Központizár, elektromos ablakemelõ

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:
Központizár, elektromos ablakemelõ

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2008 jan. 05, 07:39 pm

remélem jó helyre nyitottam a topicot, de ha zavar valakit, akkor kéretik törölni, áthelyezni.


szeretnék távirányítót beszerelni a központizárhoz.
itt nézegettem a távirányító modulokat:
http://metroman.addel.hu/products.php?prcategory=17724
de nem tudom, hogy melyik érné meg, meg egyáltalán innen kellene-e választanom.
félek, hogy olcsó húsnak híg a leve...
szóval akinek van tapasztalata, ötlete, kérem írja meg!

másik
a csomagtartót bentr?l tudom nyitni egy kis karral - sedan lévén, bowdenes a csomagtartó nyitás - vagy a kulccsal kintr?l.
ezt úgy akarom módosítani, hogy a zárat eltüntetem, teszek oda egy kis gombot, aztán rákötöm a központizárra.
tehát, amikor lezárom az ajtókat, akkor záródik a csomagtartó is, ha nyitom, akkor az is nyitva lesz és ezzel a kis gombbal - meg egy központizár motorral - felpattan a csomagtartó.

ez kivitelezhet? szerintetek?
E11 facelift

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2008 jan. 06, 12:19 pm

Szia!

Ugyan nem innen, de én vettem hasonlót. Az a lé bizony híg :) Megvettem ezt a készletet, +3500-ért találtam behúzómotort a csomagtartóhoz (ami ugye erősebb a központi zár motorjánál), és ennek eredménye, hogy bicskakulcs + távról nyitható csomagtartó, ami a telet nem igazán szereti, úgyhogy szét kell majd szednem. Szóval jópofa, de másodszor nem biztos, hogy beszereltetném, mert a távirányítóval is gányolni kellett, a kulcsszár nem fér bele rendesen, stb.
Eladva...

Avatar
DBandesz
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2007 nov. 22, 10:36 am
Tartózkodási hely: Szentes

Hozzászólás Szerző: DBandesz » 2008 jan. 06, 04:05 pm

http://metroman.addel.hu/detailproduct. ... tid=210941

Nekem konkrétan ez a szett van a kocsiban, és tökéletes! Annyi bajom volt vele, hogy a távirányítóban fel volt cserélve a két gomb, de öt perc alatt meg lett oldva. Teljesen jól dolgozik, és számomra szerencse, hogy nem lehet rákötni villogásra, meg kürtre. Nem szeretem a kocsimra felhívni a figyelmet... :D

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2008 jan. 06, 05:45 pm

DBandesz írta:http://metroman.addel.hu/detailproduct. ... tid=210941
Nekem konkrétan ez a szett van a kocsiban, és tökéletes!
központizár már benne van, csak a távirányító kellene hozzá...
majd még körbeszaglászom a témát :)
E11 facelift

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 06, 05:52 pm

Lehet félreértem a dolgot, de miért csak aközpontihoz szeretnél távirányítót?

Mi lenne ha raknál bele egy riasztót és általába mindegyiknek van kp-zár vezérlője. És a riasztó távirányítójával tudnál ki be nyitni is. Ha az anyagiak a probléma akkor bocsi.
Lehet van nekem elfekvőbe 1-2 riasztó. El van ásva de még nem voltak beszerelve 1 autóba se. Ha picit jobb idő lesz megkeresem és írok.

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 06, 05:54 pm

Ja még annyit, hogy a neten találhatóak 5-6 ezer forint értékben el.ablak felhúzó modulok. Van ami 4et és még a napfénytetőt is tudja. Én tavasszal bépítem.

És akkor tényleg annyit kell csinálni, hogy megállsz a strandon kiszállsz, becsukod az ajtót és nyomsz egy gombot. Az zár, felhúz, és bekapcsolja a riasztót. kényelmes, mi? :D
Az a bajom, hogy ebbe a corollámban sajna nincs meg az elektromos tető. Csak a régibe volt. Úgyh maradunk a 4 ablaknál.

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 07, 10:14 am

Matyi,
Ezt a négy e.ablakot hol tudod ennyiért?
Én is beneveznék ennyiért! Csak drágábbért tudom!
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 07, 10:54 am

Lehet félreérthetően írtam, de ez nem a 4 el.ablak.
Hanem csak egy vezérlő modul, ami a beriasztás után felhúzza őket és érzékeli gondolom a motor nagyobb ellenállását, amikor már felmentek, hogy le ne égesse a motort.

