Kedvezményes kötelezõ biztosítás

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker
Kedvezményes kötelezõ biztosítás

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 ápr. 12, 09:55 am

Sziasztok!

Egy minden klubtagot érint? információt szeretnék megosztani veletek.
A Sciroccó klubnál az egyik barátom tag és náluk van egy olyan dolog, hogy mindenki asszem az Alianz biztosítónál fizeti a kötelez?t.
És a biztosítónál van egy olyan kategória, hogy Club vagy Hétvégi autó.
És így a kötelez? az 25 000HUF egy évre. Mondjuk én egy negyedévre fizetek kb 17 et vagy mennyit.

A második amit le szeretnék írni, hogyha elérjük a 30 tagot a Club-nál akkor szerintem meg kellene választani az elnököt egy normális szavazás menetében.

Továbbá err?l kellenne a találkozón is beszélni.
Addig megérdekl?döm a többi infót is mik a lehet?ségek.

Hangsúlyozom ez minden klubtagot érint!
Ha esetleg valaki tud más hasonló dolgot akkor várom a visszajelzéseket.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 ápr. 12, 10:45 am

Én mindenféle képpen jó ötletnek tartom, hogy alakuljon meg hivatalosan a klub, elnökséggel miegymással. Megpróbálok utánanézni a feltételeinek, és akkor jelentkezem. Minden más (csoportos biztosítás) csak ezek után jöhet szóba, persze nem hinném, hogy aztán bárkinek lenne ellenvetése ha a felét/harmadát kéne befizetni. :D

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 ápr. 12, 01:30 pm

HI !!Én a holdon is kötök biztosítást,ha akár fele is lesz a mostaninak !!! :lol: :lol: Jelenleg 9300 ft-ot fízetek A0-ba az AEGON-nál..Van ettől jobb jelenleg????



TRD AE-92 1.6 si hatchback

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 ápr. 12, 01:59 pm

Jelenleg 14 fél körül jár a negyedéves a MÁV-nál BP-re. De miért ne lehetne kevesebb! :P

és még valami....

A Toyotaclubból tudjuk, hogy hivatalos klubalapításhoz cégbírósági bejegyzés szükséges - non profit szervezet lehetünk.
Elnökjelőltem egyértelműen Tóth Mátyás -- Pacsker :D
Övé volt az alapötlet és ő tett a legtöbbet a klub beindulásáért.
Majd a találkozón tisztázzuk a személyi kérdéseket!
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 ápr. 12, 02:06 pm

TRD írta:HI !!Én a holdon is kötök biztosítást,ha akár fele is lesz a mostaninak !!! :lol: :lol: Jelenleg 9300 ft-ot fízetek A0-ba az AEGON-nál..Van ettől jobb jelenleg????
Én most számoltattam ki az aegon honlapon, 165 288 Ft-ra jött ki. :D "Igénybe vettem" a hengerürtartalom valamint a folyószámlás fizetés kedvezményt. Ha ez utóbbi helyett az öreg autó kedvezményt írtam, 184 ezerre jött ki. :roll:

Ezek után kíváncsi vagyok, hogy neked hogy jött ez ki?

Nekem a MÁV bizonyult a legolcsóbbnak, 64 ezerrel.

