Muszaj leirnom...

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2012 aug. 04, 10:03 pm

toytomi írta:Szerintem meg komolyabb pénzbírságokat kellene kiszabni, pl irányjelzés elmulasztásra. Ez nem azon múlik, hogy tudja-e valaki a KRESZ-t vagy nem. De ugyanez érvényes a gyorshajtásra is.

Abban viszont egyetértek, hogy sokan elfelejtik pl az elsõbbségadási kötelezettségüket és az ehhez hasonlókat. Mindegy a lista hosszú lenne, a lényeg szerintem, hogy kicsit komolyabban kellene fellépni a hatóságoknak ezekkel kapcsolatban.
Pont ezért kellene gyakorlati vizsga. A megszokás nagy úr, kibukna, ha az illetõ a nem-indexelõ fajta.

A másik 'kedvencem' az, hogy a KRESZ tiltja az úttest beszennyezését, elméletileg meg kell takarítani az autó kerekét.
Rengeteg ilyen-olyan bánya, tüzéptelep stb. van az országban, ahonnan özönlenek ki a teherautók, és ömlik le róluk pl. a kavics az úttestre.
Sohasem láttam, hogy ezért bírságolnának, pedig csak oda kellene állni, és még radar sem kell.
Nekem meg a héten 9 ezer volt az egyik szélkvédõ javítása, a másiknál meg csere lesz õsszel, mert gazdaságtalan lenne a sok kavicsnyomot egyenként kijavítani (ez 36 ezer lesz).

A rémek réme pedig a fehér furgon (a céges). Ha ilyet látok, már húzódok félre, mindenféle vad dolgokra képesek, pláne ha nõ is ül mellettük.
Nekem, ha cégem lenne, azonnal kirúgnám, aki a cégem logójával ellátott autóval akármit szabálytalankodik. Negatív reklám.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Birka
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1915
Csatlakozott: 2008 jan. 15, 04:52 pm
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Birka » 2012 szept. 18, 04:22 pm

Írtam a Neuzernak.
Üdvözlöm!

Szeretnék élni a lehetõséggel, hogy önökhöz szóljak egyik kerékpárjukkal kapcsolatban.
Nagyjából egy éve októberben szert tettem egy Neuzer X1-es kerékpárra, újonnan. Eleinte nagyon meg voltam vele elégedve, hisz még sosem volt új biciklim, boldogan róttam vele a köröket, faltam a kilómétereket. Aztán elõjöttek az elsõ problémák.
Kattogó hang a fõtengelycsapágytól, néha magától is váltó hátsó váltó stb.stb. Ez utóbbi majdnem baleset forrása lett, hisz a nyeregbõl kiállva tekertem, épp mikor visszaváltott, majdnem elestem a forgalom közepén.
A legutóbbi probléma az elsõ villa nyekergése, ami miatt már közel 3 hete nincs biciklim. Elvileg a kerékpárboltból (www.mekka-bike.hu) el lett küldve önökhöz ennyi ideje, hogy pontos legyek. És maguk még mindig ülnek a problémán én pedig járhatok busszal ami az életembõl pénzt és nem kevés idõt von el.
Fel vagyok háborodva azon, hogy nem képesek megoldani egy komplett villacserével a dolgot, belátható idõn belül. Legutóbbi érdeklõdésemnél azt mondták a boltban, hogy még valamit kipróbálnak a gyárban, hátha összejön. Az hogy a garanciaidejét kis túlzással a gyárban illetve a szervizben töltse a bicikli, már önmagában is vicc.
Minden lehetséges fórumon el fogom mesélni, mennyire semmirekellõ hulladék a Neuzer és határozottan felszólítok mindenkit, hogy ne vegyen senki ilyet.

Gondoltam a vásárlással segítem a magyar ipar termékét, mélységesen csalódtam.

Pénzbeni kártérítésre nem is számítok, erkölcsbeli kártérítést csak remélni tudok.

Minden jót.

