Injektor tisztítás

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Injektor tisztítás

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2015 nov. 30, 04:09 pm

IceRocko írta:Ez mondjuk várható volt, hogy szombaton nem dolgoznak teljes kapacitással. ;)
No, megjöttek a tömítések, beraktam, faxa :-) szépen egyenletesen jár. A hidegindítással van gondom, mert sokszor másodikra indul csak, mintha elejtené az üzemanyag nyomást, és utáni is nagyon alacsony a fordulat, ha rárúgok egyet akkor szépen beáll ahogy kell hidegen 1.100 körül. Ötletek esetleg? A benzin hídra rákötök majd mérőórát, hogy megnézzem valóban a benzin nyomás esik-e le. Van esetleg valami visszacsapó szelep a híd és a szivattyú között?

Üdv
AE92, 1992 Liftback

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Re: Injektor tisztítás

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2015 nov. 30, 09:10 pm

Levegős valamelyik injektor, vagy a híd. Nekem is ilyen volt hasonló beavatkozás után, 3 hengerrel indult, stb... Pár nap, és elmúlik. :wink:
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Injektor tisztítás

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2015 dec. 01, 03:07 pm

PiciPeti írta:Levegős valamelyik injektor, vagy a híd. Nekem is ilyen volt hasonló beavatkozás után, 3 hengerrel indult, stb... Pár nap, és elmúlik. :wink:
köszi, várok :-)
AE92, 1992 Liftback

cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Injektor tisztítás

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2015 dec. 08, 09:22 am

PiciPeti írta:Levegős valamelyik injektor, vagy a híd. Nekem is ilyen volt hasonló beavatkozás után, 3 hengerrel indult, stb... Pár nap, és elmúlik. :wink:
No, vártam, nem javult a hidegindítási nehézség, úgyhogy tovább keresgéltem. A hidegindító szelep kiszerelésekor, egy nagy adag dzsuvát találtam a szelepen letisztítottam, meg meg is lett ultrahangozva, de nem megy át rajta a benya. Csattog a szelep része, de valami úgy be van épülve, hogy nem tudja kidolgozni. Megpróbálok itt Pécsen nézni bontottat, ha nem találok, akkor lehet kérlek egy pici segítséget, hogy merre induljak. Csütörtökön mondjuk pont kell Pestre mennem...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cuccolós 2015 dec. 08, 07:17 pm-kor.
AE92, 1992 Liftback

cuccolós
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2009 ápr. 21, 01:03 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Injektor tisztítás

Hozzászólás Szerző: cuccolós » 2015 dec. 08, 07:16 pm

cuccolós írta:
PiciPeti írta:Levegős valamelyik injektor, vagy a híd. Nekem is ilyen volt hasonló beavatkozás után, 3 hengerrel indult, stb... Pár nap, és elmúlik. :wink:
No, vártam, nem javult a hidegindítási nehézség, úgyhogy tovább keresgéltem. A hidegindító szelep kiszerelésekor, egy nagy adag dzsuvát találtam a szelepen letisztítottam, meg meg is lett ultrahangozva, de nem megy át rajta a benya. Csattog a szelep része, de valami úgy be van épülve, hogy nem tudja kidolgozni. Megpróbálok itt Pécsen nézni bontottat, ha nem találok, akkor lehet kérlek egy pici segítséget, hogy merre induljak. Csütörtökön mondjuk pont kell Pestre mennem...
Pécsen nincs. Budapesten merre érdemes érdeklődni?

Újabb fejlemény, valszeg az USA export kivitelnek köszönhetően van benne ez a + szelep a szívótorokban, EU autóban még nem látott senki ilyent... Akkor marad valami OFF belefaragása...
AE92, 1992 Liftback


Válasz küldése