Corolla elektronika probléma?

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
montechistro
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2016 szept. 02, 05:11 pm
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: montechistro » 2016 szept. 02, 05:29 pm

Sziasztok!
örülök, hogy köztetek lehetek. a napokban lettem boldog tulajdonosa egy '99 augusztusi e11 corollának, 86 lovas 1.4 es. remek kis kocsi, szép sportos optika, 16"os kerekek, de a lényeg nem ez.
kisebb elektronikai problémám lépett fel és mivel még nem volt behatóbb tapasztalatom a típussal, ezért inkább kérdezek, és segítségért kiáltok. tovább növeli a hátrányom magas szintjét, hogy az elektromosság sem az erősségem :D

szóval a probléma a következő:
nem működik az index, egyik irányba sem, viszont az elakadásjelző villogtatja az izzókat, minden más elektromos berendezés kiválóan működik, ami a bajuszkapcsolóhoz van rendelve, fényszóró, ködlámpa, reflektor, fénykürt, minden

kezdjek a relék/biztosítékok között kotorászni, vagy megy a bajuszkapcsoló a kukába? esetleg más lenne a hiba?

az autót egy baleset után vettem meg (bal elejét nulláról építették fel), frissen összerakva, fényezve. ezt figyelembe véve lehet a szakemberek mulasztása okozná a problémát?
mik azok a csatlakozási pontok, amiket át kellene nézzek?

Avatar
Taki
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 945
Csatlakozott: 2010 ápr. 23, 09:48 am
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Tapolca
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: Taki » 2016 szept. 02, 11:06 pm

Nekem egy szerencsétlen műszerfal szerelgetés közbeni zárlat ugyan ezt a problemát okozta.
A hibajelenség ugyan ez volt. Én megúsztam egy biztosíték cserével.
Bizosítékokat mérni v. próbálni nem csak ránézni!
Az autó előéletéből ítélve, lehet persze más is a hiba.
A biztosítékokat hamar le lehet ellenőrizni, ha nem itt van a hiba csak akkor gondolkodj tovább.
Csak az az igazán bátor, aki be meri venni a hashajtóra az altatót!
1988 E9 Liftback 1.8D
1988 E9 Hachback 1.6Gti

Bakerman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 05:27 pm
Tartózkodási hely: Veszprém
Corolla elektronika probléma

Hozzászólás Szerző: Bakerman » 2016 okt. 01, 03:58 pm

Sziasztok.
Egy 2002-es E12-es corollám van amivel abszorute meg vagyok elégedve. A minap történt velem hogy egyszerűen menetközben leált a kocsi. Indítózás után kb 1 mp- re beindul majd újra leáll.
Gondoltam már mindenre ac probléma, imobilizer pr, gyujtótrafó pr. Vagy indításvezérlő pr. A hibakodolvasó mind a 4 trafót problémának hozza ki, de azok jók. Indítás után továbra is beindul majd leáll a motor. A sluszkulcs forgatásával (gyujtás adással és elvétellel) jár a motor. De ahogy abbahagyom leáll. Mi lehet a baj? Valami letilt vagy mi? Segítsetek. Köszönöm
Nagy Péter

Bakerman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 05:27 pm
Tartózkodási hely: Veszprém
Corolla elektronikai probléma 2.0

Hozzászólás Szerző: Bakerman » 2016 okt. 04, 03:38 pm

Sziasztok.
Egy 2002-es E12-es corollám van amivel abszorute meg vagyok elégedve. A minap történt velem hogy egyszerűen menetközben leált a kocsi. Indítózás után kb 1 mp- re beindul majd újra leáll.
Gondoltam már mindenre ac probléma, imobilizer pr, gyujtótrafó pr. Vagy indításvezérlő pr. A hibakodolvasó mind a 4 trafót problémának hozza ki, de azok jók. Indítás után továbra is beindul majd leáll a motor. A sluszkulcs forgatásával (gyújtás adással és elvétellel) jár a motor. De ahogy abbahagyom leáll. Mi lehet a baj? Valami letilt vagy mi? Segítsetek. Köszönöm
Nagy Péter

