Elosztótengely olajfolyás

Technikai okfejtések, hasznos tippek, leírások. Önállóan megvalósítható kisebb-nagyobb szervizelések és átalakítások.
Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2012 okt. 03, 05:16 pm

Dady0219 írta: ...ja és nincs valakinek ehhez a típushoz szerelési útmutató vagy karbantartási kézikönyve, megvenném és nagyon hálás lennék érte.
Nekem eredeti Haynes könyvem van, nagyon hasznos, részletes, és csak 1-2 dolgot találtam benne eddig, ami hiányzik, vagy nem teljes az infó.
Maróti könyvkereskedésnél meg tudod rendelni (Toyota Corolla (1997-2002)), megéri az árát. Angol nyelvû.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
IceRocko
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2012 okt. 09, 05:14 pm
Autód gyártási éve: 1992
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
kérdés

Hozzászólás Szerző: IceRocko » 2012 okt. 11, 11:53 am

Sziasztok!

Nekem is aktuális lett az olajfolyás megszüntetése az elosztónál az E10-emben. Viszont arra nincs lehetõségem, hogy szétszedjem és a konkrét csapággyal és szimeringel bemenjek egy csapágyboltba és megvegyem õket.
A kérdésem az lenne, hogy amit leírtatok csapágy az most 6000 2RS C3 vagy C4 ami kell? (mert mind a kettõt láttam) Ha ezt mondom a boltosnak, akkor õ tuti jót fog adni, vagy van valami specifikációja még (méret, ilyesmire gondolok)? (nem értek hozzá)
A szimeringnél a 10X20X7 adott, azzal gondolom nem lehet gond.
Valakinek valami jó bolt tippje van, ahol megkapom mind a kettõt egy helyen, persze BP.-n? :)
Én a Váci úton tudok egy nagy csapágyboltot, oda terveztem, hogy elmegyek. De örömmel veszem a tippeket. :D
Köszi elõre is. :)
EE101 Sedan, 7A-FE

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2012 okt. 23, 12:38 pm

Sziasztok,

gyûjtöm a bátorságot (és az infót :) az elosztó O-gyûrû, és esetleg szimmering cseréjéhez. Az alkatrészek már megvannak...

Lackó leírása egyszerûbbnek tûnik, mint a Haynes könyvben, de mivel a képek nincsenek meg Lackó leírásához, ezért a könyv szerint csinálnám... Ott is benne van az összejelölgetés a szétszedés elõtt, sõt egy bizonyos pozícióba be is kell állítani elõtte a rotort az autó indítgatásával... Ami nyugtalanít, hogy az összeszerelés után gyújtásállítást is ír, ehhez spec. szerszámok kellenek, na ezt szeretném elkerülni.

A kérdésem tömören: ha összejelölgetem, ahogy kell, majd kihúzom az elosztót, ÉS csak az O-gyûrût cserélem, akkor mennyire esélyes, hogy elmozdul valami, és gyújtást kel állítani ?
Azaz, ki lehet-e húzni az elosztót 'finoman' és O-gyûrût cserélni, majd visszatenni az elosztót a helyére, és ennyi ?
Vagy inkább készüljek úgy, hogy legyen autószerelõ ismerõs is a közelben, ha gyújtást állítani kell... :)
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2012 okt. 23, 04:53 pm

Az "O" gyûrû cseréje nem oldja meg az elosztótengely olajfolyást... :)

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2012 okt. 23, 07:30 pm

Lackó írta:Az "O" gyûrû cseréje nem oldja meg az elosztótengely olajfolyást... :)
Akkor szimmering is lesz, szerelõre bízom a mûveletet... :)
Szerencsére nagyon pici folyás van, még.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2013 jún. 01, 08:54 am

Sziasztok,

Megvolt az E11-em javítása (minimális olajfolyás az elosztó-szelepfedél találkozásánál lenn).
Szerencsére sokkal kisebb volt a baj, mint amire számítottam, ezért csak az O-gyûrût cseréltük, az volt a bûnös.

