernek már kicsit sportosabb a kipufogója (nem feltétlenül Civic rakéta dob), igen zavaró tud lenni az autópályás 130 körüli tempó. Miért ne lehetne rárakni az E11-es Zenki Corolla-k G6-os váltóját, netán a Blactop 6-osát, ezzel megszûntetve a problémát, sõt még talán a fogyasztáson is spórolni.

A 4AGE motorban 130-as tempónál valóban van tartalék és egy sebesség tartó nagyobb fokozatot tényleg elbírhatna! Emellett sokkal jobb fokozateloszlásokat kapnánk, amely a több kapcsolgatás "hátrányára" lendületesebb közlekedést biztosíthatna, netán egy pályázós, nyílt napon, visszaváltásoknál kiegyensúlyozottabb motorfékezést nyújthatna.
Azonban egy 6 sebességes Toyota váltó iszonyatosan ritka és, ha van is, akkor is 100 ezer forint feletti áron. Ezért nem árt, ha vásárlás elõtt kiderítjük, tényleg kevesebb lenne-e a fordulat 6-os sebességben 130-nál, valóban jobb fokozateloszlásokat kaphatunk-e... Sõt, látatlanban azt is figyelembe kell venni, hogy olyan hosszú is lehet a 6 sebesség, ami már a 4AGE motor karakterisztikájának inkább erõlködõsebb lenne, így akár fogyasztás növekedéshez is vezethetne.
Felmerült párszor, hogy a hosszabb, 4AFE 5 sebességes váltót is felrakná 1-2 tulaj, de ezt is jobb elõbb megvizgsálni a fenti szempontok alapján.

A legfontosabb az volt, hogy kiderítsem a VALÓS!! sebességi és végáttételeket. Nem volt egyszerû, mivel sok helyen meg sem közelíti a valóságot a feltüntetett érték, de végül sikerült, biztos forrásból.

Egy kis gyorstalpaló a szereplõ megnevezésekhez:

- 4A, 4A-F, 4A-FE, 7A-FE motorokhoz az 5 sebességes váltó C50-es kódra hallgat.
- 4A-FE motorhoz E11-es korai Corollakban (1997-2000) létezett a G6 felszereltséghez egy 6 sebességes váltó, melyet C60-as kóddal láttak el
- (ZZE112-es és késõbbi Corolla-kban, Avensisben, Celica-ban... újakban is létezett ugyanez a C60/160-as váltó, csak teljesen más váltóharanggal<--Vvti ZZ-s motorokhoz.)
- 4A-GE 16V motor csak (FWD) 5 sebességes váltóval hagyta el a gyártósort, melyben rövidebb fokozatok voltak a nagyobb fordulatszámtartományban dolgozó motor kompenzálására. Ezt a váltót C52-esnek hívták.
- 4A-GE 20V motorok legtöbbje hasonló, de kicsit erõsített C52-es (talán E-s) váltókkal volt szerelve, azonban a Blacktopok közt már volt pár 6 sebességes C160-as is. Az utóbbi tulaj mázlista és abbahagyhatja a hozzászólás olvasását :) .
- Érdekesség képpen megemlíteném még a 4AGZE és E58-as erõsített váltója párost, amely a következõ diagrammokban láthatóan megfelelõen hosszú sebességeket mutat az alacsony fordulaton lévõ nagy nyomaték miatt.

- (mp/h-->km/h=1.60934)


Nézzük a széria konstrukciókat:

Kép

100 km/h, 5. sebességi fokozat: ~2750 f/p
130 km/h, 5. sebességi fokozat: ~3600 f/p

Kép

100 km/h, 5. sebességi fokozat: ~3220 f/p
130 km/h, 5. sebességi fokozat: ~4180 f/p

Igen jelentõs a különbség! Ha még nem is hangos a kipufogó, akkor is érzetre sokat forog. Biztos ismerik azt az érzést a 4AGE tulajok, hogy amikor váltanának 5.-be, nem sikerül, mivel nagy sajnálatra már abban van.

