Corolla Club Hungary

CCH

Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2017 szept. 25, 05:14 pm

Hozzászólás a témához  [ 2393 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 156, 157, 158, 159, 160
 E11 - (1997-2002) 
Szerző Üzenet
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

markokazjee írta:
Szia!
Küldtem privátban!

Én viszont szelepfedél tömítést cserélnék, láttam alkatrészboltokban mindenfélét, de azt olvastam több helyen is, hogy gyári a legjobb és gyári pasztával a megadott gyári helyeken bekenve lesz a legjobb. Kérdésem, hogy melyik a legjobb ? Ha a gyári, akkor azt honnan tudom beszerezni ?
Köszi!

Az a hengerfej tömítés, amiből csak gyárit.
Elring vagy Reinz szelepfedél tömítés tökéletes. Ki kell pucolni az olajat a vájatból, mielőtt felrakja az ember.
Pasztázni csak a kanyarokban kell, sima hőálló paszta piros vagy fekete.
Nekem még sosem volt gondom.

2017 jún. 12, 09:41 pm
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Ha még tapintásra puha a mostani szelepfedél tömítésed és rendesen ki is pucolod akkor jó lehet a régi. Én most rendeltem egy gyári új tömítést tarcsiba, de nem kellett. Ha kell viheted. Küldöm a leírást, amit kértél :-)

2017 jún. 14, 11:34 pm
Profil Honlap
Újonc
Újonc

Sziasztok. Gondom akadt egy 2001-es 1.6vvti corollával. Szükségem lenne egy szerelési leírásra pdf formátumban.
A jelenség a következő. Néha gondol egyet és don egy P0303/P0300 hibakódot. Alapjáraton remeg a motor néha le is áll. Folytószelepház kipucolva.
Ami cserélve volt: trafók,gyertyák, injektorok, légtömegmérő, vízhőfok jeladó, vezérmű tengely jeladó, vvti szelep
IAC szelep. Folytószelep szögérzékelő. Falsot nem szív sehol. Motor felújítva.
A hiba ugyan úgy megmaradt.
Várom a tanácsokat, tippeket.

2017 júl. 05, 09:19 pm
Visszajáró
Visszajáró

Sziasztok!

E11 facelift kombihoz létezik kényelmes ülés?
Akár Lexus / Avensis / Celica ülés, ami pont beleillik?

Köszönöm
Tamás

2017 júl. 21, 03:27 pm
Újonc
Újonc

Nem működött a csomagtér világításom, ezért átnéztem a biztosíték táblát és ott észrevettem, hogy egy 15-ös helyett egy 10-es van azt kicseréltem. Természetesen a csomagtér világítás problémáját nem az okozta, hanem még egyszer amikor az előző tulaj javíttatta, a zárszerkezetnél lévő mikrokapcsolónak a kábele nem volt össze dugva.

És ma az autón felvillant a check engine lámpa, ki is olvastam: P1346, VVT sensor bank 1. Kérdésem, hogy ezt okozhatja-e a laza lánc ? Mert elég durván becsörög néha a lánc, ezért jövő hétre beütemeztem magamnak egy láncfeszítő cserét.
Vagy merre induljak ?

2017 aug. 25, 10:09 am
Visszajáró
Visszajáró

markokazjee írta:
És ma az autón felvillant a check engine lámpa, ki is olvastam: P1346, VVT sensor bank 1. Kérdésem, hogy ezt okozhatja-e a laza lánc ? Mert elég durván becsörög néha a lánc, ezért jövő hétre beütemeztem magamnak egy láncfeszítő cserét.
Vagy merre induljak ?

Helló,

vitaindítónak https://www.engine-codes.com/p1346.html .

Szerintem arról írhatnál még részletesebben a hozzáértőknek, hogy milyen körülmények között 'csörög be a lánc' jellemzően.

2017 aug. 25, 10:45 am
Újonc
Újonc

Korábban már írtam, csak indításnál és azután van úgy, hogy még egy kilométeren keresztül is (ez nagyon ritka). Csak indításnál, többiek erről arra következtettek, hogy lassan épül fel az olajnyomás. Mert mindegy, hogy hidegen vagy melegen indítom. Ma reggel például hidegen indítottam és hangja sem volt. Aztán amikor újra útnak indultam becsörgött. Ha leállítás után elindítom nem csörög be. Láncfeszítő gyanús mert én arra gondolok, hogy némely pozíciója nem rögzül vagy beragad és akkor csöröghet be. (Még ezt találtam)

Most töröltem a hibakódot, meglátom, hogy újra jelentkezik-e.

2017 aug. 25, 10:52 am
Visszajáró
Visszajáró

markokazjee írta:
Korábban már írtam, csak indításnál és azután van úgy, hogy még egy kilométeren keresztül is (ez nagyon ritka). Csak indításnál, többiek erről arra következtettek, hogy lassan épül fel az olajnyomás. Mert mindegy, hogy hidegen vagy melegen indítom. Ma reggel például hidegen indítottam és hangja sem volt. Aztán amikor újra útnak indultam becsörgött. Ha leállítás után elindítom nem csörög be. Láncfeszítő gyanús mert én arra gondolok, hogy némely pozíciója nem rögzül vagy beragad és akkor csöröghet be. (Még ezt találtam)

Most töröltem a hibakódot, meglátom, hogy újra jelentkezik-e.

Valószínűleg a ToyoTeamhez vagy hasonló Toyota-értőkhöz vezetne az utam, mielőtt rámegy az életem a találgatásra és a 'kicseréltem egy alkatrészt, kicsit jobb lett, de nem az igazi' körre. A laikus tippem egyébként egész egyszerűen a lánc elhasználódása, kíváncsi vagyok majd, nyertem-e.

2017 aug. 25, 11:53 am
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 2393 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 156, 157, 158, 159, 160