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2012 szept. 18, 05:42 pm

Õszintén gratulálok a (bele)választáshoz! :wink: Ki ajánlotta a márkát? Én a helyedben azzal is elbeszélgetnék.
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 szept. 18, 06:11 pm

Azt kell, hogy mondjam egy ilyen kategóriás bicikli, minden napos használatra (fõleg sok-sok km-re) teljesen alkalmatlan.
Sajnos...

Attól tartok, amint visszakapod akár egy teljesen új villával, csapágyazással, azonos idõn belül ismét be fog szarni. Egyszerûen ennyit bír a konstrukció. Fõleg, hogy nem Holland kerékpárutakon cammogsz vele.
Aztán majd jön elõ halmozottan a többi probléma és lejár a gari...
A helyedben (bár elsõ levéllel kicsit visszafogottabban kellett volna), megpróbálnám lebeszélni velük, hogy elégedetlen vásárlóként kapd vissza az árát és arra még gyûjtögetve vennék valami komolyabbat.
Ha ebbe nem mennek bele, akkor kárpótoljanak egy jobb típussal, egyéb márkával. (ha jól tudom talán más márkának is forgalmazói?)

Próba cseresznye.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2012 szept. 18, 06:24 pm

A hozzáállás valóban nagyon bosszantó és meg is értelek. De ez egy Neuzer... ne várj sokat. Nem egy strapás bringa... vettél volna inkább az árán egy kicsit komolyabb bringát használtan...
Én is majd tervezek venni egyet majd tavasszal és ki lehet fogni jókat.
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2012 szept. 19, 10:32 am

Birka története nincs egyedül.

Én ugyan nem biciklivel jártam így, hanem az ülõgarnitúránkkal, amit 2008 nyár végén vettünk. Leírhatom, mennyibe került (307.000Ft), de nem azért, mert annyira tehetõsek vagyunk, hanem azért, hogy látszon, hogy a magas ár önmagában semmit garanciát nem jelent semmire.
Az ülõgarnitúra 3+2+1 ágazható szett, az ún. Novalife nevõ szövettel bevonva (aki nem ismerné, ez egy textil anyag, ami leginkább a hasított bõrhöz hasonlít ránézésre és tapintásra. Az az elõnye, hogy ha ráfröccsen valami folyadék, vagy bármilyen szennyezõdés, akkor egy langyos vizes szivaccsal könnyedén letörölhetõ, ami amúgy igaz is)

Nos, gondolkodtunk a vásárláskor, hogy az egyszerûbb, olcsóbb bõrhatású (textilbõr) kárpittal vegyük-e kb 25.000Ft-tal olcsóbban, vagy ezzel a kicsit igényesebb anyaggal. Utóbbi mellett döntöttünk, elvégre, egy ilyen garnitúrát sem néhány évre vesz az ember, legyen akkor olyan, amilyet szeretne.

Fontosnak tarottam, hogy lehetõleg magyar gyártótól vegyünk terméket, így a székesfehérvári Triász Bútorgyár által gyártott Bora-Bora garnitúát vettük meg az említett Novalife kárpittal.

3 évre rá észrevettük, hogy a 3 személyes kanapé ülõlapjának perforálásánál, ahol összeér a két ülõfelület kárpitja, összedörzsölõdött az anyag és megrepedt, elkezdett szétszakadni az anyag. Azt tudni kell, hogy ebben az idõszakban nagyon sokat dolgoztunk és a szabad idõnket szinte teljes mértékben kutyakiképzéssel töltöttük, tehát, a bútort gyakorlatilag nem is igen használtuk. Gyerek nem volt, hogy ugrálon rajta, mi, meg a hálóban intértük a "közös dolgainkat". Az, hogy havonta-kéthavonta fogadtunk vendégeket és a nappaliba leültettük õket, úgy gondolom, rendeltetésszerû használatnak tekinthetõ. Ezért is érthetetlen számunkra a leírt hiba. Ráadásul, az ülõlapot világos színû kárpitja miatt az elejétõl kezdve egy plüsspléddel takartuk, óvtuk (ma is így van).

