Lengéscsillapító

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:
Lengéscsillapító

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 máj. 02, 05:01 pm

Gondolom ez mindannyiunk problémája lehet :!: :!:
Itt egy jó kis cég :arrow: :arrow: KÁRÁSZY

Avatar
anzsel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007 márc. 12, 11:46 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: anzsel » 2007 máj. 02, 06:22 pm

NA ennek végtelenül örülök. Pár héten belül mar nekem is ilyen lesz hátul. Gábor köszi meg1szer.:D:D
AE92 gti ( 4A-GE)

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 máj. 02, 07:05 pm

Én is bejelentkeznék. :D
Valamit meg lehet tudni arról a bizonyos keményített lengéscsillapító párról? Azért még nem fogja szétrázni az autóm, ugye? :D

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 máj. 02, 11:10 pm

Csatlakozom! 1 hónapon belül, szerintem már alattam is ezek fognak pattogni :lol:

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 máj. 08, 07:58 pm

Akkor most ez a 20 ezer forint körüli keményített lengéscsillapító dolog a felújítottra vonatkozott? Beszéltem velük, de sajnos ami számot megadtak, hogy kiveszik az enyémet, eliviszik a Kárászíhoz, majd vissza, és berakják, tegnap óta nem veszik fel. Pedig mostmár nekem elég sürgős lenne. Nincs véletlenül valami ötletetek, hogy kéne még megpróbálnom? Gondolom bármelyik futóműveshez nem mehetek, hogy vegyétek ki, mert elviszem felújítatni, és addig így maradna az autó...
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

nagy józsef attila
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2007 máj. 18, 07:43 pm
Tartózkodási hely: Miskolc

Hozzászólás Szerző: nagy józsef attila » 2007 máj. 18, 07:51 pm

sziasztok!
sajnos az én Corollám is hátsó lengéscsillapítók cseréjére szorul, a szerelőm nagyon lehangolt mikor közel 50000-ért tudna rendelni és állítólag más nincs is hozzá???!!! :(
olvastam és hallottam Vas Lajos klubtársunktól erről a Kárászy cégről ez mit is takar? és ami a legfontosabb az árak???

előre is köszi!

Avatar
anzsel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2007 márc. 12, 11:46 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: anzsel » 2007 máj. 18, 11:47 pm

nagy józsef attila írta:sziasztok!
sajnos az én Corollám is hátsó lengéscsillapítók cseréjére szorul, a szerelőm nagyon lehangolt mikor közel 50000-ért tudna rendelni és állítólag más nincs is hozzá???!!! :(
olvastam és hallottam Vas Lajos klubtársunktól erről a Kárászy cégről ez mit is takar? és ami a legfontosabb az árak???

előre is köszi!
Szia

Ami a legfontosabb hogy a tieidet ujitjak fel teljes mertekben. Az összes tömitést kicserélik meg mindent belul. (szilentek, olaj stb) Ha rossz a tengelyed azt is kicserélik de az +4000 ft. Egyebkent az árak:

9000ft - japán autokra
2000ft - varosi sport kemenyites

Igy jön ki a 22000 egy párra.
AE92 gti ( 4A-GE)

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 máj. 19, 09:00 pm

Annyit tudok hozzátenni, hogy nekem tengelycserével, és munkadíjjal együtt a két hátsó felújítása 37 ezer volt, ez tartalmazta, hogy 8ra elvittem az autót a XIII. ker-be, ők kivették, elvitték felújíttani, visszarakták, és kettőkor vihettem az autót. Kaptam minden felújított dologra 1 év garanciát!
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
steve
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 03:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: steve » 2007 máj. 21, 07:40 am

CindR írta:Annyit tudok hozzátenni, hogy nekem tengelycserével, és munkadíjjal együtt a két hátsó felújítása 37 ezer volt, ez tartalmazta, hogy 8ra elvittem az autót a XIII. ker-be, ők kivették, elvitték felújíttani, visszarakták, és kettőkor vihettem az autót. Kaptam minden felújított dologra 1 év garanciát!
És milyen lett a végeredmény?Közelít egy újhoz,vagy esetleg el is éri egy új keménységét?
AE92 Gt-i

