Autóápolás

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Autóápolás

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 21, 03:12 pm

Mindenféle waxolással, polírozással, mosással, vagy akár kárpittisztítással kapcsolatos kérdéseket, tapasztalatokat írhattok ide.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 21, 03:16 pm

Kezdem is azzal, hogy ma bekentem az ajtók körüli gumitömítéseket glicerinnel, szép fekete lett, ez segít megállítani az elöregedést, és ha minden igaz kicsit puhítja is, vagyis jobb lesz a szigetelés. Jobban szeretem mint a szilikont, arra nagyon sokan mondják, hogy még hamarabb elöregedik a gumi, ha azzal ápoljuk, mivel a jobban összeszedi a nap sugarait.
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Avatar
paradoxx
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2007 máj. 19, 05:03 pm
Tartózkodási hely: Tiszaújváros

Hozzászólás Szerző: paradoxx » 2007 júl. 21, 04:03 pm

A szilikon amúgy is rizikófaktor, ha nem rongyra fújva viszed fel. Gyönyörű homályos széldvédőt tud produkálni, ha közvetlenül a műszerfalra fújod :) Nekem sajnos a km. óra plexijén van vmi hasonló jelenség. Azon agyalok, hogy az ecet (ami a takarításban olyan, mint a zenében a heavy metal :wink:) lehozza-e. Egyelőre a 40 fokos melegben (és a 65 fokos autóban) nem próbálom meg, este meg nem látszik rendesen :)

Műszerfalra elvileg csillogásmentes megoldás a normál törlőkendő (DM, stb.), az utóbbi időben ezzel portalanítottam.

Autóillatosítás: ha már nagyon unod a zöld wunderbaum illatát, akkor alternatív megoldás, hogy egy viráglocsolós spricnibe vizet és illóolajat raksz. Kb. hetente egyszer 1-2 fújás, és dühöng az autóban a szantálfaillat :lol:

Amúgy a glicerin beszerzési forrása a gyógyszertár?
Eladva...

Avatar
TRD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1455
Csatlakozott: 2007 márc. 11, 09:52 pm
Tartózkodási hely: Balassagyarmat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: TRD » 2007 júl. 21, 04:38 pm

HI!! Nem tudom használtatok-e már babaolajat.Szerintem jó! A szilikonra hasonlít azzal a különbséggel,hogy taszítja a port.Ezt is vékonyan kell felvinni a felületre és a fölösleget le kell törölni..Próbáljátok ki. :roll:

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 júl. 22, 12:06 am

Cső a szilikont mindenképpen felejtsétek el :x a rémalám minden fényező tekintetében :lol: nagyon nehéz eltávolítani rengeteg időt felemészt és még akkor is lehet h pöttyös lesz utánna a fényezés. minden job autósbltban,de még a tecsóba is lehet kapni fasza műanyagápoló szereket és persze gumiápoló szereket is :wink: a glicerin nagyon faja cucc a kerekeket szoktam én vele bekenni,de a műszerfelra lehet venni matt illetve selyemfényű ápoló kendőt 1000párszáz forint és nem fújsz vele össze semmit 8)

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 júl. 22, 11:04 am

Értem! Jó topicot hoztál fel Balázs!

Glicerint viszonylag nagyobb kiszerelésben lehet kapni különböző hang és fénytechnikai boltokban. A füstgépbe az kell.
És ott nem is kérnek tőled semmi papírt. Sőt azt is ki lehet prbálni, hogy lehet hozzá venni ilyen pici ampullákban különböző illatot. Aztán ha belekevered és úgy ápolod vele az autót, lehet sok ideig benne marad az illata is. Mivel ugye a glicerin magába nem túl bizalomgerjesztő :)

Nekem lenne egy kérdésem. Az utóbbi 2-3 találkozó előtt leápolgattam a motorháztetőt meg a tetőt, mert nagyon ki volt már fakulva. Hú csillogott villogott, pergette le a vizet stb. De szinte azz első mosás után ocsmány. Pedig dörzsölöm rendesen. Mint a hülye. A motorháztetőm jégkáros lehetett, mivel ha olyan sazögbe nézed, látszanak rajta kisebb horpadások. Ilyen miniatűrök. Na most ha szép a fénye észre sem vennéd, de!!! Gondolom ott eső után egy száradáskor tovább ottmarad a víz, más lesz a fény fókuszpontja, vagy a vízben levő vegyi anyagok sokkal jobban kiszívják az autó szinét ott. Tehát szerencsére máshol nem, csak a motorháztetőn, de úgy néz ki a kocsim mint egy katicabogár. Csak hó fehér pöttyökkel. kb 3-5 centi átmérőjűek. Nagyon zavar :( NAgyon nagyon! Sajnos nincs garázsom és főleg ez ameleg, ami most van meg ilyen olyan uv sugárzás rendesen próbára teszi a fényezést. És a tetőm is nagyon fakó ismét. Mit lehet tenni?
Szerintem ezek a kézi polír... meg wax szerek csak egy kis ideig nyújtanak megoldást. Gondolkodtam egy teljes políron. Ugye az leszedné a festék felső rétegét és újra ott pompázna a friss szín. (csak legyen elég vastag) Kérdésem a kkövetkező.
Valamelyikőtök nem tud valami olcsó pőolírozót? Pasztával együtt mennyi lenne? Aki nem tolja rá a gépet a szélvédőre kis mikro karcokat készítve. Aki lelkiismeretesen megcsinálja.
Nem tudtok ajánlani nekem egy embert?
Több mint valószínű tudnék én is polírgépet szerezni. Megéri ha én csinálom meg? Akkor milyen pasztát vegyek? Hogy kell cisnálni?
Bocsi a sok kérdésért, csak úgy akarom megcsinálni, hogy ne minden mosás után kelljen waxolni...