Vaterán kattintottam majdnem rá, csak összetörték. Szerintem még van, mert írta, hoyg több van neki és garis. De beírod google-be és kidob biztos párat. Mondom a reális ár 4-5-6 ezer ft. Van ahol csak 2-t húz fel és 11 ért kínálják ilyen tuning boltokban. Na ez felejtős :)

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 07, 11:06 am

Bocsesz :oops: akkor én értettem félre! :wink:
De van olyan riasztó ami ezt tudja alapból!
Nekem csak elektromos ablak motorok kellenek és ez a kütyü nem, mert a rió tudja! :P
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 07, 11:16 am

Én a gti-ből raktam át a gyári 4 elektromos felhúzó modult. Az egész mechanizmust, emelő karokkal, sínekkel mindenestül, mivel nekem elől volt csak két kis utólagos szenvedős.

Ha ezeket meg akarod venni akár gyáriba akár utángyártottba, elhiszem, hogy súlyos tízezrek az árai.
És akkor beszéljünk az új ajtókárpitokról, ha csak nem dugózod le a tekerők lyukait és raksz be más kapcsolókat és ami még nagy munka a kábelezés.
Ha mindenképp szeretnél, akkor vadássz törött vagy alkatrésznek árult külföldi papíros gépet. vagy 90 utáni gli (láttam már xliben is) vagy gti 88tól. Bontóban szerintem nagyon lehúznának.

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2008 jan. 07, 11:22 am

Pacsker írta:Lehet félreértem a dolgot, de miért csak aközpontihoz szeretnél távirányítót?

Mi lenne ha raknál bele egy riasztót és általába mindegyiknek van kp-zár vezérlője. És a riasztó távirányítójával tudnál ki be nyitni is. Ha az anyagiak a probléma akkor bocsi.
Lehet van nekem elfekvőbe 1-2 riasztó. El van ásva de még nem voltak beszerelve 1 autóba se. Ha picit jobb idő lesz megkeresem és írok.
riasztónak nem látom sok értelmét. manapság már nem is figyel fel rá senki. meg aztán ez nem is olyan feltűnő autó és igyekszem feltűnő helyen hagyni vagy a közelben tudni...

nem a pénz, mert ha tényleg akarnám, akkor nem másra költeném el, hanem erre, de jelenleg inkább még csak elméleti szinten mennek a dolgok :)
E11 facelift

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 07, 11:35 am

Tudom, hogy na meló és utána járós!

Univerzálisoknak sajnos megvannak azon hátulutói, hogy nem stimmel szorul a motor stb.stb.

Ha tudok gyárit szerválni akkor egy kis segítséget majd kérhetek?

MÁS:

Mivel elég sűrűn használom az autót (nap, mint nap kb 40 km) így elkeztem azon gondolkodni rajta, hogy belerakok ülés fűtést! 8)
Véleményt és tanácsot szeretnék kérni mielött bele ugrok!
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 07, 11:37 am

Igazad van abban, hogy nem figyelnek rá.

De saját megoldásra gondolok. saját érintó kapcsolókra, gombokra, mágneskapcsolókra... És a riasztó gyári dolgai és távirányitó csak pluszba menne.

Én azon halok be amikor ki van írva a kocsi hátuljára, hogy defend lock, meg mittomén még milyen márka. Jó hogy nem a "pinkódot" írják oda :)

A tolvajnak még meg sem kell nagyon erőltetnie magát. "Hm hm akkor már csak ezekkel a kódokkal sugározva próbálom kinyitni a kocsit"

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2008 jan. 21, 02:08 pm

Gondolom inkább itt kéne folytatni:
Biagio írta:Csak azért kérdeztem, mert bratyóm autóvillamossági szerelő és van annyi riasztó leírása és műszaki (bekötési9 rajza, mint a szemét és gondoltam bescannelem neked! :wink:
Ó hát az marhajó!!!
Nem tudsz kölcsönadni egyet? :oops:

Talán valami ilyesmi lehet:
Caesar CT-205U - riasztó
Kép
ugrókódos,indításgátlás,nyílászárók figy.,közp.zár vez(tranz0,8 mp,4 mp),2 neg. Trigger bem.,szervizáll., bővíthető(ultrahang, ütésérz. Stb.)
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 21, 03:32 pm

1000%, hogy van neki ilyen beszerelési utmutatója!

A héten utána nézek neked és küldöm priviben, ha az úgy megfelel! :wink:

Amúgy nekem is Caesar rióm van csak 215.
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép


Válasz küldése