Autóüveg fólia

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 10, 09:49 am

Ezek szerint, ha jól értem akkor 70%-nál kisebb volt a fényáteresztő képessége a vezető és anyos oldali oldal üvegeken, amiért a rendőr rád harapot?

De, ha egy átmenetes fólia lesz feltéve akkor abba nem igen köthet bele, hisz az előírtaknak megfelel!
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2008 jan. 10, 10:59 am

Biagio írta:Ezek szerint, ha jól értem akkor 70%-nál kisebb volt a fényáteresztő képessége a vezető és anyos oldali oldal üvegeken, amiért a rendőr rád harapot?

De, ha egy átmenetes fólia lesz feltéve akkor abba nem igen köthet bele, hisz az előírtaknak megfelel!
Elvileg igen, de az az érdekes az egészben, hogy a rendőrnél nincs fényáteresztő képesség mérő készülék, így elvileg csak a szemével ítéli meg, hogy az a fólia megfelel, vagy sem. Ha úgy ítéli meg, hogy sötétebb, akkor soron kívüli vizsgára kötelez, ami legolcsóbb esetben is 10 000 Ft körül van plussz idő, utazás, stb., vagy ha elismered, hogy a 70%-nál kisebb az átersztő képesség, akkor helyszíni bírság 10 000 Ft-ig. Ez volt 2007-ben, de ahogy hallom 2008-ban jelentősen emelkednek a bírságolási díjtételek, biztosan emelik ezt is.
A huncutság az egészben, hogyha csak a kocsi hátulja van lefóliázva, akkor is sötétebnek tűnik az első oldalsó ablak, így szemmel nagyon nehéz megítélni, hogy megfelel, vagy sem a fólia, ha van rajta.

Szóval, ha elől megfelelő a fólia, akkor is beleköthetnek és járhatsz úgy, mint én, ha nagyon szemétkedni akarnak. Egyébként nekem fogalmam sincs az én fóliám fényáteresztő képességéről, a bizonylaton az nem szerepel, de elvileg a leghalványabb van rajta és azt is kiszúrták.
----------------------------------
Forró Fecske
AE92 Corolla Liftback GT-i, Black Top G6

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 10, 11:53 am

Hát a rend őreinek úgy látszik mindent szabad! És a legjobban ez a dühitő!
Múltkor olvastam egy oldalt, hogy embert megállították közúti ellenőrzés, motor leáll, biztöv ki, manus ki. Papírok ellenőrzése és utána a vád, hogy nem volt bekötve. Manus egyedül és 3 rendőr ellene. :shock:
Bizonyítsd be, hogy bevoltál kötve! :?
Mocskos világ ez!
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2008 jan. 10, 05:15 pm

Nekem van fóliám minden oldalsó ablakon. Semmiféle bizonylatom vagy akármim nincsen.
Akkor ezek szerint parázhatok minden egyes rendőrtől, hogy mikor kezd el kötekedni a fólia miatt?
Hol lehet olyan igazolást szerezni? :roll:
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

Avatar
B26
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2007 márc. 23, 07:44 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: B26 » 2008 jan. 10, 06:53 pm

Balanyi Krisztián írta:
Biagio írta:Ezek szerint, ha jól értem akkor 70%-nál kisebb volt a fényáteresztő képessége a vezető és anyos oldali oldal üvegeken, amiért a rendőr rád harapot?

De, ha egy átmenetes fólia lesz feltéve akkor abba nem igen köthet bele, hisz az előírtaknak megfelel!
Elvileg igen, de az az érdekes az egészben, hogy a rendőrnél nincs fényáteresztő képesség mérő készülék, így elvileg csak a szemével ítéli meg, hogy az a fólia megfelel, vagy sem. Ha úgy ítéli meg, hogy sötétebb, akkor soron kívüli vizsgára kötelez, ami legolcsóbb esetben is 10 000 Ft körül van plussz idő, utazás, stb., vagy ha elismered, hogy a 70%-nál kisebb az átersztő képesség, akkor helyszíni bírság 10 000 Ft-ig. Ez volt 2007-ben, de ahogy hallom 2008-ban jelentősen emelkednek a bírságolási díjtételek, biztosan emelik ezt is.
A huncutság az egészben, hogyha csak a kocsi hátulja van lefóliázva, akkor is sötétebnek tűnik az első oldalsó ablak, így szemmel nagyon nehéz megítélni, hogy megfelel, vagy sem a fólia, ha van rajta.