Érdekesség képpen a 4AGZE konstrukció:

Kép

100 km/h, 5. sebességi fokozat: ~2950 f/p
130 km/h, 5. sebességi fokozat: ~3800 f/p

Arany középút. Erõs is, jó is, ...drága is. Köszönjük Attila a hozzászólást :) ...


Nézzük a lehetséges megoldásokat:

Kép

100 km/h, 5. sebességi fokozat: ~2780 f/p
130 km/h, 5. sebességi fokozat: ~3650 f/p

Kép

100 km/h, 6. sebességi fokozat: ~2980 f/p
130 km/h, 6. sebességi fokozat: ~3900 f/p

Mi is szûrhetõ le ebbõl?

A 4AFE C50-es váltójával igaz, majdnem 500 f/p-el csökkenthetnénk az utazó tempónkat, ami nagyon kecsegtetõ, viszont a megmaradó 5, de jóval hosszabb sebességek miatt lomhulna az autónk. Elmúlna a gyorsan felpörgõs 4AGE feeling és az utazó tempó kivételével nõne a fogyasztásunk az erõlködõbb motor miatt. Találtam egyszer a Youtube-on egy videót ilyen konstrukcióról. (ha valaki megtalálja, kérem linkelje!) Vicces, hogy 3-as sebességi fokozatban, igaz lassan érjük el a leszabályzáshoz közeli fordulatot, de 2.ban 122-vel, harmadikban 178-al is tudnánk menni. Személy szerint ezt a verziót nem ajánlanám.

Nézzük a 6-os váltót. Utolsó fokozatban kicsit több, mint 200 fordulat/percet "spórolhatunk", ami nem hangzik soknak, de higyjük el számít! Azonban az elõzõ esethez hasonlóan nem 5, hanem 6 részre oszlik fel, amelyek városi használatnál nem, hogy több, hanem kevesebb energiátt igényelnek a motortól.
A hátrányai gyakorlatilag, amelyek inkább csak ízlés kérdései: Több kapcsolás (én pl élvezném) és ami kicsit bosszantó, hogy a 0-100-as gyorsulásig már a 3. sebességet is kapcsolnunk kellene, így vesztenénk az idõbõl :)
Azthiszem kibírható, de cserébe mit is kapunk?
Nagy tempónál kisebb fordulat -> kisebb zaj -> picit kisebb fogyasztás. Vegyes használat mellett dinamikusabb, lendületesebb menettualjdonság, jobb visszaváltási tényezõk, és a használtautós hirdetésekbõl idézve: "fiatalos vagányság" :)
Szeretném, igen! Már sikerült szereznem egy 6-os váltót, amely sajnos átalakítást igényel (ZZ-s), a többit majd a projektemben. Ha valaki tud 4AFE, 4EFE, 6 sebességes (G6-os) váltót, autót eladót, vagy olyat, akinek lehet, kérem jelezze!

Érdemes megnézni a táblázatot és a többi értéket is. 4AGE-nél a váltást 8000f/p-nél adtam meg (E8-ba néha tovább engedi, E9-be néha hamarabb letilt), 4A-FE-nél pedig 6200-nál.

A felsorolt váltó csereberék nagyon könnyen elvégezhetõek. Olyanokat választottam, ahol a harang megegyezik és a diffi két kihajtása is azonos helyre kerül. Egyedül a 6-os váltónál kell kicsit játszani a kulisszánál, ha nincs meg a hozzá valónk, de, ha nincs akkor is 3 vágás...

Hajrá 4AGE tulajok! :)

A modellezõ programot köszönöm Mozsónak!
Ha más variánsokra is meg szeretnétek nézni, állok elébe, segítek szívesen!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pacsker 2013 feb. 05, 09:14 pm-kor.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
[Walaki]D`Lair
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3604
Csatlakozott: 2009 nov. 06, 05:52 pm
Autód gyártási éve: 1985
Autód típusa (és generációja): Corolla E8
Autód felszereltségi jelölése: GT
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: [Walaki]D`Lair » 2010 júl. 15, 06:33 pm

