Toyota Corolla Motor/Váltó-hang

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
csonkatibor15
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2016 nov. 23, 01:32 pm
Toyota Corolla Motor/Váltó-hang

Hozzászólás Szerző: csonkatibor15 » 2016 nov. 23, 01:34 pm

Sziasztok. Azzal fordulok hozzátok hogy adódott egy Toyota Corolla 2004 1.4 VVT-I autó. Pár hete észrevettem hogy 4. 5. fokozatnál furcsa hang hallatszik, de a többi fokozatnál nem. Szerelőhöz elvittem és annyit mondott hogy a váltóban a csapágyat kell cserélni. Másik szerelőhöz elvittem és ő meg azt mondta miután persze eljött egy körre hogy az ékszíj feszítő görgő csinálja. Ezzel a két hibával állok szemben ami igazából nem olcsó mulatság, és azért írtam ide hogy ha már valaki járt így vagy valaki már hallott róla és tudná hogy mi a baj. Válaszokat előre is köszönöm.

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: Toyota Corolla Motor/Váltó-hang

Hozzászólás Szerző: mozso » 2016 nov. 25, 10:36 pm

Mindketto ismert hiba. Az evek soran javitottak az alkatreszek tervezesen, de ezek kopo alkatresznek szamitanak. A valtod vszinu csapagyas, ilyen evjarat mellett ez normalis. Javaslom keresd fel ezt a szervizt es segitenek mindkettoben:
viewtopic.php?f=28&t=2128
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb


Válasz küldése