Forgalmiban szereplõ adatok módosítása

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
Baker
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 08:01 pm
Tartózkodási hely: Penc
Forgalmiban szereplõ adatok módosítása

Hozzászólás Szerző: Baker » 2010 nov. 15, 08:40 pm

Üdv mindenkinek!

Ugye 2011-tõl a kötelezõ biztosítást teljesítmény után számolják ki. Namármost mi van akkor, ha nem jó adatok szerepelnek a forgalmiban.

Vegyük az én példámat, forgalmi szerint 95 KW-os az autó, de 4A-F motor az összeszedett információim szerint 90 LÓERÕ körül van. Hogyan tudnám én ezt kijavíttatni? Mit kell hozzá beszereznem? Motorszám alapján utána lehet keresni? Vagy csak beslattyogok az okmányirodába, és megkérem, hogy javítsák át?
Mellékesen már az adó is teljesítmény alapú, és miért fizessek 95 után, ha csak 65 után kéne fizetnem.

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2010 nov. 15, 09:30 pm

Hát ez nagy szívás! Ilyen területen dolgozom, és kötelezõ az okmányok alapján a szerzõdéseket megírni. El lehet intézni majdnem mindent, lehet érdemes futni egy kört az okmányirodába, mert jó pár ezer forintot spórolnál meg vele a biztivel meg az adóval!
Azt, hogy milyen papírok kellenek hozzá, azt nem tudom. Többiek? Valami hivatalos igazolás kéne a motorról a teljesítményrõl. Hmm... TMH??
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2010 nov. 15, 09:31 pm

Eredetiség vizsga?
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Bandagoose
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2010 máj. 22, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Heves megye

Hozzászólás Szerző: Bandagoose » 2010 nov. 15, 09:47 pm

Nem hinném
Azt hiszem, az a fajta vizsgálat lehet a megoldás, amirõl már írtam korábban az olvashatatlan motorszám kapcsán.

A megyei Nemzeti Közlekedési Hatóságnál.

Akkor nekem ad-hoc módosítottak több adatot is, pl. típusváltozat megnevezését, gondolom, az országos típusbizonyítvány alapján, és nem kellett ráfizetnem, csak az 1.500 Ft-ot a motorkód megállapításáért.
Kaptam akkor egy mûszaki adatlapot, amin a kocsi összes adata rajta volt (nem csak a módosítottak).
Ezzel kellett bemennem az okmányirodára, ahol ez alapján bejegyezték az országos nyilvántartóba a változásokat.
Persze, ez nyilván új okmányokat is jelent...legalábbis, forgalmi engedélyt (azt nem tudom, a törzskönyvben szerepel-e a teljesítmény)

Persze, lehet hogy az új okmány kiállítása ingyenes, mivel a hatóság hibájából került sor az adatváltozásra (nekem anno, elõzõ autómnál a motorszámot írták félre és akkor ingyenesen cserélték a forgalmit, mikor mûszakin ez kibukott)

Szóval, sztem érdeklõjetek a NKH megyei szervénél telefonon, biztos lesz megoldás, és nézegessétek a honlapjukat, sok érdekes infót találtok ott is.
Corolla E11 G6 HB 4E-FE

Avatar
Baker
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2010 szept. 25, 08:01 pm
Tartózkodási hely: Penc

Hozzászólás Szerző: Baker » 2010 nov. 18, 10:30 pm

Akkor jól gondoltam, hogy nem lesz egyszerû.
Köszi a tanácsokat

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Nem létezõ paraméterekkel ellátott hirdetések

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2011 jan. 18, 05:29 pm

Persze!

Mégegyszer leírom, de többször nem szándékozom:
A használtautó.hu hirdetésfeladási felülete és rendszere is megváltozott. Mostmár plusz opcióként, ahogy választod ki a paramétereket, automatikusan felismer a típuson belül 1-2 plusz jellemzõt: pl: felszereltségi szint, 4WD, meg hasonló baromságok, mint "S Euro-" ..., majd ezek közül választassz és már tölti is ki helyetted a többi paramétert, sokszor hibásan:

Kép

Létezik 1.6 Xli Sportsw. E10-ben?
Vagy amin épp áll a kijelölés. E10 benzin 1.4-es?
1.4 Xli Servo???
NEM NEM NEM

Legtöbbször a tulajnak fingja sincs autója pontos típusáról és felszereltségérõl, ezért hisz a rendszernek és elfogadja. Van, aki a lehetõségeket legördíti és természetesen a Gti-t választja ki, legyen az akár Diesel Corolla is. Rajságból, butaságból, jobb eladás hite miatt, nemtudom.
Ezt az automatikus kiegészítést természetesen felül lehet írni, ha te viszed be a pontos nevét (Egyéb típus), de mint látjuk kevés ember él vele.

A másik hiba forrása a BM adatbázisában szereplõ altípus és felszereltség elnevezések. Mint pl GTD, GTL, GD és hasonlók COROLLÁNÁL! Az okmányirodák alkalmazottjai az autók forgalomba helyezésénél innen lesnek és 90%-ban hülyeséget választanak ki, ami majd a forgalmiban szerepel. Nem csak a neveknél van így. Ezért lesz egy 2E 88 lovas, egy GT 75 lovas, ezért lesz egy E9 Liftback 4 ajtós és 980kg, a másik 5 ajtós Wagon és 1200kg ...
Nem hibáztatom azokat a hivatalokban, akik ezeket beírják, mert én sem érthetek minden márka minden típusához évjáratokra lebontva, pedig nekem hobbim. Legtöbbször ezt egy hölgy csinálja, akinek tök máson jár a gondolata és arra figyel, hogy az alvázszám és a motorszám legalább helyes legyen.

