Optikai Tuning házilag, lehetõleg nem gagyin:D

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely
Optikai Tuning házilag, lehetõleg nem gagyin:D

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 dec. 07, 12:51 am

sziasztok mint sokan tudjátok régebben 1 tuningbóltban dolgoztam,és ha akarjátok elmondom amit tok,1-2 trükköt beleértve h a m?gyantázás se legyen drága stb pl 1 szemöldököt otthon kb 500 forintból megtudsz csinállni ha van 1 kis kézügyességed :wink:
Kép

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker
Re: Optikai Tuning házilag,lehetőleg nem gagyin:D

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2007 dec. 07, 12:52 am

Totya írta:sziasztok mint sokan tudjátok régebben 1 tuningbóltban dolgoztam,és ha akarjátok elmondom amit tok,1-2 trükköt beleértve h a műgyantázás se legyen drága stb pl 1 szemöldököt otthon kb 500 forintból megtudsz csinállni ha van 1 kis kézügyességed :wink:
Jah, meg ha van egy Tóth Péter nevű haverod, aki egy kedves szóra megcsinálja.... :P :lol:

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely
Re: Optikai Tuning házilag,lehetőleg nem gagyin:D

Hozzászólás Szerző: Totya » 2008 máj. 31, 01:25 am

Layosh írta:
Totya írta:sziasztok mint sokan tudjátok régebben 1 tuningbóltban dolgoztam,és ha akarjátok elmondom amit tok,1-2 trükköt beleértve h a műgyantázás se legyen drága stb pl 1 szemöldököt otthon kb 500 forintból megtudsz csinállni ha van 1 kis kézügyességed :wink:
Jah, meg ha van egy Tóth Péter nevű haverod, aki egy kedves szóra megcsinálja.... :P :lol:
hehe ezt nem is olvastam még :lol: :lol:
kösz lali :wink:
Kép

Avatar
Layosh
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1404
Csatlakozott: 2007 márc. 19, 01:54 pm
Tartózkodási hely: Budapest XVI. ker

Hozzászólás Szerző: Layosh » 2008 máj. 31, 11:22 pm

Hallod ezt már jó régen írtam be asszem :D

Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2008 jún. 05, 07:41 am

six írta:Van ez a "projektek" szekció, de én nem érzem igazán projektnek, amit szeretnék az autón megcsinálgatni. Remélem, tudtok segíteni! Őrületes tuning-ötleteim:

1. csomagtartóvilágítás (a fapados sedanban nincs). Mivel a csomagtartó nyitásakor felgyullad a belső világítás a kocsiban, ezért kapcsoló tuti van, és mivel a menőbb felszereltségeknél van lámpa is, gondolom 3 perc beszerelni... ha van valakinek sedanja, meg tudná mutatni, hol van ez a pilács?

2. Előre ködlámpák, miután lába kélt, vagy legalább egy takaró műanyag beszerzése. Persze jobb lenne lámpa. Ha valaki tud esetleg nem gyárit, ami befér és jól néz ki, az is jó lenne.

3. A hátsó ülések nem dönthetőek sajna, ezért gereblyét nem tudok vinni - nem lehetne segíteni ezen? :)

4. Biztonsági fólia körbe, mert kis fővárosunkban egyre "biztonságosabb" a közlekedés. Egyik ismerősnek most vitték el laptopot piros lámpánál úgy, hogy bezúzták az ablakot és a hátsó ülésről kikapták. :(

Ezen felül még gyűjtöm az ötleteket, hogy mivel lehetne feltünésmentesen komfortosabbá, szebbé tenni a járművet. ;-) (Nyilván turbó, nitró, hátra tárcsafékek, ültetés, szélesítés stb. hehe)
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 jún. 05, 12:32 pm

Hátsó ülés...

Ha jól tudom a Sedanokban az ülés mögött van egy kereszt merevítő. Olyan szempontból nagyon jó, hogy ez az egyedüli karosszéria típus szemben a liftback-el, wagonnal és hatchback-el, amiben megtalálható ez is. olyasfajta hátsó toronymerevítőként szolgál. Merevebb tőle a kasztni. Ezért sem szokták döntheővé tenni (más típusoknál sem) mert ha lehajtanád, akkor is ott lenne egy fém lap. A te autódnál nemtom, hogy van-e.

