Autó HiFi

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Autó HiFi

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 14, 09:54 pm

Ide írhattok véleményt, tapasztalatot, vagy akár kérdést. Azt hiszem sokan vannak már a klubban, akik elég nagy tapasztalattal rendelkeznek, úgyhogy hajrá!
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 14, 10:10 pm

Na akkor én máris mondom, hogy nekem az a lényeg, hogy a fejemet szétrázza. Persze szoktam én halkan is hallgatni, de ha vadulás van akkor no comment. Például az első nagy Corolla talin mikor jöttünk Királyrétről hazafele, ott azon a szerpentines úton hát előtte kaptam kollégámtól Proteust (hardstyle music) hát az döngött. Namost akkor gondoljátok el hogy bepörög az olyanokra az ember. Egyszer volt pl egy haverommal mentünk a városban és hát benyomta a zenét de mondta hogy csinnyán bánunk a hangerővel me veszélyes. Hát én meg óóóó csűrjed fel. Mellénk beállt két gyerek lámpánál. Na kakaót neki. Aztán mentünk tovább a városba mikor már 90-100 al mentem haverom már fehéredett én nekem meg fel sem tűnt. Egyszer lenyomta a hangerőt. Látod hogy mit csinálsz...... Frankón vannak olyan zenék és a hifitől is függ persze, hogy bedurran tőle az ember agya és no kegyelem. Na hát én erre super érzékeny vagyok. Alig várom már hogy egyszer megszóllaljon a 38-as láda a kotsiba.

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 jún. 14, 11:25 pm

Nekem volt már 1-2 beépítés a kocsimban,persze ez annak köszönhető h suli mellet 1 tuningboltban dolgoztam 8) sza lami legutoljára volt az nagyon franyesz kis cucc: előre az ajtóba csináltam egyedi ajtópanelkiemelőt 16,5cm-es hangszórónak ami jelen esetben sal márkájú wrc16s típusú volt dtp25s-es selyemdóm magassugárzóval:)az ajtót kibitumenlapoztam és rezgéscsillapító masszával kezeltem,majd miután ez megvolt a kis réseket ami a kárpit és az ajtó közt van szintén lezártam,ezálltal kaptam 1 majdnem zárt doboznak megfelelő ajtót. hiába fikázzák sokan a sal cuccost ezzel az elsőszettel sok nagyobb márka szetjeit+szorongattam:)persze ezt a szettet külön erősítőről hajtottam ami szintén sal a legendás pro280 as tiszta mégis erőtelje hangú de nem bántó magasai vannak.a mélynyomóm a legutolsó darab 1 dld la.12 volt 800w rms teljesítménnyel,egyedi 49 literes reflex ládában,amit szintén sal pro de 900 as erősítővel hajtottam +.a tápellátást 6 méter 20as keresztmetszető és 6 méter 10 es keresztmetszetű tápkábellal oldottam meg, a dinamikát 1 ground zero titán sorozatu 1 farádos kondi segítségével oldottam meg. És a rendszer szíve a fejegység :twisted: az első fej pioneer deh 30 mp ami kategóriájában sztem az 1 ik legjobb 2pár rca kimenet,1 aux és 1 sub kimenet.variálható alul,és felüláteresztő szűrőstb.. sasjna + kellet tőle válnom:( egyéb anyagi okok miatt :cry:
azután beszereztem 1 használt ám mégis újszerű jvc kaméleont .a hírekkel ellentétben sztem nagyon szar fej ez az én véleményem 3*annyiba kerül mint a piode a hangja sokkal rosszabb,ne is beszéljünk róla egy7 után eladtam.másnapra már Alpine 9815rb fej muzsikált az ótómba, igen az fej nagyon brutkó hangal.még ma is ez az összeállítás lenne ha nam adtam volna el mindent:(de sztem megérte majd lesz másik projekt ja most fényezés után az egész padlólemezt leszigeteltem gondolván a jövőre :twisted:
Tervek már vannak de nam akarom elkotyogni az biztos h vesekőproblémákkal nem kell majd orvoshoz fordulnom :lol: annyit elárulok h a mélynyomóm vagyis nyomóim 2db DLD La 12 es leszKép

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 15, 08:22 am

Totya!
Mivel szigetelted a padlólemezt? Sima bitumen lap, vagy valami komolyabb dolog? Nekem is tervben van egy ilyen szigetelés első sorban a padlólemezen, a csomagtartóban, egyszer majd az ajtókon, és a motorháztető alatt... Az a baj, hogy ajtóra meg a motorháztetőre eddig csak dynamat-ot találtam ami tényleg megbízható, viszont az nem túl olcsó.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 jún. 15, 09:30 am

az 1 ik barátom meg olyan bitumenleppal vonta be az ajtót amilyet a tetőszigetelők használnak kb 7mm vastag gondolhatjátok h ott nincs rezonancia :lol: ha megütögeted az ajtót mintha 1 páncélautót kocogtatnál :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 jún. 15, 09:33 am