Sajnos azonban a legtöbb ember a forgalmit szentírásnak veszik a fentiek tudatának hiányában, így sokszor még vitatkozni is képesek az igazukat súlykolva. (volt már példa ezen a fórumon is rá.)
Többek közt ez okozhatja a rossz hirdetések másik felét, hogy a forgalmiban szereplõ adatokat viszik fel.


megjegyzés:
A forgalmiban szereplõ baromságok mérsékelt vagy teljes javítására is van lehetõség, lásd E7 projektem. A 3 ajtós Coupe-m WAGON volt, most 1.6 GT Twin Cam.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
bagoly
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2010 szept. 13, 09:59 am
Autód gyártási éve: 1991
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Re: Nem létezõ paraméterekkel ellátott hirdetések

Hozzászólás Szerző: bagoly » 2011 jan. 18, 09:17 pm

Pacsker írta:A másik hiba forrása a BM adatbázisában szereplõ altípus és felszereltség elnevezések. Mint pl GTD, GTL, GD és hasonlók COROLLÁNÁL! Az okmányirodák alkalmazottjai az autók forgalomba helyezésénél innen lesnek és 90%-ban hülyeséget választanak ki, ami majd a forgalmiban szerepel. Nem csak a neveknél van így. Ezért lesz egy 2E 88 lovas, egy GT 75 lovas, ezért lesz egy E9 Liftback 4 ajtós és 980kg, a másik 5 ajtós Wagon és 1200kg ...
Nem hibáztatom azokat a hivatalokban, akik ezeket beírják, mert én sem érthetek minden márka minden típusához évjáratokra lebontva, pedig nekem hobbim. Legtöbbször ezt egy hölgy csinálja, akinek tök máson jár a gondolata és arra figyel, hogy az alvázszám és a motorszám legalább helyes legyen.

Sajnos azonban a legtöbb ember a forgalmit szentírásnak veszik a fentiek tudatának hiányában, így sokszor még vitatkozni is képesek az igazukat súlykolva.
Az én forgalmimban 84 KW-os a 4A-FE motor, de amikor intéztem az átírást, még bp-i tartózkodás mellett Vácra kellett kijönnöm a forgalmit megcsináltatni, ráadásul nyitvatartási idõn kívül könyörögtem be magam és pont nem figyeltem az adatokat. Aztán most KGFB-váltási idõszakban néztem kerek szemekkel, hogy "jé, hogy megerõsödött mán ez a autó". Mindenesetre felötlött bennem, hogy ha be is megyek akármilyen hivatalba, hogy a fenében magyarázom el a t. ügyintézõ Icukának (és most nem az Ilonákat akarom bántani), hogy márpedig nem jó az az adat és ki kéne javítani. Viszek katalógust? :agyadnalvagy:

Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest
Re: Nem létezõ paraméterekkel ellátott hirdetések

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2011 jan. 18, 11:44 pm

bagoly írta:
Az én forgalmimban 84 KW-os a 4A-FE motor, de amikor intéztem az átírást, még bp-i tartózkodás mellett Vácra kellett kijönnöm a forgalmit megcsináltatni, ráadásul nyitvatartási idõn kívül könyörögtem be magam és pont nem figyeltem az adatokat. Aztán most KGFB-váltási idõszakban néztem kerek szemekkel, hogy "jé, hogy megerõsödött mán ez a autó". Mindenesetre felötlött bennem, hogy ha be is megyek akármilyen hivatalba, hogy a fenében magyarázom el a t. ügyintézõ Icukának (és most nem az Ilonákat akarom bántani), hogy márpedig nem jó az az adat és ki kéne javítani. Viszek katalógust? :agyadnalvagy:
Ha minden igaz, csakis KPM vizsgánál lehetséges módosítani.
De az is lehet, hogy csak a Vas Gereben utcában.
Pontosan már nem emlékszem, de nekem is el van írva, a kW helyett a lóerõk száma van beleírva.
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

MFerenc
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 529
Csatlakozott: 2009 ápr. 01, 01:49 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XXI.

Hozzászólás Szerző: MFerenc » 2011 jan. 19, 09:17 am

"A gépkocsi forgalmi engedélyében szereplõ téves mûszaki adat korrigálásának elsõ lépése, hogy fel kell keresni egy, az NKH által üzemeltetett vizsgaállomást. Ott mûszaki szemlére kerül sor (1190 Ft), amelynek keretén belül kivizsgálják a kérdéses elírást. Ha megállapításra kerül az elírás ténye, akkor a korrekcióról módosított mûszaki adatlapot állítanak ki, amivel fel kell keresni egy okmányirodát. Az okmányirodában új forgalmi engedély kerül kiállításra, információink szerint ennek illetékvonzatától eltekintenek abban az esetben, ha hatósági elírás történt."
Mikulás Róbert, Nemzeti Közlekedési Hatóság, Közúti Jármû Fõosztály vezetõ

Azt gondolom, hogy bármely vizsgaállomáson, ahol (mint nálunk is) ki van téve az "NKH által kijelölt vizsgaállomás" tábla, el lehet intézni+ okmányiroda.
1993 1,3 Corolla xli 16V hatchback volt, E11 Corolla kombi '98 volt


Válasz küldése