Bohi EE80-asába uez a helyzet. Mégis próbálnék okoskodni, hogy első ránézésre, amit szétbontottunk E8 hatchbacknek a hátsó ülése formára uaz. Az ülőpad felfogatása szinte biztos stimmel, a hátfalét, meg meg lehet okoskodni. Ha kész, akkor meg Legfeljebb kikönnyítessz a merevítésbl, hogy csak felül legyen stb. Tényleg praktikus lehet hosszú tárgyaknál.

Ködlámpa...

Bontó. Csak ezt tudom mondani. Tuti, hogy létezett gyárilag. Vagy ha szerencséd van nézd a használtautót az alkatrész menüpontban, hátha adnak el töröttet, amiől le tudod businesselni. Sok ilyet csináltam már, sőt épp autóról is. (lásd Bohi egyedi lököse. mindig van pénz és beszélőke amivel meg lehet győzni őket. Vittünk cserébe egy gyárit)

Csomagtartó világítás...

Biztosan meg lehet csinálni. Bal oldalt a lábadnál a bizti tábla alatt lehet talán a legkönnyebben rácsatlakozni. Ha komolyan belevágsz, megpróbálunk kábelszínkódot nézni.


Milyen motor van a tiedbe? 1.3 4EFE, vagy 1.6 4AFE? Mit szeretnél a motoron? Mond el igényeid fogyasztásra, teljesítményre, nyomatékra lóerőre, futóműre, fékre és kitalálunk vmit. Vagy vegyél egy TTE-t :)
Várom ám a regisztrációs leveled ;)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
six
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008 máj. 21, 03:44 pm

Hozzászólás Szerző: six » 2008 jún. 05, 10:41 pm

Hú, alig találtam meg a hozzászólásom, jól elraktátok... :)
Pacsker írta:Hátsó ülés...
Ha jól tudom a Sedanokban az ülés mögött van egy kereszt merevítő.
Igen, nekem is így van. Hm, ez a merevítés viszont jól hangzik, lehet hogy igazad van és hagyni kéne úgy ahogy van, de ha jól emlékszem, magasabb felszereltségű sedanokban dönthető az ülés. Tudom, nem ugyanaz, de egyik barátom épp most mutatta be az új Corolláját, az is sedan és mégis dönthető a hátsó ülés.
Pacsker írta:Ködlámpa...Bontó. Csak ezt tudom mondani.
Igen, hívogatom is őket, de nagy hiány van belőle. Ezért is mondtam, hogy ha be tudnék gyógyítani valami másmilyet, ami szintén jól néz ki, akkor én nem bánom. "Szerencsére" a lökös nem színezett, szóval elég sok minden megy hozzá.
Pacsker írta:Milyen motor van a tiedbe? 1.3 4EFE, vagy 1.6 4AFE? Mit szeretnél a motoron? Mond el igényeid fogyasztásra, teljesítményre, nyomatékra lóerőre, futóműre, fékre és kitalálunk vmit. Vagy vegyél egy TTE-t :)
Csak marháskodtam! Egyébként 1.4 4ZZ, és szeretem és nem szeretnék belebuherálni. Persze nekem is vágyam, hogy mondjuk egy 2000-es mocit bele lehetne rakni, de igazából ehhez a felfüggesztéshez, futóműhöz, fékekhez bőven elég a 97 ló. EZzel nem lehet gyors kanyarokat menni...

A regisztrációval kapcsolatban: fogom küldeni amint lesz egy kis időm; csak akarok kotorni egy fotót az autómról.