Avatar
Árpika
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 09:04 pm

Hozzászólás Szerző: Árpika » 2007 ápr. 12, 03:05 pm

Autóvásárlás előtt eléggé utána érdeklődtem a kedvezményes biztosításoknak szóval most megpróbáloom megosztani veletek ismereteimet :!:
Ami biztos :!: : A 25 évnél idősebb autókrelehet youngtimer biztosítást kötni különböző társaságokon és egyesületeken keresztül. Mivel az én gépem 27 éves ezért nekem is ez van. Így fizetek kb 12ezret egy évre, plusz a klubtagsági ami 4ezer évenként. A biztosítás csak úgyköthető meg ,ha tagja vagy valamilyen hivatalosan bejegyzett klubnak. Minden nagyobb veterán klubnál van lehetőség erre,de van kifejetetten a kedvezményes biztosítás miatt alakult klub, amibe bárki beléphet.
Ami kevésbé biztos :!: : Azt a kedvezményes biztosítást amit 25évnél fiatalabb autókra lehet kötni azt úgy hívják, hogy hobbi biztosítás. Ez egy elég sok autótípust magába foglaló csoport. Ide tartoznak az egyértelműen csak időszakos használatra alakalmas autók pl.kabrió . A kultuszautók: Bogár, Trabant, (Golf) ,Scirocco, Manta, Capri amiket egyértelműen a jellege, múlta és nem a mindennapos használt miatt vesz az ember. A limitált szériás, sorszámozott modellek esetleg gyári sport vagy ritka autók. A terpjárokra is lehet kötni, ha egyértelműen nem mindennapos használatra veszik, pl van mellette másik autó is a neveden. Olyat is hallotam ,hogy a teljesen feltuningol, körbespojlerezett autókra is lehetkötni.
Mindkét biztosításnak az a lényege ,hogy az autót hobby célra tartják, tehát nem mindennapos használatra, így a biztosító felelőségvállalása is kisebb, eebből adódik kedvezmény. A hobby kategóriának egyértelmű előny ,ha van másik autó a neveden, mert így "bizonyítható" ,hogy hobby :idea:
Nem akarok vészmadár lenne ,de nem hinném ,hogy beleillik akármelyik kategóriába is pl. egy AE92-es egy Gti még talán. Szerintem ,ha ezt i megcsináltatnánk akkor a Suzukisok csinálnának egy Swiftklubbot és fél magyarországnak kedvezményes biztosítása lehetne. Ezt pl nem én találtam, ki hanem a biztosítós emberke mondta, de ne legyen igaza(m).

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 ápr. 12, 03:44 pm

CindR írta:
TRD írta:HI !!Én a holdon is kötök biztosítást,ha akár fele is lesz a mostaninak !!! :lol: :lol: Jelenleg 9300 ft-ot fízetek A0-ba az AEGON-nál..Van ettől jobb jelenleg????
Én most számoltattam ki az aegon honlapon, 165 288 Ft-ra jött ki. :D "Igénybe vettem" a hengerürtartalom valamint a folyószámlás fizetés kedvezményt. Ha ez utóbbi helyett az öreg autó kedvezményt írtam, 184 ezerre jött ki. :roll:

Ezek után kíváncsi vagyok, hogy neked hogy jött ez ki?

Nekem a MÁV bizonyult a legolcsóbbnak, 64 ezerrel.


Én tavaly váltottam biztosítót és új belépőként,és Balassagyarmati számítással,életkor számítással ennyire jött ki!! Most ennyit fizetek..De talira,ha jössz elviszem a szerződésemet és átnézheted miért lett ennyi..
Szerintem ez nem rossz befizetés egy negyedévre.. :wink: :wink:

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 ápr. 12, 04:23 pm

TRD írta:
CindR írta:
TRD írta:HI !!Én a holdon is kötök biztosítást,ha akár fele is lesz a mostaninak !!! :lol: :lol: Jelenleg 9300 ft-ot fízetek A0-ba az AEGON-nál..Van ettől jobb jelenleg????
Én most számoltattam ki az aegon honlapon, 165 288 Ft-ra jött ki. :D "Igénybe vettem" a hengerürtartalom valamint a folyószámlás fizetés kedvezményt. Ha ez utóbbi helyett az öreg autó kedvezményt írtam, 184 ezerre jött ki. :roll:

Ezek után kíváncsi vagyok, hogy neked hogy jött ez ki?

Nekem a MÁV bizonyult a legolcsóbbnak, 64 ezerrel.


Én tavaly váltottam biztosítót és új belépőként,és Balassagyarmati számítással,életkor számítással ennyire jött ki!! Most ennyit fizetek..De talira,ha jössz elviszem a szerződésemet és átnézheted miért lett ennyi..
Szerintem ez nem rossz befizetés egy negyedévre.. :wink: :wink:
Sziasztok én negyed évre 6700-pár forintot fizetek mondjuk az enyém csak 1,3 as :lol:

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 ápr. 12, 10:17 pm

Ha ez negyedéves fizetés, úgy már értem (elhinni eddig is elhittem :D ). Úgy értettem, hogy egész évre fizetsz ennyit. Vissza is vontam a kételkedő hangnemem! :oops:
Én negyed évre 17-et fizetek, de Bp valamint a 21. életkorom miatt van ez...

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 ápr. 17, 09:08 am

Nekünk úgy, hogy fater nevén van a kocsi és Bonus 1 vagy 2 be vagyunk úgy 17 vagy mennyi a negyedéves, szal sztem marha sok, de ahogy olvasom néhányan csillagászati összegeket fizetünk.

