Hungaroring, Autós nyilt nap -- 2008. október 24.

Főként a már lezajlott találkozókról olvashattok. Kinek hogy tetszett?
Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.
Hungaroring, Autós nyilt nap -- 2008. október 24.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 okt. 24, 06:49 pm

Megnyitnám a topicot!
Elsőkézben azt mondanám, hogy ISTEN, KIRÁLY volt!
A képeket fel is toltam FTP-re. Onnan lehet mazsolázgatni! :wink:

http://cchftp.extra.hu/downloads/Kepek/ ... -10-24.zip
Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
ungring

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2008 okt. 24, 11:06 pm

Teljesen egyetértek!

Agyban még mindig az íveket finomítom... ... +gyüjtök az új gumira + fékre!
Agyban már meg is van az ára, csak zsebben nincs :(

Üdv.,

Marci
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2008 okt. 25, 12:18 pm

Csatlakoznék !

IstenCsászárKirály volt a nap !

Köszi Matyi a lehetőséget ! Videó jó lett, majd valahogy átküldöm...

Andrew ! Remélem sikerült biztonságba helyezni az autódat !

Tibcsi ! Örülök, hogy találkoztunk. A kis E9 nagyon alázós gép :) !

A pálya nagyon jó, de a durva aszfalt gumigyilkos. GT-vel jövőre azért bepróbálkozom, addig is gyűjtés....

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2008 okt. 25, 01:36 pm

Szerintem is nagyon jó volt! :)
És én is megköszönöm MájkülPacsker SumaherMátyásnak, hogy vitt egy kört! 8)

Tavasszal, ha ideálisak lesznek a körülmények, én is szeretnék gurulni pár karikát. 8)
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

Avatar
Toytib
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2007 máj. 09, 07:31 pm

Hozzászólás Szerző: Toytib » 2008 okt. 25, 03:00 pm

Jók a képek Biagio!
Hálás vagyok mindenkinek a segítségért, kerékcsere stb.
Az idő kitünő volt és a társaság is jól összejött. Tehát ennél többet nem is lehet kívánni :D

Lackó jövőre a GT-vel kötelező a megjelenés!!!!

Ismét rá kellett jönnöm hogy az utcai vesekőromboló futóművem ide még mindig csak hajókázni jó, viszont a fékeimmel már teljesen elégedett voltam.

Mindig van mit csiszolni a kocsin, csak az Ország egy évi kötségvetése sem vollna elég rá. (báááár az lehet hogy igen :roll: )

Nem baj, azért élünk hogy elérjük céljainkat.(amúgy csak unatkoznánk)

Remélem jövőre már az AE86-tal nem lesznek ilyen gondjaim.
Beton futómű, óriásfékek és még egy jó erőforrás a géptérben.
Vezetni meg majd megtanulok :?
AE82 Gt 4AGE smallport 1987
AE86 GT 4AGE 1983
Prius II 2009

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2008 okt. 25, 07:35 pm

Ott leszek jövőre ! :)

Abban biztos vagyok - a Matyi mellett töltött körök alapján - , hogy az utcán keménynek érzett futómű a Ringre még lágy. Szóval tényleg beton keménységű kell. Megpróbálok jövőre valami "Ring futóművet" összehozni.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2008 okt. 26, 12:58 pm

Sziasztok!

Csak most jutottam net közelbe :)
Nagyon élveztem a ringen eltöltött napot! Úgy indultam neki, hogy nézőként csorgatom a nyálam szokás szerint és diskurálok a hasonló beteg emberekkel, mint én.
Aztán nem bírtam... :) Megfertőzött teljesen. Próbáltam magamnak magyarázni a kifogásokat: Újak a Toyo gumik, a fékeim, már alapból kopottak... De nem volt menekvés.
Nevezés 3 Etap-ra.
Azt hinné az ember, hogy kevés ez a 15-20 perc. Nekem elég volt. Mindig tanul az ember a pályáról és hogy mit lehet még mit nem. Egy etap pont jó arra, hogy 2-3. körtől ráérezzünk, menjünk pár gyorsat és okosabbak legyünk a következőre. Ki is meríti az embert rendesen. Hozzá teszem a motort se lett volna kedvem még pár körön "nem üzemi fordulaton" járatni :lol:

