Autó HiFi

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2014 feb. 03, 11:44 pm

Hátra semmit ne tegyél!!! :)
Annak a hsz-nek az árát inkább szánd az elsõre, vagy a beépítésre (szigetelés, kábelek)

Amúgy elvileg ugyanakkora, de mélységben lehet más. (Nem tudom hogy van kiképezve az ablak)
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
sorto92
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014 feb. 26, 08:13 pm
Tartózkodási hely: Törökbálint
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: sorto92 » 2014 márc. 15, 03:31 pm

Sziasztok!

adott egy corolla e11 (1998) most cseréltem fejegységet. Egy Pioneer MVH-160UI
Szeretnék egy jobb hangzást adni a járműnek. Egy 500 wattos mnc penta mélyládát megtudna hajtani ez a fejegység (külső erősítő nélkül)? Honlapján azt írják h képes a belső erősítőjével. Gondolom h nem egy hú de nagy hangzása lenne. De egy kellemes basszus várható lehet?

Illetve milyen hangszóró szettet ajánlotok? Jó fel állás ez a gyári 2elől (ajtóban) 2hátul (kalaptartó mellett).


Köszönöm a segítségeteket!
Üdv Dávid!

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2014 márc. 15, 03:40 pm

Nem fogja tudni meghajtani normális minőségben, valószínű torz jelet adna, és meg is ölné a mélyládát. Nyomót csak erősítővel érdemes hajtani.

Hangszórót csak előre érdemes tenni, oda is szettet, tehát mélyközép, hangváltó, magas hangszóró. Utóbbit a A oszlopra érdemes feltenni.
Ha fejegységről akarod hajtani, akkor Gladen MX165 (régi nevén Audio System MX 165), ez elég érzékeny ahhoz, hogy a fejegység erősítője (kb 4x12W) meghajtsa.

Az ideális, belépő, hallgatható megoldás, az egy 4 csatornás erősítő lenne, aminek két csatornája hidalva hajtaná a nyomót, a maradék két csatorna pedig az első szettet. Ennél egyszerűbben nem lehet megoldani a normálisan szólást... :)
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2014 márc. 15, 05:13 pm

+1

Avatar
attila91
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014 aug. 06, 06:48 pm
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: attila91 » 2014 szept. 08, 04:24 pm

Sziasztok!

Szeretnék az autóba autóhifit építeni. Az elképzeléseim a következők lennének: egy fejegység ami szereti az elektronikus zenét de nem veti meg a rock-ot sem ill. usb, aux és rca legyen rajta; előre az ajtókba mély-közép hangszóró a műszerfalra pedig csipogók; hátulra kizárólag csak a csomagtartóba egy mélyláda.
Lehet rosszul kezdtem a vásárlást, de legelőször egy aktív mélyládát vettem (Blaupunkt gtb 8A), mert megtetszett, hogy aktív, kicsi és csak jót írtak róla. Komponens szettet nézegettem a neten és a következőket találtam:

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/MA ... langId=-19

http://www.edigital.hu/Hangszoro/Renega ... 61593.html

http://autohifioutlet.hu/termekek/hangs ... /jbl-cs-6c

Ezekről mi a véleményetek? A JBL-hez nem jár hangváltó és ezt a választ kaptam a forgalmazótól "Jelen esetben egy kondenzátor vágja le a mély és középtartományt a magassugárzóról". Így is jól szólna?

Fejegység...a fentebb leírtam a főbb követelményeimet, de például nem szükséges a cd mechanika és az ára max 20ezer Ft legyen és lehet éppen használt szép, jó állapotú is. Ezeket a márkákat nézegettem: Pioneer, JVC, Sony.

Összességében mi a véleményetek? Van-e esetleg más márka hasonló árakban amit érdemes lenne megvenni hangszórók és fejegység terén?

Attila

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2014 szept. 08, 07:50 pm

attila91 írta:Sziasztok!

