e10 kesztyűtartó

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
arnoldoo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013 júl. 09, 12:17 pm
Kapcsolat:
e10 kesztyűtartó

Hozzászólás Szerző: arnoldoo » 2014 feb. 17, 02:53 am

Sziasztok!

Valami elszállhatott a kesztyűtartó zárjában, a kis fület húzom de nem csinál semmit csak lötyög. :(
Van pár dolog a tartóban amire szükségem lenne, de sehogy sem tudom kinyitni, sikerült már az összes csavart kicsavarni ami tartja de a zár még mindig fogja és most csak az az egy ami tartja is.

Megoldható valahogy a dolog, hogy ne kelljen új kesztyűtartót vennem? :)

syab19
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013 jan. 04, 01:48 pm
Autód gyártási éve: 1994
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: e10 kesztyűtartó

Hozzászólás Szerző: syab19 » 2016 júl. 06, 01:33 pm

arnoldoo írta:Sziasztok!

Valami elszállhatott a kesztyűtartó zárjában, a kis fület húzom de nem csinál semmit csak lötyög. :(
Van pár dolog a tartóban amire szükségem lenne, de sehogy sem tudom kinyitni, sikerült már az összes csavart kicsavarni ami tartja de a zár még mindig fogja és most csak az az egy ami tartja is.

Megoldható valahogy a dolog, hogy ne kelljen új kesztyűtartót vennem? :)

Sajnálatos módon ugyanez történt meg velem is tegnap :(
Nagyon szívesen vennék bármilyen ötletet a kinyitásra, mert a rádió előlapja benne van és zene nélkül nem élet az élet :D
Esetleg meg tudja valaki nézni és leírni vagy lefényképezni merre nyit a zár füle, hátha egy csavarhúzóval vagy dróttal be tudok nyúlni és elfordítani a megfelelő irányba, hogy kinyíljon?
Egyáltalán lehet csak a fület kicserélni vagy kompletten kell az egész kesztyűtartót?

Nagyon szépen köszönök bármilyen ötletet képet akármit!

Üdv. Szabi

Wortex
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2011 jan. 30, 07:08 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tápiószecsõ
Re: e10 kesztyűtartó

Hozzászólás Szerző: Wortex » 2016 szept. 22, 07:18 pm

Sziasztok.

Pár éve cseréltem a sajátomon.
Csavarhúzóval óvatosan kinyitottam "feszegettem, pajszeroltam" a kesztyűtartó "zárva maradt" ajtaját.
Felülről<->lefele.
Barbár megoldás, de nem tudtam jobbat hirtelen és nem sérült sem a műszerfal párna, sem a kesztyűtartó műanyag borítása.
Ha már nyitva van, 2 kis csavar kivétele után kijön a nyitó szerkezet, amit sajnos muszáj egyben cserélni.
Elvileg létezik után-gyártott is, de én vettem komplett kesztyűtartót és abból szedtem ki a gyárit.
A ki pajszerolás következtében, elgörbülhet a kis fém fülecske, ezért nézzétek meg mielőtt bezárnátok (az új záral :D ), hogy jól csukódik-e, mert ha nem, akkor újra elfog törni.

Előtte próbáltam ragasztani is, felejtős.

Hajrá, remélem valami infót sikerült írnom.
E10/liftback 1.3 4efe
AE92/liftback GTI 1.6 4age

Hajts lassan és gyönyörködj a tájban, vagy nyomjad neki és épülj bele.


Válasz küldése