Szóval, ha elől megfelelő a fólia, akkor is beleköthetnek és járhatsz úgy, mint én, ha nagyon szemétkedni akarnak. Egyébként nekem fogalmam sincs az én fóliám fényáteresztő képességéről, a bizonylaton az nem szerepel, de elvileg a leghalványabb van rajta és azt is kiszúrták.

Az orra alá dugod a bizonylatot,s közlöd,hogy az áteresztő százaléka is legális,így elmehet a francba!
Balázs

C-POWER!!!!!

Avatar
kis_andras
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 02:01 pm
Tartózkodási hely: cs. megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kis_andras » 2008 jan. 11, 04:14 am

Mr. Balanyi Krisztián ! You win! :oops:

Sorstársam! Az én hasonló esetem fél éve volt, és KPM ellenőrzés... tehát meg is tudták mérni... Utam egyenes volt a szigorított műszaki vizsgára(Az esetet nem kommentálnám, mert félek, nem lenne szalonképes :roll: ), persze a közlekedésügyi hivatalba...


Ott mindenki röhögött, hogy mit keresek ott egy éves autóval, elmondtam, majd röhögtek mégjobban...
Velem rendesek voltak, de sorbanállás közben volt szerencsém látni, hogy szivatják a népet...

az alaptopic: http://corollaclubhun.extra.hu/forum/vi ... .php?t=327
kisa.
E12 facelift

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2008 jan. 11, 12:20 pm

Lyani írta:Nekem van fóliám minden oldalsó ablakon. Semmiféle bizonylatom vagy akármim nincsen.
Akkor ezek szerint parázhatok minden egyes rendőrtől, hogy mikor kezd el kötekedni a fólia miatt?
Hol lehet olyan igazolást szerezni? :roll:
elvileg sehol sem kapsz ,persze ez magyarország ahol mindent lehet venni,csak legyen pénzed:)
szal az a helyzet h bizonylatot csak az a cég adhat aki a fólázást végzi,és elvileg ők is 1 megadott kereten belül dolgoznak(1ik haverom fóliás) be kell jelenteniük pesten a fő beszálítónál h milyen rendszámú alvázszámú autót csináll és az alapján küldik le postán a fémjelzett bizonylatot,és neki meg el kell számolnija az elhasznállt fóliával négyzetmm pontosságra:S
itt ez megy szal nekem is csak hátul van fóliám. Mondjuk nekem már akkor levetette a rendőr előröl amikor jöttem haza a fóliástól pffff...
Kép

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 11, 12:28 pm

De gondolom olyan korom feketék voltak mint a hátsók!
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 11, 01:23 pm

Szörnyű ezeket hallani!

Meg hogy semmi emberiség nincs benne, hanem szirénával állít meg. nem csak fényhíd vagy brr brr, hanem még sziréna is. Tényleg rohadjanak meg!!! Miért nem lehet diszkrétebben. Még ha szökött rab lennék megértem. Vagy menekülnék előlük. Vagy a zenétül nem hallanám és nem látnám. De így...

Remélem a végén megtapsoltad és szemrehánytad neki, hogy a kisbabát is felkeltette. Köcsög kis.... :(

Egy a tanúlság. Legyen nálad olyan műbizonylat, amin ablakonként a fényáteresztő képesség is szerepel. Akkor pattoghat örjönghet, de nálad az adu ász.

Nekem is volt már ilyen esetem nem egyszer, hogy igazoltad, persze amíg előre sétál kikötöm magam, de még félig a bal vállamon!!!! és elkezd pattogni miért nem voltam bekötve egyszer 10re meg is vágtak... mondhattam akármit. olyan volt a szitu, hogy mindenkire rámentek (gyorsulás még az aranykorban)
Pedig mindig bekötöm magam, még hátul is!!!

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 11, 01:27 pm

//Colos//


Fóliáztassatok!!!!! www.suncontrol.hu

Hali nekem van foliám...én raktam fel...ezzel foglalkozok...pontosabban a tesom én csak itt dolgozok..de szivesen adok tanácsot meg minden...

www.suncontrol.hu

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jan. 11, 01:29 pm

Itt a helye a hozzászólásnak! nincs értelme 3 topicot nyitni tényleg!