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 máj. 21, 08:47 am

steve írta:És milyen lett a végeredmény?Közelít egy újhoz,vagy esetleg el is éri egy új keménységét?
Az biztos, hogy jóval keményebb lett, vagy lehet hogy csak a budapesti utak lettek azóta rosszabbak... :D Sajnos összehasonlítási alapom csak jóval korszerűbb futóművekkel van, azoknak a kényelmét persze nem éri el, de kanyarba, bukkanókon jóval stabilabban megy át azóta az autó.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
Pampi
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2007 márc. 26, 07:49 pm
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Pampi » 2007 aug. 14, 05:29 pm

Mivel eltört a bal első rugóm, elgondolkoztam, hogy ültető rugókat teszek bele. Szerintetek megérné? Előre csak rugóra gondoltam, mert nemrég volt lengéscsillapítócsere (Monroe), hátra is rugót, és a Kárászyiék felújítanák, és kikeményítenék a lengéscsillaítót. Mert hátul nem volt cserélve, de már kéne.

Avatar
B26
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2007 márc. 23, 07:44 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: B26 » 2007 aug. 14, 08:45 pm

CindR írta:Annyit tudok hozzátenni, hogy nekem tengelycserével, és munkadíjjal együtt a két hátsó felújítása 37 ezer volt, ez tartalmazta, hogy 8ra elvittem az autót a XIII. ker-be, ők kivették, elvitték felújíttani, visszarakták, és kettőkor vihettem az autót. Kaptam minden felújított dologra 1 év garanciát!
Nos!

Nálam ma cseréltek Monroe Reflex első lengéscsillapítókat! (plusz javították a karosszériát!) :)
A Toyotás ismim szerezte!
Aki az alkatrészeimet is!
20 ezer volt a pár!
S a szerelőm pár ezresért berakta!
Azért a sport engem is érdekelne!
Plusz esetleg hátra is rakatok újjat!
Sokal keményebb,jobb az új!
Jobb az úttartása!
De még bekell állíttatni!
Balázs

C-POWER!!!!!

Avatar
ngabeee
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2007 jún. 28, 02:06 pm
Tartózkodási hely: Almásfüzitõ, Kóny, Komárom-Szõny, Bp.

Hozzászólás Szerző: ngabeee » 2007 okt. 05, 10:54 am

Sziasztok!

Segítséget szeretnék olyasvalakitől kérni, aki tud pl. a UnixTrade-től 30% kedvezménnyel vásárolni. Cserélem mind a 4 telót, terveim szerint Kayabákra, és sokat meg tudnék így takarítani rajtuk, több pénzem maradna egyéb gondok orvoslására, amik szintén időszerűek. Nagyon hálás lennék, és ezer köszönet!! :oops:
Repül a Corolla, ki tudja, hol áll meg...

Today, Tomorrow, Toyota Corolla '98 1.3 sedan

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 okt. 05, 11:29 am

ment pü

Avatar
Zsoltee
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2008 júl. 12, 01:23 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Avensis
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Zsoltee » 2008 júl. 16, 06:07 pm

Sziasztok!

Megejtettem ma egy látogatást autószerelőnél, hogy kicserélje a kormányösszekötőt és a gombfejet egy szép nagy kátyú miatt. Elszomorító dolgokat hallottam tőle a lengéscsillapítóimmal kapcsolatban.
Konkréten a bal első mintha nem is lenne, és a jobb hátsót sem ártana cserélni, de ezeket ugye mind párban kell.
Egy gyors körbetelefonálás után végeztünk egy kis kalkulációt. Az elsőnek darabja 23.000, a hátsónak pedig 27.000Ft/darab az ára.
Kicsit elkeseredtem ezek hallatán, és a segítségeteket szeretné kérni Tőletek! Tudom, hogy fontos ezek cseréje, de valami megoldást keresek amivel ki lehetne húzni egy ideig. Gondoltam arra, hogy az elejét megcsináltatom mindenképpen, arra tudok szorítani pénzt, de a hátsót elnapolnám vagy 2 hónappal. Szerintetek ez jó megoldás lenne?
Illetve még egy kérdés: a szerelő Monroe és Lipp márkájú lengéscsillapítókat nézett nekem. Monroe-ról hallottam már, de a Lipp mond valakinek valamit? Ismeri valaki ezt a márkát? Szerelő azt mondta h valami német cucc.

Bocs a hosszú írásért és előre is köszönöm a segítséget!

Zsoltee
CCH vezetőségi tag

:e11hb: '97 Toyota Corolla Hatchback 1,3 Linea Terra ('07-'17)
'06 T25 Avensis Wagon 1,8 Sol Technic ('17-)


Válasz küldése