E8 alkatrészek (1983-1987)

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest
E8 alkatrészek (1983-1987)

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 márc. 30, 10:15 pm

Pacsker írta:Sziasztok!

El?z? autóm egy AE82-es 1985-ös évjáratú corolla liftback volt. megmaradt bel?le jópár alkatrész (bontóban végezte:( ) sok lámpa!!!!
Ez biztos érdekelheti az embereket. a két helyzetjelz? amerikai stílusú ( 2 izzós fejenként) ritka és nagyon mutatós darab. kb 100 km-t futottak:) tehát új mindkett?. porlasztó alkatrészek, AC pumpa ilyesmi van még. beltérb?l is pár elem.
Akárkit érdekel írjon akár itt, akár mailben és megbeszéljük. Biztos vagyok benne, h meg tudunk egyezni:)
Szia!

Még új vagyok itt, de hamarosan összeszedem magam, és küldök egy regisztálós emailt... AE82-es, 1.6-os liftback Corollám van, és érdekelne egy-két alkatrész, hátha megvannak még. Egyrészt kellene nekem a felnije, els?-hátsó ablaktörl? karok, ha m?ködik még, akkor a csomagtartó teleszkópok (nekem leengedi lassan a csomitartót), valamint az a kis karosszéria elem, ami a motorháztet? és a szélvédé között húzódik, egy fekele lemez.
Köszi el?re is a választ!

Üdv: CindR

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 márc. 31, 06:25 pm

Szia!

Az autó sajnos bontóba kényszerült. Időm sem volt nagyon kiszedni belőle dolgokat, mert sietnem kellett a bontási igazolás miatt. Sajnos amiket felsoroltál nem tudtam belőle kiszedni.
Ami van kb: AC pumpa, 99%-os porlasztó (nagyon jól beállítva), kültérből talán nincs is több sajnos. Beltérből kikaptam minden kis műanyag szir-szart. (szivargyújtó, patentok, óra, hangszóró előlapok, ... ) Jamég van két első lámpám, és egy hátsó. Azthiszem még a rendszámtábla világításokat is lekaptam. nagyjából ennyi. sajnos:( bánom, h nem kaptam szét jobban, mert motorikusan tökéletes volt. Azt meg elvitték a kocsival együtt :(
Volt még két vadi új helyzetjelzőm, duplafoncsoros, de annak már boldog tualjdonosa Kovács Zoli tagunk :wink:
És Brutál jól néz ki!!:) Gratula hozzá!

Tehát ennyit tudnék segíteni.

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 márc. 31, 09:07 pm

Pacsker írta:Szia!

Az autó sajnos bontóba kényszerült. Időm sem volt nagyon kiszedni belőle dolgokat, mert sietnem kellett a bontási igazolás miatt. Sajnos amiket felsoroltál nem tudtam belőle kiszedni.
Ami van kb: AC pumpa, 99%-os porlasztó (nagyon jól beállítva), kültérből talán nincs is több sajnos. Beltérből kikaptam minden kis műanyag szir-szart. (szivargyújtó, patentok, óra, hangszóró előlapok, ... ) Jamég van két első lámpám, és egy hátsó. Azthiszem még a rendszámtábla világításokat is lekaptam. nagyjából ennyi. sajnos:( bánom, h nem kaptam szét jobban, mert motorikusan tökéletes volt. Azt meg elvitték a kocsival együtt :(
Volt még két vadi új helyzetjelzőm, duplafoncsoros, de annak már boldog tualjdonosa Kovács Zoli tagunk :wink:
És Brutál jól néz ki!!:) Gratula hozzá!

Tehát ennyit tudnék segíteni.
A motorod 1,6-os volt? Mert akkor elképzelhető, hogy a porlasztó érdekelne. Ja, és esetleg fordulatszámmérős műszerfal? :D

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 márc. 31, 09:23 pm

1.6-os volt igen!

Miért baj van a fordszámmérőddel?. 1 alkatrész le van az enyémről szedve. (1 vákumszelep) de megvan vissza lehet rakni.
Ha érdekel, vagy csak ez alapján állítanád be a tiedet, megbezélhetünk valamit!
Jó volt az automata szivatója is, és ha jól emlékzem nem szorult a pillangó szelep tengelye sem.
1.6 4A-s motor. szem neked is az van!

Várom a regisztrációs mailed is. :)
Bővítsd köreinket!

Szia!

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 márc. 31, 09:57 pm

Elküldtem! :D
Az a bajom a fordulatszámmérővel, hogy az enyémben nincs :evil: . Viszont mindenképpen szeretnék bele, és jobban tetszene egy ilyen gyári megoldás, mint az igen csúnyácskán felrakható külön "tuning" ford.sz.mérő... Igen, az enyém is 4A-s.
A karbit nagyon úgy néz ki, hogy elviszem egy szakihoz, aki teljesen darabokra szedve kitisztítja, és beállítja a gyújtással együtt, mivel néha dadog szegény, főleg nagy gáznál. Viszont tartalékban sosem jön rosszul egy karburátor, szóval nem egy-két héten belül, de ha nem találsz vevőt, mindenképpen igényt tartanék rá, majd beszéljünk még róla. Lassan sztem át is mehetünk másik topicba, mert ez már nem adok-veszek :D

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 ápr. 01, 11:39 am

Hello!
Nagyon örülök, hogy te is csatlakozol a klubbhoz. Nekem is ilyen Corollám van. :twisted: Felvettelek MSN-re, majd ott dumálunk!

