Bőröztetés

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
six
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2008 máj. 21, 03:44 pm
Re: Kollektív bõröztetés

Hozzászólás Szerző: six » 2014 feb. 14, 03:54 pm

Pacsker írta:Az erezett bőr alatt is ezt értem:
"Cruise on/off" :-D
E11 JT facelift 4ZZ-FE Sedan Harmony 2001... volt 11 évig

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover
Re: Kollektív bõröztetés

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2014 feb. 15, 02:22 pm

Matyinál "véletlenül" benne lett a képben a tempomat kapcsolója ..... :lol:

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 feb. 24, 12:43 pm

Bohi írta:- Pacsker: 1db E8 GT kormány fekete erezett bõr(régire) világosszürke vagy fehér cérnával; 2db E8/E9 Gt-i váltógomb fekete erezett bõr mélybordó és fekete cérnával; 1db E9 kézifékkar sötétszürke bõr és cérna a fém karra, fekete bõr mélybordó, vagy szürke cérnával a fogantyúra; 1db E7 GT váltószoknya 4 ágban fekete erezett bõr világosszürke vagy fehér cérnával, 1db E7 GT kézifékkar ugyanebben az összeállításban, (+1 E9 könyöklõ +1 E9 kormány +1 E8 GT kormány velúrral)

- Lackó : 1db E9 Gt-i kormány (régit bõrt kérném lehúzni), 1db E9 váltógomb, 1db E9 kézifékkar, 1db E9 váltószoknya. Mindet sima fekete (nem erezett) bõrrel, sötétszürke
cérnával szeretném. Nekem bármikor jó, mert a kormány még nincs beépítve, a többi nélkül pedig lehet autózni.

- Funkii: 1 db E11 váltógomb fekete, erezett bõrrel mehet rá a felületre (ha cérna is kell az is lehet fekete)

-Wortex: 1db E9 Gt-i kormány (régi bõr maradjon), 1db E9 váltógomb, 1db E9 kézifékkar minden fekete erezett bõr piros cérnával, a kézifékkar fém része sötétszürke bõr piros cérna

- Csocsó: 1db Yaris TS kormány, és 1db Yaris TS váltógomb: legyen olyan, mint a gyári, vagy ahhoz leginkább hasonlító (mind színben, mind anyagban).

- Bruce: 1db E9 Gt-i kormany (regi bort kerem lehuzni) fekete bor vilagosszurke, vagy feher cernaval, 1 db valtogomb, 1 db valtoszoknya, 1 db kezifekkar. Mindegyik fekete erezett bor vilagosszurke, vagy feher cernaval kerem.
Akkor ez a végleges lista?

- Bardos6?!?
Kiegészíted?


KÉREK MINDENKIT!
A bőrözés árát, a bőrözendő alkatrészeket, hozzájuk egy kis cetlit az instrukciókkal (pontosan szín, bőrfajta, cérna...), és az üzemanyagköltség részét 6000Ft/6-7fő (Bardos6?) juttassa el hozzám Március 7-ig (Péntek).
Március 8-án, ha minden jól megy, lemennék, ki is várnám a munkát és délután/este hoznám is fel őket. Utána lehet jönni érte bármikor.

X-XVI-XVII kerület vonalán előzetes egyeztetést követően oda tudjátok adni a holmikat.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Kollektív bõröztetés

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 feb. 25, 05:05 pm

Mindenkinek megfelel?

Eddig Wortex és Csocsó jelzett vissza, hogy mikor adná oda az alkatrészeket.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Kollektív bõröztetés

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 márc. 04, 04:55 pm

Sajnálom, de nem jó nekik a most Szombat.
Természetesen, aki most akarja odaadhatja a bőröztetni valókat, de akinek gondot okozott volna, annak legalább nem kell sietni.
Most várom a visszajelzésüket, hogy melyik hétvégi nap lesz jó.

Ha valaki megy Kecskemétre hétköznap és meg is tudja várni, felőlem elviheti ő is.

