Slampi menni Írország

Welcome Corolla fans all over the World!
Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest
Slampi menni Írország

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2014 ápr. 14, 04:43 pm

Március 27-én kirepültünk Adrival, hosszabb ittartózkodás céljából.
Marha nagy mákos voltam, egy magyar srác hirdetett állást egy dublini gokartpályára, ami ugye adott nekem... :mrgreen: Irtam neki, küldtem önéletrajz, majd eltünt pár napra. Aztán egyszercsak hiv telefonon, itthon van, találkozzunk. Mentem is rögtön Egerbe. Megbeszéltük mikor megyek, első nap végén fel is vettek.
Szállással adódtak problémák, azt nem sikerült otthonról. De segített a kisfőnököm, meg a barátja, egy zughostellel.... Csak azért hivom igy, mert se kiirva, se reklám, se semmi, nem is publikus, párszor be akarták már zárni. Kicsit olyan-amilyen... sőt, nagyon... Sistergett a konnektor, melegviz félig-meddig, meg ilyen apróságok. De kaptunk egy olyan szobát amiben csak ketten vagyunk, a belvárosban, és voltaképpen nevetségesen olcsón.
Most kiköltöztünk külvárosba, Ashbournbe, egy családi házba. Itt főleg úgy mennek a szállások, hogy 1-1 lakásban kiadnak több szobát is, ez is 3 hálószobás. Nagyon szép itt minden!

Közlekedés:
buszozni, tömegközlekedni roppant drága! Nagyon sok busz közlekedik mindenfelé, igy azzal nincs baj, csak fizesse meg az ember. :(
Saját jármű fenntartása még több. Gépjárművekre nincs átirás, motorkerékpárokra nincs műszaki vizsga sem. Első biztositás akár 2000 euró körül is lehet! Viszont itt akár jogosítvány nélkül is vezetnek, a lényeg, a biztosítás. De ha balesete van..... ott nagyon meghurcolják a hibást.
Az Alfával akartunk kijönni, hogy legyen közlekedési eszközünk, meg hozni akartunk cuccokat, robogót, kutyát, meg mivel szállás se volt, tudtunk volna aludni. De nem szabad használni a külföldi autót, kötelező átregisztrálni.

Ingatlan:
nagyon drágák! Mind a szállás, mind a vétel. Szobákat szoktak 300-tól 800 euróig kb havonta plusz kéthavonta valamennyi rezsi.
A régi, főleg belvárosi ingatlanok nagyooon érdekesek. A hostel is ilyen, össze-vissza állnak a lépcsők, szelelnek az ablakok, kicsit olyan tákolt jellengű az egész. És utálnak fűteni!

Az írekről:
roppant igénytelenek. A járművek is csak használati tárgyak, ruhaboltban minden összetúrva, hajigálva, utcák szemtesek. Szép belvárosi részben közműépitésnél felbontották a térkövet, de annyira trógerek, hogy simán bitumennel visszatömték! Najó, tömjék, mert trógerek, de legalább szintbe csinálnák! De nem, lapáttal odahánják, oszt kész. Tök ocsmány.

Gondoltam rá, kijövünk, valamivel jobb létünk lesz, változatos éttermekbe járunk... de igazál semmi különleges nincs. Pizza, hamburger, fish & chips, meg egy kis pizzás, meg sok kinai. Boltokban főleg előkészített ételek, de azok rogyásig.
Időjárás amit sokan kifogásolnak... mikor mi kijöttünk irgalmatlanul szeles és hűvős idő volt, de napról napra csak javult. Mostanában olyan verőfényes napsütésre ébredünk, hogy már az ágyban kell a napszemüveg! 8) Viszont egy nap minden előfordulhat: eső, szélvihar, napsütés...

Voltunk már egy veterános rendezvényen is, arról itt vannak képek. Volt Starlet, E2, meg sok érdekesség.
Egy veterános oldalon kinéztem már egy E3 kombit, nagyon szép állapotban, itteni árakhoz képest majdnem féláron, 1500-ért. Még gyűjtögetnem kell, hátha addig meglesz. :)
További képek hamarosan, van sok-sok, csak fel kell töltenem.
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép


Válasz küldése