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 ápr. 12, 12:28 pm

Pacsker írta: Miért baj van a fordszámmérőddel?. 1 alkatrész le van az enyémről szedve. (1 vákumszelep) de megvan vissza lehet rakni.
Ha érdekel, vagy csak ez alapján állítanád be a tiedet, megbezélhetünk valamit!
Jó volt az automata szivatója is, és ha jól emlékzem nem szorult a pillangó szelep tengelye sem.
Szia!
Beszéltük, hogy neked még megvan a karbid. Nem emlékszel véletlenül, hogy mennyit evett az autód? Na meg hogy ilyen megtorpanások nagy gáznál, meleg motornál ingadozó alapjárati gondjaid nem voltak?

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 ápr. 12, 04:54 pm

Halihó!
Csak gondoltam én is írok neked. Nekem nem torpan, meg nem csinál semmit. Hála az égnek :) Tavaly nyáron teszteltem a fogyasztását, és full üres tankba raktam pont 5 litykó bengát. Köbö 87 km-t mentem vele, vegyesen... :twisted: hát úgy ha nyomogatom neki sz.tem kb 6-7 max.8, de akkor nem sajnálom :D

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 ápr. 12, 10:50 pm

Most nagyon elgondolkodtam, hogy megvegyem e a karburátorodat. Ha kipucoltatom, és beállíttatom, akkor sem hinném, hogy sokkal olcsóbban jövök ki, így meg lenne egy jól beállított, a mostani meg maradna alkatrésznek. Le tudnád írni akkor, hogy pontosan mi minden van meg neked hozzá, mármint motor alkatrész? Akár árakkal, és jöhet mail-ben is.

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 ápr. 14, 04:01 pm

Szia Balázs!

Nekem az AE82-esem pontosan nem emlékszem, de olyan 7-7,5 körül ehetett városban. max 8. nem vagyok egy száguldozó, de dinamikusan vezetek. Tehát szerintm ahhoz képest nem sok!
A 10 litered k....va sok. Lezabálhatja a gatyádat. Vagy más fúvóka van benne neked, vagy kifúrták, vagy lehet igen a vákumszelepes téma is.
Az enyém sajnos már hiányos. Mondjuk... 2 rugó hiányzik belőle, ami a tiedből pótolható, meg egy vákum membrán sérült meg. Akár még az is használható.
Tehát a kettőből lehet varázsolni egy frankót. Egyébként maga a porlasztó kifogástalan, és nagyon jól működött nekem. Nem rángatott, és jól is ment. Szép volt még a szivatója is. mármint ha vártál és nem pöckölted, autómatokusan vissza is ment. (asszem)
AC-pumpám van még, ami érinthetne téged. Hátha az is rosszul adagol. Ki tudja. HA Pesti vagy szerintem gyere el vmikor. Megnézzük mit tudunk tenni. Akár ki is cseréljük. És ha bevállik megveszed. Utána beszélünk az árról. Remélem így megfelel :wink:
A mostani corollám. Sajnos még a porlasztós:( Anzsié már az injektoros grrrrrrrr :evil:
Na ő most elég furán eszeget. mondok rá neked egy 8-9 litert így télen városban. Sajnos egy vákummembránom meghalt. És nem kapok hozzá sehol (akárkinek van bontott porlasztója kérem szóljon!!!) na és emiatt van 1-2 rendellenesség.
Sajnos ez a 4A-F-es motor a 16 szelep miatt elvesztette az alacsony forulatról a nyomatékát. Sokkal jobban ment alulról a régim az AE-82. ez 3750nél adja le a 138 Nm-t. Ez sem túl sok, de akkor érezhetően megindul. Akkor jön ki a lóerő különbség. Csakhát akkor eszik is:( (tudod, amikor már a pedálon érzed, hogy a gyorsító szelep rugóját is húzod, nyitva a dupla torok, élvezed, hogy gyorsul az autó, de fáj is a szived a beömlő benzin miatt :lol: )
Mondjuk most meg voltam vele elégedve. Voltam szlovákiába, nem kevés heggyel, meg nem ritkán 130 körüli tempóval. És így is kijött 7,04 literes fogyasztás. Ha odafigyeltem volna, 6ossal kezdődne a fogyasztásom, ami azrt egy 1.6-os autónál még a mai napon sem túl rossz, nemhogy az enyém 18 éves :lol: :lol:

A lényeg, h szerintem is sokat eszik a tied. Ha mással nem is de majd egy összehasonlítással, h melyik vákumcső hova van dugva a két porlasztón, szerintem megéri megnézni.

Remélem tudjuk majd orvosolni!

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 ápr. 15, 01:18 pm

Matyi!!! Még nálam van egy két cuccod, tudod a szatyrok. :) Megnéztem, és ami kéne az néhány patent tudod ami az ajtóba megy, meg az óra! Jól mutatna az íróasztalomon! :lol: Találkozunk majd v.mikor, vagy majd a talira elviszem, és akkor a Balázs is meg tudja nézni neki mi lehet hasznos!? AE82 POOWER :twisted: :twisted: :lol:

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 ápr. 16, 11:22 am

Jó ha a talira hozod majd el!

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 ápr. 16, 03:03 pm

Okés, és ott meg is beszélünk mindent... Köszi szépen! :wink:

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 máj. 05, 06:38 pm

Sziasztok!

A Kerepesi úton azaz inkább a Szabadföldin Naggyicénél a hév megállóval szemben áll egy szép AE-82 es. Egész jó állapotban van. 1,3-as. Sőt marha jó állapotban van. Irányár ha jól láttam 70 000 forint. Valaki vegye meg. Én ha lenne tuti megvenném rallyzni :D

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 máj. 05, 08:54 pm

Rallizni??? Egy ilyen luxus autót? :D :D :D
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86


Válasz küldése