Klima

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2015 aug. 05, 07:52 pm

Lehet, hogy hülye kérdés, de a légkondi radiátoron levő hűtőventillátort mi kapcsolja ki- és be ? Pontosabban, melyik szenzor alapján történik ez E11-nél ?
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

gyurew
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2016 ápr. 18, 02:57 pm
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: gyurew » 2016 máj. 23, 12:26 pm

Sziasztok!

Több kérdésem lenne klímaügyben, segítséget szeretnék kérni:

Adott a Toyota Vanunk, ami ugye Model F. Elvileg ebben még a régi hűtőközegnek kellene lenni, ami r12, ha jól emlékszem. Nos az autóban minden klímaalkatrész megvan, viszont az A/C gomb megnyomásával nem történik semmi pl: alapjárat emelés. A BMW rendszereit ismerem, ott gáz nélkül nem történik semmi, remélem 30 éve a Toyota is így csinálta:) Ja igen mit szükséges cserélni, hogy az r134-re tudjunk váltani?

Budapesten tudtok megbízható szervízt aki leellenőrzi a klímarendszert, nyomáspróbázza és feltölti? Rengeteg gáz kell bele kb 1350-1400g így lehetőség szerint előbb ellenőrizném az alkatrészeket és utána töltetnék. Kóklerekkel már sokszor találkoztam aranyáron, most szeretnék megbízható reális szerelőt.

Üdv,

Gyuri

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016 máj. 23, 12:34 pm

Szerintem gáz nélkül is kapcsolnia kéne a kompresszornak, úgyhogy előtte meg kéne nézni mi a bibi.
Lehet, hogy egy egyszerű elektromos probléma (relé, kapcsoló, csati, bizti), de lehet, hogy valami fő egység hiányzik, elromlott.

Minden gumi alkatrészt kéne cserélned az újközeghez és olajához. A kompresszorban is.
Van ahol akad még régi (úgy hallottam) és van, ahol tartják a helyettesítőjét.

Itt biztosan sikerrel jársz. ZDoman az AE86-ba és én az AE92-be itt töltettünk és itt nyomáspróbáztunk előtte nitrogénnel:
http://www.jstudio.hu/klima-max/?page_id=14

De biztos van még normális hely itt Bp-en.
Egy személyautó nyomáspróbával olyan 12-20 körül volt nekünk, ha jól emlékszem.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

gyurew
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2016 ápr. 18, 02:57 pm
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: gyurew » 2016 máj. 23, 04:44 pm

Pacsker írta:Szerintem gáz nélkül is kapcsolnia kéne a kompresszornak, úgyhogy előtte meg kéne nézni mi a bibi.
Lehet, hogy egy egyszerű elektromos probléma (relé, kapcsoló, csati, bizti), de lehet, hogy valami fő egység hiányzik, elromlott.

Minden gumi alkatrészt kéne cserélned az újközeghez és olajához. A kompresszorban is.
Van ahol akad még régi (úgy hallottam) és van, ahol tartják a helyettesítőjét.

Itt biztosan sikerrel jársz. ZDoman az AE86-ba és én az AE92-be itt töltettünk és itt nyomáspróbáztunk előtte nitrogénnel:
http://www.jstudio.hu/klima-max/?page_id=14

De biztos van még normális hely itt Bp-en.
Egy személyautó nyomáspróbával olyan 12-20 körül volt nekünk, ha jól emlékszem.
Köszi!

Közben a cool-mobil.hu-tól kaptam ajánlatot. Nyomáspróbával indítunk. Ha lehet tölteni, akkor UV festés, kompresszor olaj és a kb 1400-1500g helyettesítő gáz. Ez mindösszesen br 28.380.- ami korrekt ajánlatnak tűnik. Annak fényében különösen, hogy 10-ből 9 helyen nettó hülyének néztek. Egyfelől azért, mert minek nekem 30 éves autóba klíma, miért van egy 30 éves autóban klíma, meg egyébként is nem értenek hozzá, nem akarnak érteni hozzá. A cool-mobil ügyfélkezelése eddig 10/10!

IceyDaddy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017 márc. 16, 10:40 pm
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: IceyDaddy » 2017 ápr. 09, 09:56 pm

Sziasztok!

Klíma tisztítást saját kezűleg csinálnám meg illetve csináltam meg de nem volt túl hatékony a munkám:)
A kesztyűtartó alatt kihúztam a pollenszűrőt majd balra reményeim szerint a klíma hőcserélőjét találtam és azt fújtam be fertőtlenítő aeroszollal majd ezután mivel nem voltam elégedett a végeredménnyel akkor ezt megtettem habbal is 2x mégis büdös amikor elindítom a klímát.
Azt szeretném megtudni, hogy valóban a klíma hőcserélőjét fújkáltam-e egyátalán illetve ha igen akkor milyen ötletetek van hatékony szagtalanításra?
Köszi!
Facelift előtti E11 Sedan 1.6

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2017 ápr. 10, 06:52 am

IceyDaddy írta:Sziasztok!

Klíma tisztítást saját kezűleg csinálnám meg illetve csináltam meg de nem volt túl hatékony a munkám:)
A kesztyűtartó alatt kihúztam a pollenszűrőt majd balra reményeim szerint a klíma hőcserélőjét találtam és azt fújtam be fertőtlenítő aeroszollal majd ezután mivel nem voltam elégedett a végeredménnyel akkor ezt megtettem habbal is 2x mégis büdös amikor elindítom a klímát.
Azt szeretném megtudni, hogy valóban a klíma hőcserélőjét fújkáltam-e egyátalán illetve ha igen akkor milyen ötletetek van hatékony szagtalanításra?
Köszi!
A kondenzvíz elvezetőt is tisztítsd meg :) Ahol kicsöpög a kondenzvíz, ott kell befújni habbal, a csövön keresztül.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

IceyDaddy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2017 márc. 16, 10:40 pm
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: IceyDaddy » 2017 ápr. 10, 10:49 am

Köszi, megpróbálom!
Facelift előtti E11 Sedan 1.6

bricsi22
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2020 júl. 01, 12:02 pm
Autód gyártási éve: 2005
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós)
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: bricsi22 » 2020 júl. 01, 12:13 pm

Sziasztok!

Első posztom a fórumon, szóval a lényeg: 2015-ben vettünk egy Toyota Corollát (2005-ös évjárat 1.4 D4D kombi), akkor is már rossz volt a klímája. Most viszont rászántuk magunkat és megcsináltatjuk. Épp a szerelőnél van az autó, már halad a dolog. Egyelőre úgy néz ki, hogy a klíma hűtőt az tuti cserélni kell, viszont a kompresszort nem biztos. A szerelő 50 % esélyt ad a mostani kompresszornak. Ezt a kompresszort találtam nézmi google keresés után:

https://www.autoalkatreszonline24.hu/to ... lkatreszek

Viszont érdeklődnék, hogy van-e valakinél elfekvőben használt, olcsóbb kompresszor? (hátha cserélni kell)


Válasz küldése