CindR írta:Totya!
Mivel szigetelted a padlólemezt? Sima bitumen lap, vagy valami komolyabb dolog? Nekem is tervben van egy ilyen szigetelés első sorban a padlólemezen, a csomagtartóban, egyszer majd az ajtókon, és a motorháztető alatt... Az a baj, hogy ajtóra meg a motorháztetőre eddig csak dynamat-ot találtam ami tényleg megbízható, viszont az nem túl olcsó.
Igen karosszériások álltal használlt bitumenlemezzel+ahová nem tudtam rakni ott noise exel lefújtam alvázvédőspisztollyal,ez olyan anyag mint az alvázvédő,csak sokkal jobban szigetel . Kilós kiszerelésban kapható az autóhifi boltokban.
A dynamat az nagyon jó cucc,1 k..rva nagy hátránya van baromi drága,de mindenhová megvan melyik fajta kell belőle.pl a csomitartóra a trunk sett kell stb....
De nekem bevállt a bitumenlapozás:))1200 forint körül mozog 1 tábla.1 ajtóra kb 1,5 tábla ment rá. a tetőre"utastér" 2 tábla ment rá.Miután lefújtam noise-exel azután mikor +száradt a a padlólemezt lekentem festhető rücsivel,ezt gondolom mindenki ismeri,a küszöbre szokták fújni kavicsfelverödés ellen.amikor ez a réteg megszáradt lefújtam fehérrel az egészet :wink: lehet nehezebb lett a kocsi vagy25-30 kilóval de zenénél teljesen máshogy adja vissza a hangokat 8)

autos
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2007 jún. 14, 11:30 am
Tartózkodási hely: Raposka
Muzsikám

Hozzászólás Szerző: autos » 2007 jún. 15, 10:37 am

Sziasztok!
Kérésnek eleget téve a technikám a következőkből áll össze ebben 99-es sedanban:
fej: Panasonic CQ-DFX 983N
erő: Phoenix Gold Xenon 100.4
szett: RCF
mély: JBL P1220e zárt ládában
Kondi: Dietz 1F
kábelszett: Audison Connection FPK300 tápkábel kit
hangszóró kábel: Cordial CLS215 hangszórókábel
Akku: Exide Maxxima 900
Akkusaruk: titánium
Terveim közt van az első szett cseréje JBL P vagy JBL GTI sorozat vmelyikére, és teljes zajcsillapítás Dynamat xtrem anyaggal. Inkább a minőségre hajtok, de bírom a hangerőt is!

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 15, 11:09 am

Ezek aztán a szó szoros értelmében jól hangzanak. Nekem most van egy vacsi új Blaupunkt Sydney SD 27 es fejegység. NA ebben már nincs CD lejátszó. Csak elől meg hátul Aux és SD kártya slot. eddig életemben csak márkátlan nagyon olcsó hát bevallósan nagyboltos fejegységeim voltak. Aztán mikor bekerült a Blau hát biz nagyon szól. Nagyon meg vagyok vele elégedve. A kijelzője az fenomenális. A legnagyobb napsütésben is kiválóan olvasható. Hangszóróim az négy darab egyforam háromutas SONY XPLOD 10 centis. Szigorúand mind a gyári helyen. Én nem szeretem szétfúrni a kasztnit és kárpitot. Hát most így mélyláda nélkül igen keveset nyomnak. De az TOXIC LYNX 38 as mélyládám már várja a bevetést. Ezelőtt volt egy SAL aktív 250 es SUB csövem. Az is ahhoz képest hogy milyen ócsó vót nagyon nagyot szólt. Csak nekem kevés volt a vége a mélynek. Azt imádom ha tényleg remeg mindenem. Sajnos a gyári hangszóróhelyek inkább csak hátul érnek valamit. Elől csak vannak kb. Amúgy mikor a szerelő berakta a fejet és néztük hogy melyik hangszóró melyik műszernél kiderült valamiért 16OHM körüliek a hangszórók mind a négy. ezt furcsállom kicsit. Szóval hát nekem ennyi a HIFI. Remélem jó lessz majd. zajcsillapításon még nagyon nem gondolkoztam nagyon sok lenne szétszedni a kocsit. Pedig lehetne mit zajcsillapítani főleg a kalaptartónak kéne valamit varázsolni.

