váltópersely?

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
ZP23
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016 szept. 19, 10:59 am
váltópersely?

Hozzászólás Szerző: ZP23 » 2016 szept. 19, 11:16 am

Sziasztok!
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy vagy 2 alkalommal így fél szóval hallottam más corollásoktól (csak akkor még nem érdekelt :)), hogy amibe a váltókar végén lévő gömb beleilleszkedik, talán műanyag perselynek? nevezett alkatrész teljesen el tud kopni (vagy maga a gömb?) az idők során, és attól kotyog a váltó, nehezen veszi be stb., de kicserélhető (kuplunggal egyébiránt nincs gond), ezzel jelentősen javítva a komfortérzeten. Egyáltalán nem értek hozzá, úgyhogy elnézést a megnevezésekért, ahogy néztem nem is biztos olyan könnyű ezt cserélni, de tudtok ebben segíteni, hallottatok egyáltalán már ennek cseréjéről?
Köszönöm.

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom
Re: váltópersely?

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2016 szept. 19, 12:42 pm

Van olyan, amire gondolsz.
A váltó ha leszeded a "szoknyát", olyan mint egy izület. Valóban nem egyszerű ott cserélni bármit is. (Nekem is van egy felújítőszettem a váltómhoz, de még nem vitt rá a lélek...)
Ami még el tud kopni: a váltón magán, ahol a 2 bovden mozgatja a karokat, van egy kis fém kocka. Vagy "nincs". Ott is tud lötyögni nagyot a bovden, amitől nehezebb a pontos váltás.
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30


Válasz küldése