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Corolla elektronikai probléma 2.0

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2016 okt. 04, 08:41 pm

Bakerman írta:Sziasztok.
Egy 2002-es E12-es corollám van amivel abszorute meg vagyok elégedve. A minap történt velem hogy egyszerűen menetközben leált a kocsi. Indítózás után kb 1 mp- re beindul majd újra leáll.
Gondoltam már mindenre ac probléma, imobilizer pr, gyujtótrafó pr. Vagy indításvezérlő pr. A hibakodolvasó mind a 4 trafót problémának hozza ki, de azok jók. Indítás után továbra is beindul majd leáll a motor. A sluszkulcs forgatásával (gyújtás adással és elvétellel) jár a motor. De ahogy abbahagyom leáll. Mi lehet a baj? Valami letilt vagy mi? Segítsetek. Köszönöm
Gyújtáskapcsoló kopás esetleg ?
Függ attól, hogy hideg van-e vagy meleg ? (az autóban)
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Bakerman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 05:27 pm
Tartózkodási hely: Veszprém
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: Bakerman » 2016 okt. 04, 09:54 pm

Üdv. Elektronikus gyujtásvezérlő kopására gondolsz? Ez egy számítógép nem? Nem hiszem hogy mechanikus lenne. Az autó menetközben leált. Utánna meg nem lehetett elindítani. Felbőgött a motor és leállt. A hibakódolvasó meg mind a 4 trafót kibásnak vette. Egy évesek egyébként. A két régi (jót) visszatették. Gyujtásvezérlőnél a sarukat lehúzta a szerelő és a motor elindult. Nem tudjuk mi volt a hiba. Üdvözlettel
Nagy Péter

Bakerman
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2008 aug. 27, 05:27 pm
Tartózkodási hely: Veszprém
Elektronikai probléma 2.0

Hozzászólás Szerző: Bakerman » 2016 dec. 28, 09:55 am

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Van egy 2002-es 1.6 vvti-s toyota corollám. Eddig a kocsival nagyon meg voltam elégedve, hiszen semmi baj nem volt vele. Nemrégiben menet közben egyszerűen leállt az autó. Indítózás után beindul (felpörög) majd utána leáll. (olyan mintha letiltana valami) innentől kezdve folyamatosan ezt a hiba jelenséget produkálja. A kocsit elvittem egy autóvillamosságishoz ott megnézték és a 4 trafót együttesen hozta ki hibának, de a trafók jók és újak. A szerelő lehúzta a számítógépről a sarukat és indítózás után beindult és nem ált le a kocsi. Egy hét elteltével megint nem lehetett beindítani (szintén menet közben ált le). Ezek után elhúzattam egy toyota szervizbe ott azt hozták ki hibának, hogy vezérlő egység a rossz és lehet venni gyári újat 500.000Ft-ért. Ezek után elvittem egy másik autóvillamossági szerelőhöz és vettem egy használt bontott vezérlőt ha cserélni kellene. A szerelő kicserélte de indítózás után megint leállt a kocsi és ugyanúgy a 4 trafót hozta ki hibának. A szerelő állítása alapján a biztosítékokat megnézte, illetve a motor ventillátor jeladóját "megpiszkálta" vagy átcserélte pontosan nem is emlékszem mit mondott de a kocsi ismételten beindult, majd egy hét után megint nem lehet beindítani megint.

A kocsi mechanikusan hibátlan, az AC működik, tolja az üzemanyagot. A trafók jók, adják a szikrát. Mi lehet a hiba? valamelyik jeladó döglődik, vagy vezeték lehet rossz?
Szeretnélek benneteket megkérni, hogy tudna nekem segíteni ebben valaki, hogy mit csináljak, illetve ilyenkor mit lehet tenni?

Segítségeteket köszönöm.

Az email címem: nagy.peter.01@gmail.com

Tisztelettel
Nagy Péter

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: Corolla elektronika probléma?

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 jan. 03, 12:14 am

Ha van utolagos vagy gyari riasztod / rablasgatlod / immobilizered erdemes lenne ott is korulnezni. Van ilyen berakva?
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb


Válasz küldése