Jelen lista ez.
Aki szeretne még csatlakozni, szóljon bátran:

- Pacsker: 1db E8 GT kormány fekete erezett bõr(régire) világosszürke vagy fehér cérnával; 2db E8/E9 Gt-i váltógomb fekete erezett bõr mélybordó és fekete cérnával; 1db E9 kézifékkar sötétszürke bõr és cérna a fém karra, fekete bõr mélybordó, vagy szürke cérnával a fogantyúra; 1db E7 GT váltószoknya 4 ágban fekete erezett bõr világosszürke vagy fehér cérnával, 1db E7 GT kézifékkar ugyanebben az összeállításban, (+1 E9 könyöklõ +1 E9 kormány +1 E8 GT kormány velúrral)

- Lackó : 1db E9 Gt-i kormány (régit bõrt kérném lehúzni), 1db E9 váltógomb, 1db E9 kézifékkar, 1db E9 váltószoknya. Mindet sima fekete (nem erezett) bõrrel, sötétszürke
cérnával szeretném. Nekem bármikor jó, mert a kormány még nincs beépítve, a többi nélkül pedig lehet autózni.

- Funkii: 1 db E11 váltógomb fekete, erezett bõrrel mehet rá a felületre (ha cérna is kell az is lehet fekete)

-Wortex: 1db E9 Gt-i kormány (régi bõr maradjon), 1db E9 váltógomb, 1db E9 kézifékkar minden fekete erezett bõr piros cérnával, a kézifékkar fém része sötétszürke bõr piros cérna

- Csocsó: 1db Yaris TS kormány, és 1db Yaris TS váltógomb: legyen olyan, mint a gyári, vagy ahhoz leginkább hasonlító (mind színben, mind anyagban).

- Bruce: 1db E9 Gt-i kormany (regi bort kerem lehuzni) fekete bor vilagosszurke, vagy feher cernaval, 1 db valtogomb, 1 db valtoszoknya, 1 db kezifekkar. Mindegyik fekete erezett bor vilagosszurke, vagy feher cernaval kerem.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Bardos6
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 956
Csatlakozott: 2008 máj. 26, 11:55 pm
Tartózkodási hely: 17.ker
Re: Kollektív bõröztetés

Hozzászólás Szerző: Bardos6 » 2014 márc. 06, 09:24 pm

Jelen lista ez.
Aki szeretne még csatlakozni, szóljon bátran:

- Pacsker: 1db E8 GT kormány fekete erezett bõr(régire) világosszürke vagy fehér cérnával; 2db E8/E9 Gt-i váltógomb fekete erezett bõr mélybordó és fekete cérnával; 1db E9 kézifékkar sötétszürke bõr és cérna a fém karra, fekete bõr mélybordó, vagy szürke cérnával a fogantyúra; 1db E7 GT váltószoknya 4 ágban fekete erezett bõr világosszürke vagy fehér cérnával, 1db E7 GT kézifékkar ugyanebben az összeállításban, (+1 E9 könyöklõ +1 E9 kormány +1 E8 GT kormány velúrral)

- Lackó : 1db E9 Gt-i kormány (régit bõrt kérném lehúzni), 1db E9 váltógomb, 1db E9 kézifékkar, 1db E9 váltószoknya. Mindet sima fekete (nem erezett) bõrrel, sötétszürke
cérnával szeretném. Nekem bármikor jó, mert a kormány még nincs beépítve, a többi nélkül pedig lehet autózni.

- Funkii: 1 db E11 váltógomb fekete, erezett bõrrel mehet rá a felületre (ha cérna is kell az is lehet fekete)

-Wortex: 1db E9 Gt-i kormány (régi bõr maradjon), 1db E9 váltógomb, 1db E9 kézifékkar minden fekete erezett bõr piros cérnával, a kézifékkar fém része sötétszürke bõr piros cérna

- Csocsó: 1db Yaris TS kormány, és 1db Yaris TS váltógomb: legyen olyan, mint a gyári, vagy ahhoz leginkább hasonlító (mind színben, mind anyagban).

- Bruce: 1db E9 Gt-i kormany (regi bort kerem lehuzni) fekete bor vilagosszurke, vagy feher cernaval, 1 db valtogomb, 1 db valtoszoknya, 1 db kezifekkar. Mindegyik fekete erezett bor vilagosszurke, vagy feher cernaval kerem.

