Autó HiFi

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
kari
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012 szept. 20, 10:22 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kari » 2013 jan. 16, 10:17 pm

A régi jack-et lecserélhetnéd erre: http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Pr ... pid=738827 és a bekötéshez meg odaforrasztasz egy RCA-t.
A szivargyújtónál az a gond, hogy alapvetõen 12V van, az USB viszont 5V, tehát mindenképp egy szivagyújtós USB-s átalakítót kell beépítened a középkonzol mögé. Nem túl szép, de tartós megoldás lehet, hogy megkeresed hátul a szivargyújtó kábeleit, középtájon leblankolod és hozzáforrasztasz egy rövid kábellel egy szivargyújtó lengõ aljzatot, abba meg bele a bolti konverter.
'03 E12 1.4 VVT-i HB

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 16, 11:05 pm

A régi jack sima sztereó (3 pólusú) 3,5 mm-es, de nekem 2,5 mm-es aljzat kellene a 4 pólusúból. Ilyet még eddig nem találtam, hordozható kütyükben szokott ilyen lenni.
Van feleslegben sárga RCA-RCA kábelem itthon, az egyik végérõl levágom a csatit és a felszabaduló drótvéget fogom ráforrasztani a 2,5 mm-es aljzatra.
Ki fogom venni az ajtó mögötti csatlakozó egész dobozát és megnézem, hogy hogyan vannak hátulról rákötve a dolgok.
A szivargyújtó valahogy úgy lesz, ahogy leírtad. Vagy szétszedem a bolti konverter házát és nem kell szivargyújtó aljzat sem. Ezt majd még megálmodom. Sõt, az új fejegységhez adott kábelkötegen van egy szabad ér, ami a tolatólámpa tápja lenne, ha 12 V-ról mûködne, onnan is levehetem a konverter bemenõ feszültségét és akkor nem kell a gyári szivargyújtót sem megbuherálnom. Ahhoz hosszabb kábel kell, de azt úgyis adnak a konverterhez. Majd meglátom, hogy melyik az intelligensebb megoldás. Engem jobban izgat az USB bekötése.
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic

Avatar
kari
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012 szept. 20, 10:22 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kari » 2013 jan. 17, 12:04 am

yvsmad írta:A régi jack sima sztereó (3 pólusú) 3,5 mm-es, de nekem 2,5 mm-es aljzat kellene a 4 pólusúból. Ilyet még eddig nem találtam, hordozható kütyükben szokott ilyen lenni.
Van feleslegben sárga RCA-RCA kábelem itthon, az egyik végérõl levágom a csatit és a felszabaduló drótvéget fogom ráforrasztani a 2,5 mm-es aljzatra.
Ki fogom venni az ajtó mögötti csatlakozó egész dobozát és megnézem, hogy hogyan vannak hátulról rákötve a dolgok.
A szivargyújtó valahogy úgy lesz, ahogy leírtad. Vagy szétszedem a bolti konverter házát és nem kell szivargyújtó aljzat sem. Ezt majd még megálmodom. Sõt, az új fejegységhez adott kábelkötegen van egy szabad ér, ami a tolatólámpa tápja lenne, ha 12 V-ról mûködne, onnan is levehetem a konverter bemenõ feszültségét és akkor nem kell a gyári szivargyújtót sem megbuherálnom. Ahhoz hosszabb kábel kell, de azt úgyis adnak a konverterhez. Majd meglátom, hogy melyik az intelligensebb megoldás. Engem jobban izgat az USB bekötése.
Nem tudom, mennyire hajszálvékony a kábel, aminek a végén a 2,5-es csatlakozó van, de ha nem annyira, akkor egyszerûbb lenne levágni az egész csatlakozót a francba és a kábelre forrasztani az RCA-t.
'03 E12 1.4 VVT-i HB

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 17, 07:40 am

Nekem is ez volt az elsõ gondolatom, de a vevõegység kábele 10 cm és ott lifegne a középkonzol belsejében a fejegység mögött, saját súlyánál fogva. Intelligensebb megoldásnak tûnik a nem használt AUX csatik helyének felhasználása és a vevõegység egy neki megfelelõ helyen, ajtó mögött, kívülrõl is ki/be dugható módon való elhelyezése. Végül is kábel van bõven.

Azt nem tudom még, hogy a gyárilag beszerelt tolatókameráknál hogy oldják meg, hogy hátramenetbe kapcsolva akkor is megjelenik a kép a kijelzõn, ha nincs a rádó/GPS bekapcsolva. :?:
Azért a Win CE rendszer felállása nem 2 másodperc és külsõ trigger jelre is be kellene indulnia kikapcsolt állásból.
Meg az sem túl egészséges, ha a töltõadapter fixen be van kötve, ha sokat áll a kocsi, akkor le is merítheti az akksit.
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic

Avatar
kari
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2012 szept. 20, 10:22 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: kari » 2013 jan. 17, 08:47 am

Ez egy jó kérdés, de én a tolatólámpa és relé irányába indulnék el, hogy valahogy impulzust adjon és átváltson.. Mondjuk azt nem tudom, hogy mûködik az új fejegységed, átvált-e automatikusan, de a tolatólámpa köréra is ráköthetnéd a kamera áramellátását.
'03 E12 1.4 VVT-i HB

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 17, 04:25 pm

Mégsem szerelem fel ezt a tolatókamerát, inkább eladom valakinek, akinek kell egy vezeték nélküli (2,4 GHz), éjjellátó, távolságraszteres tolatókamera 0 km-es állapotban ócsóér.
Így a fejegységet be tudom szerelni a hétvégén, a kocsi AUX csatlakozóit legfeljebb nem használom.