Én meg pont hogy rövidíteni akarom a váltót egy 4.8-as végáttétellel :lol: :lol: :lol: :lol:
1985 - Toyota Corolla AE86 GT - SR20DET BlackTop //// Trackday beater
2006 - KTM 640 LC4 Supermoto /// :twisted: :twisted: :twisted:

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2010 júl. 15, 06:40 pm

Elsõkerékkel drifteljünk?
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2010 júl. 15, 06:56 pm

Két kérdés:

A 4A FE-nél csak 6250 körül kezdõdik a piros, nem tilt az "magasabban"?
Nem lenne egyszerûbb tényleg a végáttételt változtatni? (Én nem tudom, tényleg nem értek hozzá csak kérdezem.)
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2010 júl. 15, 07:10 pm

4AFE-t nem tudom mikor tilt, de a lényegen (100-130-as tempónál) nem változtat.
Lehet, hogy 50-100 fordulatokat tévedek. Nehéz leolvasni a diagrammot, de megközelítõleg szerintem jók az értékek!

Remélem BruceE9 ír a tapasztalatairól ide is.

A végáttétel itt a differenciálmûvet jelenti (ha jól tudom). szét kell fûzni hozzá a váltót, ami a vételáron kívül (fõleg, ha másik váltóból szednénk ki) darabonként ~30 ezer forintot jelent. Összeszerelésnél hézagolás, elõfeszítés... És fent áll veszélye, hogy nem lesz jó. Kényes dolog a váltó. Sosem nyúlnék hozzá. SST-k tömkelege.
Az optimális egy C160-as váltó lenne C52-es diffivel. Az azt jelentené, hogy 99%-ig megegyezne az 1-5 és utána lenne egy utazós 6.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: RWD » 2010 júl. 15, 08:00 pm

Akkor feldobom a nagy kérdést itt, szerintem lehet hozzá köze :)
Matyi, ugye nyomtál be ~150es hajtós Starlet belsõs képet (ugyebár Starlet Cup volt a ringen :twisted: )...az enyém kb 130ig megy, onnan kb semmi hatás.Pedig 1.2, igaz 5 sebis váltó, de kétlem hogy ezért ne menne úgy.Nem vagyok vmax buzi, csak érdekesnek tartom, illetve meg kéne oldani a problémát, ha van.
Gyújtást még nem néztem, de szerintem minden klappol, annyira szépen jár, gyorsul, stb. :roll:
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: mozso » 2010 júl. 15, 08:50 pm

Egy dolog amit meg erdemes figyelembe venni, a pontos felni es gumimeret. Foleg ha extra papucsok vannak fent. A fenti kalkulator erre is megoldast ad.

A masik pedig a valtok kodjelei.
C52-es valto letezett:
2000+ MR2 mk3 (MR-S)
2000+ Corolla 1.8 Japan
2000+ Corolla Verso
4A-GE 20V
es meg ki tudja

Az elso ketto harangmodositas nelkul atszerelheto (de eroteljes atalakitasokkal), az utobbi viszont meg macerasabb. Detto C150, C60 es C50. Szoval erre nagyon figyeljetek, sajnos a Toyotanal nincs egyertelmu kulonbsegtetel a valtok kodjaiban, meg akkor sem ha a kasztnin levo plaketten gyarilag le van irva a pontos tipus, pl. C52 02B.

A teljes kuszasagra egy okolszabaly van: C, mint C szeria, 5 vagy 6, mint 5 vagy 6 sebesseg......es ennyi. Sajnos semmi mas nem fix, a tobbi le kell merni. Aztan jonnek a fincsosagok, mint C251 (Avensis, ami pl az E12-re jo) meg a C250 (Corolla Verso, ami szinten jo) meg a C150 (E12 1.4-es). A fentieket bonyolitja a diffi fogazasa is, 26, 23, 21. Le sem irom annyi a variacio.

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2010 júl. 15, 09:36 pm

Tök jó ábrákat tettél ide fel, kellett egy kis idõ mire átnézegettem.