Tavaly augusztusban garanciában elvitték, áthúzták ingyen. Idén februárban ismét szétrepedt ugyanott, ugyanúgy. Feleségem írt a gyártónak egy levelet, hogy garanciában ismét vizsgálják ki és húzzák át újra a huzatot. Válaszra sem méltetott a gyártó...

3 hete újra jeleztük - de most - a viszonteladónál, ahol vettük, hogy az újrahúzott szövet 1 évet bírt, kérjük a garancia érvényesítését. Beszéltem telefonon a gyártóval ezügyben, aki azt mondta, hogy csak ugyanezzel az anyaggal vállalja a garanciális kárpitcserét, mire én szerényen megjegyeztem, hogy akkor minden évben beszélgetünk majd így telefonon és ingyen áthúzzák nekünk az ülõlapot. Vagy a másik mód, hogy egy másik gyártó, jobb minõségû Novalife anyagával javítják (ezt én dobtam fel, mint ötletet).
A gyártó szerint ezt nem lehet, mert õk csak az adott anyag beszállítóján kérhetik számon a garanciális javítást, más anyagot másik beszállítótól nem kérhetnek.
Állítólag a törvény szerint az anyag beszállítóknak 1 év(!) garanciát kell, hogy vállaljanak az általuk forgalmazott anyagra.

És az eddigi összes soromnak itt a lényege: egy több, mint 300.000Ft-os terméknél szerintük nem garanciális probléma, ha neadjisten, 1 éven túl rendeltetés szerû használat mellett kifoszlik az anyag!!! Bakker, ennyi erõvel az ember inkább vegye meg a Jyisk-ben 60.000-ért a tényleg gagyit, mert a drágább bútorral kapcsolatban úgysem kap 1 évnél hosszabb garit, akkor, meg minek a drága?

Tudjátok, Birkával tökéletesen egyet értve, Mi is nagyon nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy lehetõleg magyar termékeket vásároljunk, de ilyen hozzáállás mellett baromira megbántuk.
Mindezek ellenére élni fogunk az ingyenes kárpit áthúzás lehetõségével, csak ugyanaz a szar anyag kerül rá, tehát, minden évben eljátszuk majd ezt a garanciális dolgot.

ui.: Egy autó esetében is az azt gyártó cég felel az általa beépített alkatrészek megfelelõ mûködésérõl és olyat még nem hallottam, hogy egy meghibásodott alkatrészt érintõ garanciális javítást csak az adott hibás alkatrész beszállítójánál lehetne érvényesíteni. Egyszerûen vált beszállítót a cég és kicseréli egy JÓ alktrészre a hibásat...
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2012 szept. 19, 08:06 pm

Pfff!
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Közlekes
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2011 aug. 13, 12:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. ker.

Hozzászólás Szerző: Közlekes » 2012 szept. 21, 06:47 pm

Na jó, én is beállok a sorba, és elmesélem nektek bánatomat.

Vettem használtan egy fényképezõgépet. Õszintén, nem jártam rosszul, elég jó gép, és még volt hozzá egy garanciapapír, amire azt írta a t. eladó (továbbiakban: köcsög), hogy az érvényesítés után van rá három év. Én (továbbiakban: balf****) hittem a köcsögnek, hogy ez a garancia érvényesíthetõ. Az átvételnél a én (balf****) meg is néztem a papírt, csak nem olvastam el a hátán lévõ angol apró betûs részt, hogy csak egy évre szól, és számla is kéne hozzá... Ez pár nappal késõbb derült ki, amikor volt idõm foglalkozni az esettel.
Szó se róla, jó a gép, csak nem adtam volna ennyit érte, ha nincs rá garancia. A köcsög meg szarja le az egészet, mert az ország másik végében van, és úgyse tudok semmit se tenni, hogy ne szenvedjek kárt emiatt.
Most voltam utoljára jóhiszemû...
Megkérdeztem jogász ismerõsömet, és sajnos a törvény nem engem véd, hanem a köcsögöt...
Úgyhogy ajánlom, mindenkinek, bármi van, az apró betûs résszel kezdje, vagy ne vegyen semmi elektronikai terméket használtan.
BMW M1, Porsche 935 (slot car) http://carrera-servo.blog.hu/