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 ápr. 26, 09:45 am

Nah a Biztosításos témában egyelőre még nics eredmény. Viszont most hétvégén fogok találkozni a Sciroccós haverommal és általa felveszem a kapcsolatot a Scirocco klub elnökével, hogy ők hogy hozták össze a dolgot. Aztán persze rögtön nyomom ide a fórumra meg ha olyan akkor kör emailbe, hogy mi a helyzet és mit lehet mit nem.

Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary
Kedvezményes kötelező biztosítás

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2007 nov. 03, 04:33 pm

Sziasztok!
A minap a kötelező biztosításról beszéltem az egyik haverommal, és azt mondja hogy az ő klubjuknál van klubbos biztosítás amit az Allianznál lehet megkötni ami 20 040 ft egy évre, akinek 1500 ccm-nél kisebb mocija van, és A00-ban van! Persze elsőnek el kell bírálni a kocsit, és csak utána lehet megkapni! Ami jó benne ha kárt okoztok kifizetik, de nem kaptok malust! Olyasmi flottakedvezmény van ami pl a taxisoknál is van! Valami hobby autó kötelező biztosításnak hívják! Azt mondja, hogy a bogarasok klubbjánál érdeklődjük ha konkrétum kell mert ők intézik ezt!
Szerintem érdemes lenne utánnaérdeklődni, most kötelező biztosító váltási időszakban! Pláne hogy a tagok jó része biztosan többet fizet évente, mint 20 040 ft!
Itt részletesebben találtok infót!
http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/
Elsősorban a Budapesti tagokat kérném, hogy ha valaki tud rá időt szakítani, akkor menjen el a Magyarországi Bogarasok Klubja Irodába (Budapest, 1192 Zalaegerszeg u. 13. 1. em. 6.) és érdeklődje meg, hogy milyen lehetőségünk lenne nekünk erre, mint nem hivatalos klubnak!
Előre is köszönöm!
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 nov. 03, 05:00 pm

Szia!

A napokban ajánlották nekem is, de ahogy átfutottam a GY.I.K. rovatot, ott mintha lenne egy olyan kikötés, hogy kell, hogy legyen a neveden egy másik "normál" KGFB is. Nálam sajnos ezért esett ki.

K: Hány járműre köthető egyidejűleg KKGF?
V: Nincs semmilyen számbeli korlátozás, így járműgyűjtőknek ideális biztosítási forma. Hobbi jármű esetén feltétel, hogy a szerződő rendelkezzen egy normál használatú, normál Allianz GFB-vel rendelkező járművel vagy a társaságnál más biztosítási szerződéssel.
Forrás: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/index2.htm


Tehát ez a hobbiautó kategóriára vonatkozik, a veteránra elvileg nem. Vagyis ha az autó évjárata 1983-as, vagy korábbi, akkor megy a buli. Mint klub nem fogunk tudni csatlakozni amiatt, hogy nem hivatalos a dolog. Be kell lépni a Trabant-Wartburg klubba, vagy a Bogarasokhoz, és akkor egyénileg mindenkinek járható út.
Eladva...

Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2007 nov. 04, 01:42 pm

paradoxx írta:K: Hány járműre köthető egyidejűleg KKGF?
V: Nincs semmilyen számbeli korlátozás, így járműgyűjtőknek ideális biztosítási forma. Hobbi jármű esetén feltétel, hogy a szerződő rendelkezzen egy normál használatú, normál Allianz GFB-vel rendelkező járművel vagy a társaságnál más biztosítási szerződéssel.
Forrás: http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/index2.htm
Ezt most meg tudom cáfolni, mivel a haveromnak nincs úgynevezett "normál használatú, normál Allianz GFB-vel rendelkező" járműve! Csak az az egy, amire megkötötték neki ezt a biztosítást! Van még ugyan egy motorkerékpárja, de az nem az Allianznál van! Meg talán azt nem is veszik autószámba! :)
Az viszont hogy nem vagyunk hivatalos klubb, az még okozhat gubancot, de elvileg az is megkerülhető!
Tehát visszatérve az eredeti kérésemre: aki véletlen arrafele jár, és tengernyi ideje van, :roll: az érdeklődjön utánna hogy mint nem hivatalos klub, ezt meg e lehetne játszani nekünk! :?:
Előre is köcce!
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2007 nov. 04, 04:07 pm

KisPolákos cimbinek is a Bogaras klubbon keresztül van ilyen olcsó biztosítása.
szóval inkább a Bogaras klubnál kellene érdeklődni, mint a biztosítónál...
E11 facelift


Válasz küldése