Előre is köszi a segítséget!

Avatar
Totya
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 630
Csatlakozott: 2007 márc. 21, 12:46 am
Tartózkodási hely: keszthely

Hozzászólás Szerző: Totya » 2007 júl. 22, 07:47 pm

szia Matyi én szívesen megcsinállnám neked de nem vagy közelembe :? mi a 3m termékeivel dogozunk és láttunk már 1 -2 kifakult gépet amin csodát műveltek:) ha van kérdés itt v msn en + találsz

Avatar
CindR
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2007 márc. 30, 10:06 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: CindR » 2007 júl. 22, 09:50 pm

Srácok, hát csodát tett a glicerin! Az anyósülés elejénél kicsit süvített a szél, és érezni is lehetett a huzatot. Na most, hogy lekezeltem, eltünt mind, sokkal de sokkal kisebb lett a menetszél-zajom! Most elhatároztam, hogy az ablak körüli gumikat is lekenem hamarosan.

Én amúgy gyógyszertárban vettem. Nem nagy kiszerelés, de szerintem jó sokáig elég lesz.

Totya, tőled kérdezném leginkább a következőt. Olvastam már, hogy a szilikon szar, az újrafényezésnél, és mintha ezt írták volna a teflonra is. Namost a waxom teflon tartalmú.. (Turtle Wax Premium). Nem lesz ez igen nagy szívás, ha jövőre szeretném fényeztetni, és esetleg dobálni fogja magáról a festék rétegeket???
Balázs - Corolla AE82 Liftback 1.6 4AC 8v '86

Pacsker

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2007 júl. 22, 10:59 pm

Köszi Totya!

Lehet a héten leugranék hozzád. Mit szólsz? Blacsira úgyis van mindig meghívásom. Aztán azt is útba ejteném. Csakhát a rohadt benya.

Megbeszéljük msn-n!

Avatar
six
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008 máj. 21, 03:44 pm

Hozzászólás Szerző: six » 2013 aug. 22, 11:06 am

Sziasztok!

Vettem az autóhoz egy könyöklõt a két elsõ ülés közé, elég retkes volt, amikor lepucoltam, akkor látom hogy vannak rajta apró karcok meg kopások. Szerintem el lehetne tüntetni ezeket valami jobbféle mûanyagápoló szerrel (szerencsétlen könyöklõnek eddig nem lehetett könnyû sorsa, pláne ápolást nem kapott), tudnátok valami ütõset javasolni?

Köszi!
E11 JT facelift 4ZZ-FE Sedan Harmony 2001... volt 11 évig

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 aug. 22, 12:17 pm

A lényeg, hogy valami glicerines alapú legyen és nem szilikon tartalmú!
Kicsit puhítja és bele is ivódik. Esetleg, ha picit gumírozott, beledörgölhetsz egy kis méhviaszt is.

Biztos szebb lesz picit, de ha színbeli elváltozások is vannak, akkor festeni kellene inkább.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
PiciPeti
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1538
Csatlakozott: 2011 jan. 13, 12:45 am
Tartózkodási hely: Dunaharaszti

Hozzászólás Szerző: PiciPeti » 2013 aug. 22, 05:09 pm

Vagy bebõröztetni, kicsi szivaccsal. :wink:
'00 E11 4E-FE Harmony-Millenium
'07 E12 D-4D, Linea Luna

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2013 aug. 22, 08:54 pm

Nem butaság!
Szerintem max 1-2 ezer Ft!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Funkii
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2012 ápr. 02, 03:35 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Funkii » 2013 szept. 10, 01:15 pm

Hali,

szeretném alvázvédelemmel ellátni az autót. Felhívtam egy helyet (alvazvedelem.com) de üreg + alvázvédelemre 64 000 ft árajánlatot kaptam amit én picit sokallok. Persze a munka biztos minõségi és alapos, de azért próbálnék faragni ezen.
Valakinek ismerõse/kapcsolata aki ilyesmivel foglalkozik Bp környékén, esetleg Szolnok megyében?
Corolla E11 facelift 1.4-->1.8 4ZZFE
Kép

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2013 szept. 10, 01:30 pm

Apumat tudom ajánlani:
viewtopic.php?t=684
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép


Válasz küldése