Karinak válaszul: igen, a kamera tápellátását a tolatólámpáról kell levenni. Amikor a kamera jelet ad a vevõegységnek, az továbbítja a képet a fejegységnek (vagy AV bemenetes GPS-nek, vagy külön kis monitornak). Ekkor az egyébként bekapcsolva lévõ fejegység (GPS, monitor) átvált a kamera képére, eddig oké. A kérdésem az volt, hogy mi van akkor, ha nincs bekapcsolva a fejegység/GPS/monitor?
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 18, 11:35 pm

Beépítettem az új fejegységet, már egy kicsivel jobb a mélye minden hangszórón (kivéve a magashangszórókat :D ), de még mindig jobb a gyári mint a mac. Holnap megnézem a mac bekötését (kábel, polaritás, váltó beállítások, stb.). Az nem lehet, hogy valami nem engedi mozogni a membránt?
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2013 jan. 19, 12:07 am

Nem tartom valószínûnek... Persze gyártási hiba elõfordulhat...
Ha valamibe beleérne, vagy lekoppanna akkor azt hallanád...

Nincs minimális teljesítmény ajánlás a hangszóróhoz?
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 19, 09:25 am

Nem lekoppan, hanem folyamatosan hozzáér valami mondjuk a kiálló gumiperemhez és tompítja a membrán mozgását.
Nem gyártási hibára gondoltam, hanem az ajtópanel belsõ részén valamire.
De ez nem sokára kiderül, amikor leveszem a belsõ ajtópanelt és meghallgatom anélkül.
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2013 jan. 19, 12:56 pm

yvsmad írta:Beépítettem az új fejegységet, már egy kicsivel jobb a mélye minden hangszórón (kivéve a magashangszórókat :D ), de még mindig jobb a gyári mint a mac. Holnap megnézem a mac bekötését (kábel, polaritás, váltó beállítások, stb.). Az nem lehet, hogy valami nem engedi mozogni a membránt?
Lehet, nekem szikével simára le kellett nyisszantanom minden 'pókháló bordázást' az ajtó belsejébõl a hangszórólyuknál, mert másképpen nem tudtam volna beszerelni az elég 'mély' kiterjedésû szórókat. Mondjuk nem a membránnal ütköztek közvetlenül, de akár elõfordulhatott volna az is...
Lehet, hogy nem túl szakszerû, de az ajtókárpit felrakása közben én hajtanám a hangszórót, és ha csökken a mély, akkor lehet az a hiba, hogy lefogja valami a membránt, leginkább mondjuk a peremét tudja...
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2013 jan. 19, 01:45 pm

Ja hogy úgy...
Ha nem mérted, próbáltad fel akkor elképzelhetõ persze...
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 19, 03:20 pm

Sikerült megoldani a mélyek kérdését: visszaraktam a gyári hangszórókat.
Elõtte kipróbáltam mindent, ami az eszembe jutott, meg ami nem, de semmi hatása nem volt a mélyekre. Ajtópanel nélkül is ugyanaz, mögötte volt hely bõven, a váltóval sem jutottam semmire, úgyhogy ment vissza a gyári hangszóró. Amit most észrevettem a mac után, az az, hogy a gyári mélyközép meg nem szól olyan tisztán. Szóval lehet, hogy jó a mac egy tiszta hangú közép- és magassugárzó szettnek, de kell mellé egy szub is. Meg erõsítõ sem árt hozzá, de nekem nem hiányzik. A 25 mm-es gyári magas lágydóm meg teljesen partiban volt a mac magasával, úgyhogy az biztosan végleg ott marad. A mac-et meg eladom valakinek, aki komolyabban gondolja a hangra áldozást.
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2013 jan. 19, 07:30 pm

Sajnálom... :? Erõsítõ kellene hozzá, ez ilyen mûfaj... :x

Carstyling-ra, meg Prohardverre tedd fel sztem. Ott szoktak pörögni a cuccok gyorsan.
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 19, 09:13 pm

Prohardver, Express, Racing Bazár és AVX már megvan.
A Carstyling-ot megnézem, köszi az ötletet.
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic

Avatar
yvsmad
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2012 dec. 09, 05:19 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: yvsmad » 2013 jan. 20, 04:45 pm

Már meg is van az új gazdája, hétfõn költözik a mac. :P
Corolla E15 Sedan Luna 1.6 Valvematic


Válasz küldése