Kedves E11 Sedanosok: Akinek van csomagtérvilágítása, tudna feldobni egy képet róla, hogy hol helyezkedik el a lámpa pontosan? Csak hogy tudjam, merre keressek kábeleket, gondolom be van húzva az enyémbe is, csak lámpát kellene beszereznem. Rohadtul idegesítő a mélygarázsban tök sötétben pakolni (a felnyitott csomagtérfedél kitakarja a mennyezeti világítást). Már rendszeresítettem egy zseblámpát, de ez csak nem járja... :wink:

Avatar
Birka
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1915
Csatlakozott: 2008 jan. 15, 04:52 pm
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Birka » 2008 júl. 29, 04:57 pm

Kép
A kis ovális lukak között van egy nem ováils középen. Na az ott. :)

Avatar
six
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008 máj. 21, 03:44 pm

Hozzászólás Szerző: six » 2008 aug. 04, 01:43 pm

birka007 írta:A kis ovális lukak között van egy nem ováils középen. Na az ott. :)
Köszi szépen, sokat dobtál a napomon! :-)

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2008 aug. 04, 08:38 pm

birka007 írta:Kép
A kis ovális lukak között van egy nem ováils középen. Na az ott. :)
mikor ég a lámpa?
szóval arra gondolok, hogy a beltér világítással együtt gyullad ki vagy helyzetjelző vagy talán van neki saját érzékelője? :shock:
E11 facelift

Avatar
six
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008 máj. 21, 03:44 pm

Hozzászólás Szerző: six » 2008 aug. 05, 01:08 pm

konásandrás írta:mikor ég a lámpa?
szóval arra gondolok, hogy a beltér világítással együtt gyullad ki vagy helyzetjelző vagy talán van neki saját érzékelője? :shock:
Ugyan nem én vagyok a megkérdezett, de nekem, ha felnyitom a csomagtérfedelet, kigyullad a belső pilács; a csomagtérvilágítást meg most akarom beszerelni. Ebből is vettem le azt, hogy a kapcsoló nyilván rendben van, mindössze a lámpát spórolták le a furmányos japppán mérnökök.
E11 JT facelift 4ZZ-FE Sedan Harmony 2001... volt 11 évig

Avatar
Birka
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1915
Csatlakozott: 2008 jan. 15, 04:52 pm
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Birka » 2008 aug. 05, 07:15 pm

A csomitér villany kapcsolója a zárnál van. CSak nyitásra világít. szerintem.

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2008 aug. 05, 11:12 pm

birka007 írta:A csomitér villany kapcsolója a zárnál van. CSak nyitásra világít. szerintem.
igen!
kikaptam a kalaptartót, a pótféklámpa alatt a kábelkötegen volt egy kóbor csatlakozó, gyorsan rámértem felnyitott csomagtartóajtóval majd csukottal. örömmel tapasztaltam, hogy 18 voltot mutat nyitott állapotban :)
szóval működik a rendszer! holnap megyek kerítek ledeket, meg valami foglalatot...
E11 facelift

Avatar
B26
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2007 márc. 23, 07:44 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: B26 » 2008 aug. 05, 11:35 pm

six írta:
konásandrás írta:mikor ég a lámpa?
szóval arra gondolok, hogy a beltér világítással együtt gyullad ki vagy helyzetjelző vagy talán van neki saját érzékelője? :shock:
Ugyan nem én vagyok a megkérdezett, de nekem, ha felnyitom a csomagtérfedelet, kigyullad a belső pilács; a csomagtérvilágítást meg most akarom beszerelni. Ebből is vettem le azt, hogy a kapcsoló nyilván rendben van, mindössze a lámpát spórolták le a furmányos japppán mérnökök.
Nekem nem sedan,de kapcsolós a baloldalt a csomitartóban!
Balázs

C-POWER!!!!!

Avatar
konásandrás
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2007 szept. 28, 12:02 pm
Tartózkodási hely: Tapolca
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: konásandrás » 2008 aug. 05, 11:38 pm

B26 írta:Nekem nem sedan,de kapcsolós a baloldalt a csomitartóban!
ott a csomagtér ajtó zárjánál van egy kis fekete gomb, ami a műszerfali visszajelzőt is kapcsolja. nah, arra gondolunk :)
E11 facelift


Válasz küldése