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2007 jún. 15, 12:26 pm

Hogy csigázzam a kedélyeket, Tökölön lesz hangnyomásmérés! :wink:
(gondolom hangszépség is) Akinek van, melegítse!
8)
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 jún. 15, 02:25 pm

Zed Kristianz írta:Hogy csigázzam a kedélyeket, Tökölön lesz hangnyomásmérés! :wink:
(gondolom hangszépség is) Akinek van, melegítse!
8)
Hát csak nekem addigra sajnos még nem lesz bent a láda. Pedig jó lenne tudni, hogy mennyit nyomna vele. Na jó azért az a hifi messze van a hangnyomástól. Meg se rezgéscsillapítás. Szal sokat nem. Viszont a négy 10cm es hangszóró talán nyomna 10-20db-t. :D

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2007 jún. 15, 07:32 pm

Na sikerült végre osszehozni a zenét a vasba. Most lettem kész vele. Nem olyan rossz, az erősítő kicsit gyenge, de én megvagyok vele elégedve.
Egy magnat nyomó olyan 300W és (ne röhögjetek) egy First nevezetű erősítő, ami cserélve lesz majd nyáron vagy később. Pioneer hangszórók és Layosh volt fejegysége...
Kezdésnek nem rossz.... :lol: :D :lol:

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 jún. 15, 11:40 pm

Nekem még semmi sincs, illetve ami van, nem nevezhető hifinek... :( Tervek viszont mint mindenkinek, nekem is vannak, sőt úgy néz ki júliusban meg is valósíthatom az első szintet. Az egész rendszer Clarion elemekből lesz, a fejegység egy alap mp3-as lejátszó, elöl 10 centis koax, hátul 15x24-es nagyoválok lesznek a kalaptartóba építve. Emiatt meg kell erősítenem valahogy a kalaptartót, lehet hogy idővel teljesen újat csinálok.

A következő lépés nálam a zajszigetelés, rezgéscsillapítás lesz. A csomagtartót és a padlólemezt mindenképpen szeretném, valamint az ajtókon, a motorháztetőn, és a kerékjáratokon gondolkozom még. Így egyben az egész horror összeg lenne, úgyhogy majd apránként, kisebb nagyobb kompromisszumokkal fog megvalósulni. A vízszintes felületekre mindenképpen az olcsóbb bitumenlapokat választom, viszont a "közvélemény" szerint az ajtókra nem jó, mert a nyári melegben megolvadhat, és egyszerüen lefolyik az ajtók aljába.. Na oda valószinű csak a Dynamat lesz a megoldás.

Mint látjátok, engem a hangnyomás nem igazán érdekel, inkább egy kiegyensúlyozott olcsó rendszer legyen, de minnél jobb környezetbe építve.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 jún. 16, 08:22 am

A kalaptartóra még valamelyik előző tulaj talált megoldást az én autómban: MDF lap, fekete vászonnal behúzva, és az ajtó felőli vége felhajtható, és az egész kivehető könnyen, mert 4 csavar tartja + a hangszóró kábeleihez van egy ISO csatlakozó. Stabilnak stabil, már csak pocsékul szól az egész :D (Sony Xplod CDX-2250S fejegység, 2 10-es Sony Xplod elöl, 2 16-os Sony Xplod ovál hátul a kalaptartóban, 2 SAL magas, de ezt mindenképpen cserélnem kellene, mert egy Within Temptation cd már kifog rajta, nem bírja a csaj hangját és torzít :D)

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 10, 08:52 pm

Sziasztok!
Tegnap kaptam Anzsitól két 10-es Pioneer hangszórót, és a specifikációk alapján nem lesz rossz... :twisted: Holnap, vagy holnap után megyek a fejegységért, ma szóltak hogy van raktáron. Ezen kívül beszerzem a hangszórókábeleket, gondolom 1,5 méter hangszórónként bőven elég lesz, mivel a műszerfalban van a hely. Azt gondolom, hogy iso csatlakozó kell, mert a lejátszó olyan, de ezeken kívül nem tudom mit kéne még beszerezni. Segítsetek, légyszi! :D

Az ISO csatlakozóra csokival kéne a hangszóró kábeleket rákötni? Mármint amit külön veszek, és amit összedugok a fej isójával.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 júl. 10, 10:57 pm

CindR írta:Sziasztok!
Tegnap kaptam Anzsitól két 10-es Pioneer hangszórót, és a specifikációk alapján nem lesz rossz... :twisted: Holnap, vagy holnap után megyek a fejegységért, ma szóltak hogy van raktáron. Ezen kívül beszerzem a hangszórókábeleket, gondolom 1,5 méter hangszórónként bőven elég lesz, mivel a műszerfalban van a hely. Azt gondolom, hogy iso csatlakozó kell, mert a lejátszó olyan, de ezeken kívül nem tudom mit kéne még beszerezni. Segítsetek, légyszi! :D

Az ISO csatlakozóra csokival kéne a hangszóró kábeleket rákötni? Mármint amit külön veszek, és amit összedugok a fej isójával.
ha teheted forrassz,soha ne használj csokit,csak a ha nincvs rá mód h forrassz :wink:


Válasz küldése