Szeretnék az autóba autóhifit építeni. Az elképzeléseim a következők lennének: egy fejegység ami szereti az elektronikus zenét de nem veti meg a rock-ot sem ill. usb, aux és rca legyen rajta; előre az ajtókba mély-közép hangszóró a műszerfalra pedig csipogók; hátulra kizárólag csak a csomagtartóba egy mélyláda.
Lehet rosszul kezdtem a vásárlást, de legelőször egy aktív mélyládát vettem (Blaupunkt gtb 8A), mert megtetszett, hogy aktív, kicsi és csak jót írtak róla. Komponens szettet nézegettem a neten és a következőket találtam:

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/MA ... langId=-19

http://www.edigital.hu/Hangszoro/Renega ... 61593.html

http://autohifioutlet.hu/termekek/hangs ... /jbl-cs-6c

Ezekről mi a véleményetek? A JBL-hez nem jár hangváltó és ezt a választ kaptam a forgalmazótól "Jelen esetben egy kondenzátor vágja le a mély és középtartományt a magassugárzóról". Így is jól szólna?

Fejegység...a fentebb leírtam a főbb követelményeimet, de például nem szükséges a cd mechanika és az ára max 20ezer Ft legyen és lehet éppen használt szép, jó állapotú is. Ezeket a márkákat nézegettem: Pioneer, JVC, Sony.

Összességében mi a véleményetek? Van-e esetleg más márka hasonló árakban amit érdemes lenne megvenni hangszórók és fejegység terén?

Attila
Helló !

A hangszórókra nem tudok mit mondani. Meg kell hallgatni demófalban, és amelyik a legjobban tetszik.....bár az is csalóka tud lenni.

Fejegységre viszont van tippem. Nemrég vettem saját autóba, és csak ajánlani tudom. Kenwood KMM-120Y. Pont az általad megadott álomhatáron van az ára. A minőségi termékeket persze nem ebben az árkategóriában kell keresni, de a konkurenseivel összehasonlítva több dolog is mellette szól. 1. Lejátszik FLAC formátumot (ami ugyebár veszteségmentes tömörítés, ellentétben az mp3-al, tehát ha szereted a minőséget, már csak emiatt megéri). 2. A kijelző színe teljesen a műszerfal világításhoz igazítható (külön állíthatóak az "R-G-B" színek 13 fokozatban, baromi jó). 3. RCA-ból 2 pár van, és 2,5 voltosak, tehát igen jól lehet vele erősítőt hajtani. A hátsó 2 csatornát be lehet állítani SUB-ra. 4. A hangzás nagyon profin állítható, frekvenciánként, több sávban külön a mély, közép, magas .... csak legyen türelmed hozzá :), viszont ha van, nagyon profin be tudod állítani. Ami viszont ultragáz, hogy nem adnak hozzá előlap tokot. Bár ma már talán annyira nem divat egy rádió miatt feltörni az autót.

Avatar
attila91
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014 aug. 06, 06:48 pm
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: attila91 » 2014 szept. 09, 12:47 am

Lackó írta:
attila91 írta:Sziasztok!

Szeretnék az autóba autóhifit építeni. Az elképzeléseim a következők lennének: egy fejegység ami szereti az elektronikus zenét de nem veti meg a rock-ot sem ill. usb, aux és rca legyen rajta; előre az ajtókba mély-közép hangszóró a műszerfalra pedig csipogók; hátulra kizárólag csak a csomagtartóba egy mélyláda.
Lehet rosszul kezdtem a vásárlást, de legelőször egy aktív mélyládát vettem (Blaupunkt gtb 8A), mert megtetszett, hogy aktív, kicsi és csak jót írtak róla. Komponens szettet nézegettem a neten és a következőket találtam:

http://www.mediamarkt.hu/mcs/product/MA ... langId=-19

http://www.edigital.hu/Hangszoro/Renega ... 61593.html

http://autohifioutlet.hu/termekek/hangs ... /jbl-cs-6c

Ezekről mi a véleményetek? A JBL-hez nem jár hangváltó és ezt a választ kaptam a forgalmazótól "Jelen esetben egy kondenzátor vágja le a mély és középtartományt a magassugárzóról". Így is jól szólna?

Fejegység...a fentebb leírtam a főbb követelményeimet, de például nem szükséges a cd mechanika és az ára max 20ezer Ft legyen és lehet éppen használt szép, jó állapotú is. Ezeket a márkákat nézegettem: Pioneer, JVC, Sony.