Emiatt, 2 komplett készletnyi, E10 (!) elosztótengely olajfolyás javításához való vadiúj alkatrészem maradt, anyagáron átadnám. Részletek az E10 alkatrészek topikban.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Han
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014 jan. 13, 08:14 pm

Hozzászólás Szerző: Han » 2014 jan. 25, 02:08 pm

Nekem is kezd egyre sürgetõbbé válni az elosztó-tengely folyásom :? Van itt olyan autószerelõ fórumtag, vagy esetleg ajánlanátok olyan szerelõt, aki ezt elvállalná nekem Budapesten, vagy környékén? Ahova járni szoktam, ott olajcserénél komolyabb feladatot nem szívesen bíznék rájuk :D Komolyabb szerelõre meg nem volt szükségem eddig, de azért jó lenne ha egy típust ismerõ szerelõhöz tudnék járni a kisebb-nagyobb problémáimmal.
Toyota Corolla Verso 2002 E121 3ZZ

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2014 jan. 25, 07:01 pm

Han írta:Nekem is kezd egyre sürgetõbbé válni az elosztó-tengely folyásom :? Van itt olyan autószerelõ fórumtag, vagy esetleg ajánlanátok olyan szerelõt, aki ezt elvállalná nekem Budapesten, vagy környékén? Ahova járni szoktam, ott olajcserénél komolyabb feladatot nem szívesen bíznék rájuk :D Komolyabb szerelõre meg nem volt szükségem eddig, de azért jó lenne ha egy típust ismerõ szerelõhöz tudnék járni a kisebb-nagyobb problémáimmal.
Nekem mindkét autónál elegendõ volt csak az o-gyûrû kicserélése, azóta olaj egy csepp sem jön onnan. Igaz, addig is csak olajpára volt inkább, tehát nem csorgott le a blokkon sosem... csak megtapadt a kosz az elosztó alatt.
Az o-gyûrû cseréje egyszerû, 3 csavar fogja az elosztót, de leszedés elõtt fel kell jelölni az elosztó pozícióját, hogy pontosan ugyanúgy legyen visszarakva, különben elállítódik a gyújtás. (az elosztó test elforgatásával lehet gyújtást állítani)

Ha a tiéd sem olyan komoly folyás, akkor nem javasolnám, hogy szétszedesd feleslegesen. Nekem ex-Toyota szervizes ember csinálta, õ mondta, hogy elég lesz az o-gyûrû, nem igazán szokott más gond lenni az elosztóval, és igaza volt.

Ha mégis belevágsz, akkor én már megvettem a szimmeringeket, csapágyakat, feszítõcsapokat (2 autóra való mennyiség), szívesen átadok neked belõle beszerzési áron, így nem kell rohangálnod utána. (az itteni leírás alapján vásároltam be minõségi cuccokat)...
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Han
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014 jan. 13, 08:14 pm

Hozzászólás Szerző: Han » 2014 jan. 25, 08:54 pm

Jorn írta:
Han írta:Nekem is kezd egyre sürgetõbbé válni az elosztó-tengely folyásom :? Van itt olyan autószerelõ fórumtag, vagy esetleg ajánlanátok olyan szerelõt, aki ezt elvállalná nekem Budapesten, vagy környékén? Ahova járni szoktam, ott olajcserénél komolyabb feladatot nem szívesen bíznék rájuk :D Komolyabb szerelõre meg nem volt szükségem eddig, de azért jó lenne ha egy típust ismerõ szerelõhöz tudnék járni a kisebb-nagyobb problémáimmal.
Nekem mindkét autónál elegendõ volt csak az o-gyûrû kicserélése, azóta olaj egy csepp sem jön onnan. Igaz, addig is csak olajpára volt inkább, tehát nem csorgott le a blokkon sosem... csak megtapadt a kosz az elosztó alatt.
Az o-gyûrû cseréje egyszerû, 3 csavar fogja az elosztót, de leszedés elõtt fel kell jelölni az elosztó pozícióját, hogy pontosan ugyanúgy legyen visszarakva, különben elállítódik a gyújtás. (az elosztó test elforgatásával lehet gyújtást állítani)

Ha a tiéd sem olyan komoly folyás, akkor nem javasolnám, hogy szétszedesd feleslegesen. Nekem ex-Toyota szervizes ember csinálta, õ mondta, hogy elég lesz az o-gyûrû, nem igazán szokott más gond lenni az elosztóval, és igaza volt.