Az enyémen mint kiderítettük az adattáblából C160-as váltó van. Tapasztalat, hogy rövidebb az 1-5. mint az 5-ös váltónál volt. 6-ban viszont kb. az ábráról leolvasható fordulatokat produkálja. Amiket biztosan tudok, és megfigyeltem autópályán (6-ikban):

140 km/h-nál 4100-4200 rpm
130 km/h-nál 3800-3900 rpm

a 4AGE 16V 5-ös váltóval a 140 km/h 4500 rpm volt. A 16V-knél 4500 rpm-nél nyitott a másik négy pillangó ilyenkor ugrott a fogyasztás nagyot, emiatt valószínûleg a 20V 6gang 140-nél kb. 300 rpm-el alacsonyabb fordulaton kevesebbet fogyaszt, távolabb vagyunk a szabályozás váltástól. Igaz a BT 20V már VVTi motor és ha jól tudom ennél a motornál az olajnyomás tolja el a bütykös tengelyt oldal irányba, vagyis fokozatmentes a váltás. De errõl majd írhat valaki hozzáértõ inkább.

A 6-os váltó és a fogyasztás kérdésben nem tudok nagyon mit mondani, mert nagyon sokszor padlógázzal gyorsítok, egyszerûen nem tudom megállni az "élvezkedést".
A hang kérdésében pedig a hátsó kipufogó dob nálam a meghatározó. Motorhang, vagy zaj egyáltalán nem hallatszik, de igazából a gyári hátsó dobon kívül még nem találtam olyan hátsó dobot, amely elfogadható lenne.
----------------------------------
Forró Fecske
AE92 Corolla Liftback GT-i, Black Top G6

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2010 júl. 15, 09:42 pm

Pacsker írta: Az optimális egy C160-as váltó lenne C52-es diffivel. Az azt jelentené, hogy 99%-ig megegyezne az 1-5 és utána lenne egy utazós 6.
ezt nem teljesen értem, kifejtenéd nekem bõvebben, hogy a diffinek mi köze az áttételekhez?

Egyébként szívem szerint én is egy olyan 6-os váltót képzeltem volna el, amely 1-5-ig ugyanaz és van egy 6. kimélõ fokozat :wink:
----------------------------------
Forró Fecske
AE92 Corolla Liftback GT-i, Black Top G6

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2010 júl. 16, 11:40 am

Örülök, hogy a valóság is igazolja a diagrammokat így lehet következtetni belõlük.

A diffi nálunk a végáttétel, ha jól tudom.
Ha végiglegózzuk a C52-es végáttételével a C160-as sebességi áttételeit, akkor az optimális 5+1 lenne.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
XJS
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2008 jan. 09, 08:57 pm
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: XJS » 2010 júl. 16, 12:10 pm

Na, most megint beleszolok vmibe :)

Ugyanugy van a kihajtas minden valtonal, legyen elsos vagy hatsos valto:
tanyerkerekkel. A kulonbseg csak annyi, hogy a keresztmotoros kivitelbol fakadoan nem kell megtorni a hajtast, mint a hatsokerekeseknel, mert a valto kimeno tengelye jo iranyban all (Hatsosnal ugye a kimenotengely tekeri a kardant, az a kupkereket, ami meg a tanyerkereket amin keresztul a feltengelyek kapjak a hajtas. A kup- es tanyerkerek kombo itt az un. szoghajtas, mert elforditja a hajtasiranyt 90 fokkal)

A diffi ha nyitott, ha sperr, a tanyerkerekre csavarozodik, azaz vegattetelt elsos valtoban is lehet cserelni diffi nelkul. Azt nem tudom, ki kell nezni a toyodiy-n, hogy a kulonbozo harangos Cxx valtok vegattetelei stimmelnek-e.
Ez it pld az E52-8 valto:
Kép
A kepen a 41302D-vel jelolt cucc a diffi, a 41221-el jelolt a tanyerkerek.

Ugyanez a C52-nel:

Kép

Itt a 41311 a diffi es a 41221 szinten a tanyerkerek.