Összességében mi a véleményetek? Van-e esetleg más márka hasonló árakban amit érdemes lenne megvenni hangszórók és fejegység terén?

Attila
Helló !

A hangszórókra nem tudok mit mondani. Meg kell hallgatni demófalban, és amelyik a legjobban tetszik.....bár az is csalóka tud lenni.

Fejegységre viszont van tippem. Nemrég vettem saját autóba, és csak ajánlani tudom. Kenwood KMM-120Y. Pont az általad megadott álomhatáron van az ára. A minőségi termékeket persze nem ebben az árkategóriában kell keresni, de a konkurenseivel összehasonlítva több dolog is mellette szól. 1. Lejátszik FLAC formátumot (ami ugyebár veszteségmentes tömörítés, ellentétben az mp3-al, tehát ha szereted a minőséget, már csak emiatt megéri). 2. A kijelző színe teljesen a műszerfal világításhoz igazítható (külön állíthatóak az "R-G-B" színek 13 fokozatban, baromi jó). 3. RCA-ból 2 pár van, és 2,5 voltosak, tehát igen jól lehet vele erősítőt hajtani. A hátsó 2 csatornát be lehet állítani SUB-ra. 4. A hangzás nagyon profin állítható, frekvenciánként, több sávban külön a mély, közép, magas .... csak legyen türelmed hozzá :), viszont ha van, nagyon profin be tudod állítani. Ami viszont ultragáz, hogy nem adnak hozzá előlap tokot. Bár ma már talán annyira nem divat egy rádió miatt feltörni az autót.
Köszi szépen. Utána olvasok a fejegységnek.

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2014 szept. 09, 11:58 am

Mennyit szánsz rá összesen?
Mennyire fontos az USB?

Mi az amit hallottál már esetleg hifiben, és tetszett?

Sajnos azt kell mondjam, hogy az az aktív sub a pénzkidobás kategória... :(
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
attila91
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014 aug. 06, 06:48 pm
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: attila91 » 2014 szept. 09, 12:25 pm

PiciPeti írta:Mennyit szánsz rá összesen?
Mennyire fontos az USB?

Mi az amit hallottál már esetleg hifiben, és tetszett?

Sajnos azt kell mondjam, hogy az az aktív sub a pénzkidobás kategória... :(
Nem szeretnék rá túl sokat kiadni, de nem is szeretném, hogy ez a minőség rovására menjen. Szóval ha van jobb egy picivel drágábban akkor spórolok még és azt veszem meg. Az USB nekem fontos lenne, mert egyszerűen mehet róla a zene, de a cd-vel sincs bajom az aux az ami nem annyira fontos. Nagyon komoly hifit nem hallottam még, JVC és Pioneer fejegységekkel hajtott rendszert hallottam. Ezt úgy értsd hogy a JVC-n van 4 db 50 Wattos Sal hangszóró (legalapabb) ülés alatti fadobozba beleépítve, nem a legjobb ezt aláírom de sokan beérnék ezzel is szerintem :). Pioneer egy Renaultban van komponens szettel mélyláda nélkül ez kifejezetten tetszik, ezért is gondolkodok ebben a megoldásban, hogy komponens + mélyláda.
Remélem nem lesz igazad és a Blaupunkt jó lesz :)

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2014 szept. 09, 12:33 pm

Ha számszerűsítenéd az összeget, akkor egyszerűbb lenne segíteni.

Az a baj, hogy egy jobb hangú USB-s fej 30-35 körül kezdődik, használtan, USB nélkül egy valóban jó hangú fej 20-30 között. (5-10 éve csúcskategóriásak voltak kb)

De ezt felesleges lenne egy aktív sub, meg sal hangszóró elé kötni...
A lényeg, hogy rendszerben gondolkodj.
Ha írsz összeget, megpróbálok segíteni válogatni, elég sokmindent hallottam már, vagy van bővebb infóm.
Sajnos olyan subot is, és hidd el, hogy nem jó... Az árából +10-15e-ből lehet jobbacska mélyet + 4 csatis erősítőt venni, és akkor az első hangszóróknak is van esélye, hogy normális minőségben szólaljon meg.