Ha mégis belevágsz, akkor én már megvettem a szimmeringeket, csapágyakat, feszítõcsapokat (2 autóra való mennyiség), szívesen átadok neked belõle beszerzési áron, így nem kell rohangálnod utána. (az itteni leírás alapján vásároltam be minõségi cuccokat)...

Szerintem nálam komolyabb a szivárgás. Két éve, amikor megvettem az autót, akkor én is kisebb olajpárát láttam ott, nem is foglalkoztam vele. Nyáron viszont lemosattam a motort, mert már a váltó teteje is olajpárás volt és most megint ugyanolyan, szóval kezd zavarni. Meg amúgy is, egy Toyota motorja ne legyen olajos :evil:

Köszönöm szépen a felajánlást, szívesen átveszem tõled, amint találok valakit, aki megcsinálja. Milyen alkatrészek kellenek bele és anyagilag milyen nagyságrend ez ha nem sértek szabályzatot a kérdéssel?
Toyota Corolla Verso 2002 E121 3ZZ

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2014 jan. 25, 11:30 pm

Nem nagy tételek anyagilag, elõkeresem a számlákat majd és megírom privátban.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Han
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014 jan. 13, 08:14 pm

Hozzászólás Szerző: Han » 2014 jan. 26, 11:13 am

Jorn írta:Nem nagy tételek anyagilag, elõkeresem a számlákat majd és megírom privátban.
Rendben, köszönöm szépen!
Toyota Corolla Verso 2002 E121 3ZZ

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Elosztótengely olajfolyás

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2015 jan. 15, 11:51 pm

Ha valaki nekiáll, egy jó tanács:
vegyetek 4es és 5ös feszítőcsapot is, filléres dolog és ha nem jó az szívás. :D
Így jártunk most az enyémmel.
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Elosztótengely olajfolyás

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 jan. 16, 08:08 am

Gondolom a fogaskerék rögzítőjére gondolsz "feszítő" alatt.
Hol vettél, milyet? Oszd meg velünk.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Sancy
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2934
Csatlakozott: 2010 márc. 09, 08:30 pm
Tartózkodási hely: Pécel
Re: Elosztótengely olajfolyás

Hozzászólás Szerző: Sancy » 2015 jan. 17, 01:22 pm

Én esztergáltam az enyembe egy gyarihoz hasonlo acel csapot.
A ket veget pontozoval alaposan megutottem.
Ugyelni lell ra hogy a fogaskerek ne tudjon a tengelyen lötyögni.
Ja,! Es nehogy 180 fokkal eltekerve alljon a tengely, amikor visszakerul a fogaskerek mert akkor nem fog beindulni.
Good Luck :) :wink:
E11 G6 TTE Facelift 1.6 VVTI
E12 TS TTE Facelift 1.8 VVTL-i

E11 TS Facelift 1.8 VVTL-i pálya autó építes folyamatban

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Elosztótengely olajfolyás

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2015 jan. 19, 03:21 pm

Pacsker írta:Gondolom a fogaskerék rögzítőjére gondolsz "feszítő" alatt.
Hol vettél, milyet? Oszd meg velünk.
Igen, arra gondoltam. Tesóm vett csapágyboltban kapott.

Sancy, azt is megtapasztaltuk most Ferivel, valóban nem indult annyira, de aztán szépen visszaraktuk. Még nincs kész, mert csak megnéztük, hogy mi a helyzet és a feszítőcsap hiánya miatt nem szedtük szét. A napokban kész lesz.
'87 E8 GT SEDAN
Prius II


Válasz küldése