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2008 jan. 11, 04:41 pm

Biagio írta:De gondolom olyan korom feketék voltak mint a hátsók!
nem nem az elsők 30% osak voltak a hátsók 85% osak de még nem kaptam meg a műbizit szal akármit csinálhattam csak rá 2 hét múlva jött postán:(
pedig milyen jó lett volna ,ha amikor feltörték a kocsit az is védett volna v mit:(
Kép

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 jan. 11, 05:07 pm

Jah így már értem! :oops:

Lehet, ha rajta van a fólia akkor be se törik az üveget!
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2008 jan. 11, 11:06 pm

Totya írta:
Lyani írta:Nekem van fóliám minden oldalsó ablakon. Semmiféle bizonylatom vagy akármim nincsen.
Akkor ezek szerint parázhatok minden egyes rendőrtől, hogy mikor kezd el kötekedni a fólia miatt?
Hol lehet olyan igazolást szerezni? :roll:
elvileg sehol sem kapsz ,persze ez magyarország ahol mindent lehet venni,csak legyen pénzed:)
szal az a helyzet h bizonylatot csak az a cég adhat aki a fólázást végzi,és elvileg ők is 1 megadott kereten belül dolgoznak(1ik haverom fóliás) be kell jelenteniük pesten a fő beszálítónál h milyen rendszámú alvázszámú autót csináll és az alapján küldik le postán a fémjelzett bizonylatot,és neki meg el kell számolnija az elhasznállt fóliával négyzetmm pontosságra:S
itt ez megy szal nekem is csak hátul van fóliám. Mondjuk nekem már akkor levetette a rendőr előröl amikor jöttem haza a fóliástól pffff...
Most akkor kezdjek el kutakodni, hogy hol csinálták a fóliámat?
Vagy csak valahonnan "vegyek" egy bizonylatot?
csög fakabátok.... :?
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

Avatar
kis_andras
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2007 máj. 22, 02:01 pm
Tartózkodási hely: cs. megye
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kis_andras » 2008 jan. 12, 11:35 am

Lyani írta:
Totya írta:
Lyani írta:Nekem van fóliám minden oldalsó ablakon. Semmiféle bizonylatom vagy akármim nincsen.
Akkor ezek szerint parázhatok minden egyes rendőrtől, hogy mikor kezd el kötekedni a fólia miatt?
Hol lehet olyan igazolást szerezni? :roll:
elvileg sehol sem kapsz ,persze ez magyarország ahol mindent lehet venni,csak legyen pénzed:)
szal az a helyzet h bizonylatot csak az a cég adhat aki a fólázást végzi,és elvileg ők is 1 megadott kereten belül dolgoznak(1ik haverom fóliás) be kell jelenteniük pesten a fő beszálítónál h milyen rendszámú alvázszámú autót csináll és az alapján küldik le postán a fémjelzett bizonylatot,és neki meg el kell számolnija az elhasznállt fóliával négyzetmm pontosságra:S
itt ez megy szal nekem is csak hátul van fóliám. Mondjuk nekem már akkor levetette a rendőr előröl amikor jöttem haza a fóliástól pffff...
Most akkor kezdjek el kutakodni, hogy hol csinálták a fóliámat?
Vagy csak valahonnan "vegyek" egy bizonylatot?
csög fakabátok.... :?



Az ablakok alján kell(ene) lenni egy számsornak, ami a
minősítési engedély szám...
a lehetséges variációk (sunguard): H-II-01-4948 (HPG05) vagy H-II-01-4947(HPG20) vagy H-II-01-4946(HPG35) vagy H-II-01-4945(HPG50) vagy H-II-01-4949(HPGR35)

Ha ilyen van rajta, akkor az autó előző gazdái közül az tudja megmondani, hol készült, aki csináltatta, de ennyi erővel már a kezedve adhatná a bizonylatot...
Ha nincs rajta minősítési engedély szám, akkor otthon felrakott kókányfólia...

Ha esetleg megtalálod a műhelyt, ahol felrakták, akkor nagyon nehéz dolgod lesz, mert nekem ismerős üveges csinálta, és egy időbe nem találtam a bizonylatot... mentem, hogy adjon másikat, és ismerettség ellenére is csak annyit tudott mondani, hogy " bocs bazmeg nem adhatok..." szerencsére megtaláltam a bizonylatot pár nappal később!

és bele van írva, hogy : "A műbizonylat bármilyen módon történő másolása, sokszorosítása, hamisítása bűncselekménynek minősül :roll:
kisa.
E12 facelift


Válasz küldése