Nem bántásól írtam a fentieket, csak sokan esnek bele a hibába, hogy megveszik a MM-ban a gagyi motyókat, mert azt reklámozzák. Pedig annak az árából, esetleg kicsit többől lényegesen jobb minőséget kapna használtan.
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
attila91
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014 aug. 06, 06:48 pm
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: attila91 » 2014 szept. 09, 12:52 pm

PiciPeti írta:Ha számszerűsítenéd az összeget, akkor egyszerűbb lenne segíteni.

Az a baj, hogy egy jobb hangú USB-s fej 30-35 körül kezdődik, használtan, USB nélkül egy valóban jó hangú fej 20-30 között. (5-10 éve csúcskategóriásak voltak kb)

De ezt felesleges lenne egy aktív sub, meg sal hangszóró elé kötni...
A lényeg, hogy rendszerben gondolkodj.
Ha írsz összeget, megpróbálok segíteni válogatni, elég sokmindent hallottam már, vagy van bővebb infóm.
Sajnos olyan subot is, és hidd el, hogy nem jó... Az árából +10-15e-ből lehet jobbacska mélyet + 4 csatis erősítőt venni, és akkor az első hangszóróknak is van esélye, hogy normális minőségben szólaljon meg.

Nem bántásól írtam a fentieket, csak sokan esnek bele a hibába, hogy megveszik a MM-ban a gagyi motyókat, mert azt reklámozzák. Pedig annak az árából, esetleg kicsit többől lényegesen jobb minőséget kapna használtan.
Rendben, elfogadom a segítséged. Estefelé megírok neked mindent :)

Avatar
Sancy
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2934
Csatlakozott: 2010 márc. 09, 08:30 pm
Tartózkodási hely: Pécel
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: Sancy » 2015 feb. 22, 09:17 pm

Valahol már kérdeztem, lehet rossz topicban....)

Valaki meg tudja nekem mondani mennyi lehet az ára egy E12 gyári 2dines érintős navis fejnek?
Köszi
E11 G6 TTE Facelift 1.6 VVTI
E12 TS TTE Facelift 1.8 VVTL-i

E11 TS Facelift 1.8 VVTL-i pálya autó építes folyamatban

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2015 feb. 26, 10:28 pm

Sancy írta:Valahol már kérdeztem, lehet rossz topicban....)

Valaki meg tudja nekem mondani mennyi lehet az ára egy E12 gyári 2dines érintős navis fejnek?
Köszi
Szerintem nézelődj a szokásos helyeken. Vatera, OLX .... stb. Nem tudom, melyik fajtára gondolsz, de ha "csupa kijelzős", és két oldalt gombok, DVD alapú navival (vagy mégjobb az SD kártyás, bár az már újabb generáció) akkor állapottól, kiviteltől függően 60-100 között nagyjából.

Avatar
Sancy
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2934
Csatlakozott: 2010 márc. 09, 08:30 pm
Tartózkodási hely: Pécel
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: Sancy » 2015 feb. 26, 11:53 pm

Azaz Lackó, az Sd-s!
Azert kerdeztem mert még behatárolni sem tudtam az árát...
de sajnos már nem aktuális. THX
E11 G6 TTE Facelift 1.6 VVTI
E12 TS TTE Facelift 1.8 VVTL-i

E11 TS Facelift 1.8 VVTL-i pálya autó építes folyamatban

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2015 nov. 20, 10:58 am

Üdv hifikedvelő márkatársak!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok e nekem ajánlani egy jó (ár/érték arány) mélyközép hangszórót.

A priusomban elhaltak az első mélyközepek az ajtóban. 6"-osak, JBL-es a kocsi, tehát van benne gyári JBL erősítő plusz 7 hangszóró. (ha jól tudom :) )

Jó lenne kicsit több mélyet kihozni a rendszerből, bár összességében elégedett vagyok vele. Egy gyári cucchoz képest igen szépen szól. Az ajtókat majd lehet leszigetelm majd, de dobozt nem akarok építeni.

Szóval egy normális két utas mélyközép kéne, 16,5 vagy 17cm-es is befér talán.
Kinek milyen tapasztalata van ilyen méretekkel?

Előre is köszi a válaszokat! :wink:
'87 E8 GT SEDAN
Prius II


Válasz küldése