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2012 szept. 21, 09:59 pm

Ellenkezõ példa, az eladó, jelen esetben multi pozitív hozzáállásáról.
Nyaralás elõtt vettem egy Sony videokamerát, 45e Ft-ért, Auchanban. Summerfesten kipróbáltam, nem gyõzött meg a minõség, gondoltam, még a beállításokon kell variálni. Irány a tengerpart, ilyen-olyan programok, itthon visszanézve, elkeserítõ a felvételek minõsége. Neten utána néztem, ez ilyen, nincs mit tenni. Két hét telt el a vásárlástól, gondoltam , visszamegyek Auchanba, elmondom a problémámat. Kipróbálták, tényleg jobban kéne kinéznie. Felajánlották, elküldik garanciális javításra, hátha. Én kértem, ha egy mód van rá, inkább egy drágább készülékbe számítsák be az árát. egy kis telefonálgatás, engedélyeztetés, és elõször kiválasztottam egy kamerát, aztán a vevõszolgálaton kezembe adták a 45e Ft-ot (akár ott is hagyhattam volna õket..), majd kifizettem az új kamerát. Azt ki is próbáltuk, rendben van-e, ekkor persze benne hagytak egy memóriakártyát; mikor visszavittem (2 GB-os...), úgy örültek, mint egy kisgyerek Karácsonykor (gondolom, ilyet se tapasztaltak még)
Le a kalappal elõttük, semmi ilyesmi kötelezettségük nincs, csupán jóindulatból mégis megtették (nyilván az sem mellékes, hogy újabb 30e Ft-ot hagytam náluk).
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt

Avatar
montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2010 aug. 29, 10:17 pm
Tartózkodási hely: BP XI

Hozzászólás Szerző: montoya » 2012 szept. 22, 10:06 pm

A barom orosz... :cry: Azért arra kiváncsi lennék, hogy milyen Toyotával tudott városi útviszonyok között 200-ra gyorsulni... :roll: Itt van kép is...
IS200 '01
:glcarina: Carina Coupe 1.8 XE - RIP :(
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2012 nov. 10, 01:06 pm

Talán akad köztetek olyan, aki hozzám hasonlóan rajong a régiségekért. Íme egy olyan gép, amitõl egyszerre lágyulok el, és rezzenek össze.

'70 ZIL hómaró képek
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2012 nov. 10, 01:13 pm

Aképek készítése, feltöltése közben a Metallica - Best Ballads szólt, amolyan kedvcsinálóként. :lol: :lol: :lol:
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2010 aug. 29, 10:17 pm
Tartózkodási hely: BP XI

Hozzászólás Szerző: montoya » 2012 nov. 10, 01:39 pm

Kemeny lehet az a kozel 20 literes sor6 diesel.
IS200 '01
:glcarina: Carina Coupe 1.8 XE - RIP :(
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 nov. 10, 05:58 pm

Pont te hangoztatod Bepi, hogy nem tartod sokra a régi autókat, csak éppenhogy egy-kettõt :D ...

Egyébként KRAZ az király! Frool-al odavagyunk érte. Volt szerencsénk sokszor látni bevetés közben is
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/fkfhokotro/
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Gugyor
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2011 jan. 16, 07:21 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Gugyor » 2012 nov. 10, 06:15 pm

Én is szeretem a régi vasakat.van egy ismerõsöm.õ is gyûjtögeti az autókat motorokat.saját maga újítja fel õket.Egyébként nála láttam elõször hacsit is
Corolla AE92 GTI HB
Toyota carina e gli


Válasz küldése