-Bardos6 1db GTI kormány (régi bőr maradjon), 1db GTI váltógomb ,1db kézifékkar ,Fekete erezett bőr fehér cérnával.
EE90 Hatchback XLi 1.3 2E-E
AE95 Sedan 4WD Gli 1.6 4A-FE
AE92 Liftback GT-i 1.6 4A-GE
MR2 AW11 GT 1.6 4A-GE
ST162 Coupe GT 2.0 3S-GE

Avatar
habe
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2015 dec. 23, 12:56 pm
Tartózkodási hely: Halásztelek
Re: Segítség kellene!

Hozzászólás Szerző: habe » 2016 jan. 08, 08:33 am

Ha tudtok Bp-en vagy környékén olyan műhelyt, ahol műszerfalat bőröznek, kérlek írjátok meg.
Eléggé kiszorítva érzem magam, egy db árajánlattal a tarsolyban.
Csak mondom előre, hogy az XX ker.-i Erkocar, a Nagysándoron, műszerfalat nem vállal. Minden mást igen, de azt nem.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Kollektív bõröztetés

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016 jan. 08, 09:17 am

Legutóbb én a gödöllői Kasza Bőrműhelyben voltam:
http://bormuhely.hu/kapcsolat/#access

Rugalmasak és extra gyorsak voltak, hiszen másnapra kértem a hegyi felfutó miatt.
A minőség egész igényes lett. A varrások eldolgozásánál már technikát (vékonyítás, szivacsba vágás, szintbe hozás) alkalmaznak, mint általában, de ez főként a műszerfalaknál igen előnyösek lehetnek.

Kép

Kép

Kép

Biztos, hogy csinálnak műszerfalat is, hisz bútor bőrözés a fő tevékenységük (komolyba tolják...) és állt bent egy 6-os cápa BMW is a szalonban, aminek szinte minden felületét bevonták fekete alkantarával...
Attól tartok nem lesznek olcsók, de egy telefont megérhet. (Lehet elég, ha küldesz képet e-mailben).

Ettől függetlenül nekem a Fell-Ser munkája jobban tetszik, többször is dolgoztattam velük, kétségtelenül profik, gyönyörű és tartós a végeredmény és árban egyáltalán nem vészesek.
Viszont eljutottam arra a pontra, hogy a sorozatos figyelmetlenségeik, pontatlanságaik (megbeszéltekhez képest) és az időhúzásuk miatt egy ideig nem fordulok hozzájuk.
Őket ajánlanám első körben, de szerintem ők műszerfallal nem foglalkoznak. Egy telefont megérhet, hisz beszéltem róluk annó könyöklőről (szivacsozással is) és azt mondták vállalják.

Ezen felül van még Gyömrőn egy bőröző elvileg. Többen szimpatizáltak vele itt, de nem tudom, hogy csinál-e műszerfalat.

Ami még eszembe lenne a nermrég (tavaly ősz) Totalcaron megjelent cikk. Bőrös Lacira keress talán a google-ban. Minőséginek tűntek a referenciák és szakmainak a leírások.

Plusz keress a neten ülés bőrözőt. Gondolom azok előbb nyúlnak műszerfal párnához, ajtókárpithoz... mint egy "sima" kormány-váltógombos.


Ha van fejlemény, kérlek feltétlenül írd meg.
Nekem is lassan aktuális lehetne, de úgy hallottam mások is érdeklődtek efelől. (Pl Turan6?)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
habe
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2015 dec. 23, 12:56 pm
Tartózkodási hely: Halásztelek
Re: Bőröztetés

Hozzászólás Szerző: habe » 2016 jan. 08, 09:34 am

Ok. Köszönöm, átnézem a lehetőségeket. Itt Harasztin az nagy előny, hogy egy kézben megoldódik minden az oldalkárpittól, a műszerfalig.
Az is igaz, hogy nem csináltattam még vele ilyet, de bukósisak belsejét pl. pikk-pakk megoldotta.
És az is igaz, hogy mikor beült, szétnézet, halál nyugalommal kérdezte: OT-ra? Csak így.
És nekem itt van a szomszédban.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Bőröztetés

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2016 jan. 08, 09:39 am

Te kértél alternatívákat :)
Legyen bármi is, a végeredményt és az árát is prezentáld légyszi.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép


Válasz küldése