Ha van ra lehetoseg, en osszehasonlitanam a 6 sebesseges valto belsejet az 5 gangos C52-vel, siman van ra esely, hogy at lehet tenni a tengelyeket komplett. Illetve, meg az is egy opcio, hogy a 4A harangjat osszenezni a 3ZZ valtotesttel, itt lehet, hogy feltengelyt kell vadaszni hozza, vagy meg azt se. Passz egyebkent, sok helyen beszelnek errol a 6g Celica forumon, de konkret keppel illusztralt atepitest meg nem talaltam.
Vagy, az is egy opcio, hogy a 6-os valto lehajtasat es tanyerkereket attenni ha az hosszabb, azt igy a cikkszamokbol nezve siman lehet.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2010 júl. 16, 12:32 pm

Nem jók a képek vmiért. Nézd már meg légyszi!

Összenéztem már lehetõség képpen mindent a 3ZZ-s 6-os váltón és egy 4A váltón. A harangcsere kötelezõ a felfogatási pontok, az önindító helye és egyéb szempontok alapján. Azonban a ZZ-s 9mm-el vékonyabb, mint a 4A és mivel a harang a diffi fél háza is egyben, ezért féltem, hogy a jobb oldali kihajtás jobbráb kerül, így féltengelyeket is keresgélenm kell majd. A féltengelyek ugyanúgy 23 és 26 fogúak., ezzel nincs gond. Szerencsére a diffi háza is ugyanoda kerül, mivel a 4A-ban van egy 9mm-es süllyesztés pont ezt kiküszöbölvén.
Ahogy összenéztem tüzetesen a két harang illesztést, szerintem összemennének, bár van 1-2 különbség, igaz nem a felületen. A nyelestengely a 6-osból, még ha a 4A harang is lesz rajta, pár milivel kevesebbet lóg ki, de szerintem a szerkezetbe elég, hogy belecsússzon.
Magyarul elvileg legó, csak én soha nem szedném szét, se SST-m, se tudásom, egy elvileg jó szakember, meg 25 és 40 közti árat mondott rá. És fent áll a veszélye még így is, hogy rossz lesz a csapágyazás, netán a pontjai is (a harangban), hogy valami buktató mégis lesz.
Ezért szeretném akár 1-1-be elcserélni egy zenki E11 G6 váltóra, annak ellenére, hogy ez többet ér. Rámegy Celica-ra, Avensisre, E12-re, Versora...

A váltókhoz nem értek. Ha tényleg könnyû és lehetséges akár diffi csere nélkül egy végáttételt cserélni, akkor szétbonatnám a kettõt akár. (C52 és C160)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
XJS
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2008 jan. 09, 08:57 pm
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: XJS » 2010 júl. 16, 12:42 pm

(Kepekkel nem tudok mit csinalni, nekem jok, a linkek is jok...nemtom mi lehet)


Valtokhoz en se, csak mostanaban volt sok gyokoles az elsos valtokon, igy olvasgattam a technikakat, mivel mit lehet legozni. De az jo, hogy ezek szerint ezekkel is lehetne. Jaja, SST nelkul beszaratos nekiallni, en sem mernek.

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2010 júl. 16, 01:13 pm

Én ezt tartanám a legélhetõbb megoldásnak http://www.overdrives.co.uk/ csak ne lenne olyan drága. És a beszerelése sem egyszerû, nem tudom mekkora a helyigénye. A 264 GLE Volvo-n biztos, hogy volt overdrive. A gáz, hogy csak hátsókerékhajtáshoz jó.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Attila
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2008 máj. 04, 10:12 am
Re: Váltók, áttételek, sebességi értékek

Hozzászólás Szerző: Attila » 2010 júl. 16, 01:24 pm

XJS írta:(Kepekkel nem tudok mit csinalni, nekem jok, a linkek is jok...nemtom mi lehet)


Valtokhoz en se, csak mostanaban volt sok gyokoles az elsos valtokon, igy olvasgattam a technikakat, mivel mit lehet legozni. De az jo, hogy ezek szerint ezekkel is lehetne. Jaja, SST nelkul beszaratos nekiallni, en sem mernek.
Most hogy túl vagyok rajta már minden olyan egyszerûnek tûnik de mikor csináltuk nagyon izgultam :D
AE92 GT-Z Liftback (Smallport MAP 4AGZE)


Válasz küldése