Autós szimulátor fanoknak: Tiszta LFS, csak mégjobb! :) Az első két meccsen tanulgattam a pályát (persze azért ismeri az ember a kanyarokat, de hogy mi 2 és mi 3, mennyit enged még, mikor fékezzek, ...) Ezeken a körökön a bal hátsóba 1,5 Bar volt :oops: :lol: és 2 személlyel mentem végig. Volt pördülés is! Bátran vállalom. Azthiszem természetes. Így ha jól tudom 2:44- 2:47 körüli időket mentem. 1-1 köröm lett mérve, ki tudja, hogy a legjobb-e. Meg vagyok elégedve ezekkel is!
Majd 3. nekifutás előtt ment egy kis kerékfújás, Csomi kipakolás :) tankolás (pályán leosztva 35 liter körül evett a kis Map-os szörnyeteg :) ), majd egyedül nekivágtam. Fura, hogy az utsó kettő rajt előtt görcsölt a hasam, fura érzések gyötörtek talán pont a lehetséges károk miatt. Amikor megérkeztem nem is remegtem. Olykor mindig fülig ért a szám :D
Nos egyedül, üres popóval fogyatkozó mezőnnyel irány az utsó start.
Mögöttem 2-vel Andrew, előttem egy csövezett beton lada. Lecc gó :)
Ami kifér a csövön! A fordulat 5500-6000 alatt nem nagyon mászkált (ténylegesen!!!) 2-3, 2-3 Egyedül a célegyenes végén dobtam a negyediket, ott kb 170 környékéig gyorsíthattam fel. Olajnyomásom és vízhőfokom teljesen rendben volt! Erre van kitalálva a 4AGE!! Nem utcára. Itt ki lehetett hazsználni, hogy 3-ba megy 150 fölött. Imádom! Megérte. És iszonyat, hogy tervezték, hogy a 20 éves technika bírja 15, 20 percen át a tiltás közeli tartományt. már már kezdtem megsajnálni, féltem, hogy csapágyasra vágom, de olyan derekasan tűrte, hogy az hihetetlen.
Meg is lett az eredménye. 2:34 es mért kör. Szerintem volt kevesebb is. 1 autó se előzött meg és talán annak az etapnak a legnagyobb versenyét vívtam egy szlovák 1.9 TD húzott 4-es golffal (alias "koromgyáros"). Nem volt sportszerű, mert 2-3 kanyarba folyton túl ment a rázókövön, vagy 10 méterrel. (így könnyű gyorsan "nagy íven" autózni). Sebaj. Óriásit mentünk, aki ott volt az tudja, mennyire fülig ért a szám. Köszönöm a drukkolást nektek!!! :) Na meg a többi nézőnek és pályabíróknak! Tetszett mindnekinek úgy érzem. Mögöttünk 50-100 méterrel próbálkozott egy piros Calibra (nemtom hány szelepes), de a 6 körön keresztül nem tudott még közelíteni sem. Szörnyű volt, hogy kiadta a minimális különbségeket. Pálya feléig a golf ment kicsit jobban, utána meg én szorongattam. Célegyenes rávezetőjénél szinte mindig fej-fejként jöttünk ki. Óriási verseny volt, szerencsére nem sokan tartottak fel minket, elengedtek szépen. (csak a sétaautózó fiesta... :D Pöcs) Köszönöm a plusz jelzőket! Jól esett skacok! És remélem tényleg kihasználtam a pálya teljes szélességét, ahogy mondtátok.

Összegzésként: Fékeim elfogytak brutálisan, pedig vigyáztam rájuk, gumik iszonyat mit kaptak. Szörnyen látszott a különbség, mondjuk Andrew Német gumijai közt. Az enyém mint a Forma 1-eseknél, vagy mint Tibcsi Yoko slickjeinél, lesorjásodott és tele volt a felület gumi darabokkal, Andrew-é meg csak sikálódott a teteje. Örülök, hogy Toyotkat vettünk, bár itt nem gazdaságos :) Ahhoz képest, hogy nem slick-ek, meg voltam velük elégedve teljesen!!!
Iszonyat jól éreztem magam. A látvány is gyönyörű volt. A kék kis Elise, a GT2-es Porsche-k, az R35. Jó volt veletek cseverészni, álmodozni! :)
Tuti volt a nap!

Andrew mesélj a fejleményekről!
Bubidisc, 4EFE-hez képest gyönyörűt mentél te is! Jövőre reméljük több klubtag jön és lesz köztük 2E, 4E! :)
Képeket és videókat mindenkitől!


Jövőre nagyon ígéretes lesz! Lyani, Lackó, Tibcsi, Andrew, ZDoman, WalakiD'lair, Miki1, még pár Hachis, Bohi :wink: , Actommy??, .... ??? Eddig mind 4AGE. Beállunk egymás után a sorba többiek szerint a régi szar családi fosokkal. Meg hú de Corolla Club van az autó oldalán, de azért nem kéne feltartani a mezőnyt és amikor elindulunk, sorba előzünk mindenkit :) Had essen le az álluk. :wink:
Már várom nagyon!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
respect

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2008 okt. 26, 01:41 pm

"Bubidisc, 4EFE-hez képest gyönyörűt mentél te is!"
Matyi,

Köszi az elismerést. Ha a fékeim rendben lettek volna lehet, hogy egy árnyalatnyival erősebb lett volna a szereplés. Néhány kanyart óvatosan közelítettem meg. Tavaszra valamit ki kell fundálnom, új nyárigumi + ilyesmi. :)

Nem lehetett nem drukkolni Neked. Látszott, hogy szívből megy az a COROLLA. A Calibrás csávó meg tényleg mutathatott volna valamit, jó cw értték, min. 115 ló, bár én mintha úgy hallottam volna, hogy V6. Na nem akarom belédvernin az ideget... :)

Köszönöm a többieknek is, hogy befogadók voltatok. Paseo-nak jóbulást AndrewGL!

A mielöbbi viszontlátásra!

Marci
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Birka
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1915
Csatlakozott: 2008 jan. 15, 04:52 pm
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: Birka » 2008 okt. 26, 01:59 pm

A Bazsónak gondolom adtatok egy szórólapot!
:wink:

Avatar
Zed Kristianz
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 820
Csatlakozott: 2007 márc. 10, 04:20 am
Tartózkodási hely: Budapest VII. -- Kárpátalja (UA)

Hozzászólás Szerző: Zed Kristianz » 2008 okt. 26, 05:16 pm

Karotta nem kapott, nem venné el, mivel pártatlan akar maradni.
Ahogy néztük, nemcsak hangsebességgel ment. :):)

A Calibrás ha 8v volt, szépen jött utánatok, ha 16v v. V6 akkor szégyen, hogy csak hátul kullogott.

Bubidiscnek üzenem (akit Marci névvel láttak el a keresztségben) hogy akad még Faszt end Fúriusz tablettám. Spurival párosítva leég a hajad a gyorsulástól - jobb mint a nitró. Keressük egymást tavasszal :):)
ALAPÍTÓ TAG - Tiszteletbeli elnökségi tag

AE92 /Kyuni/ Liftback 4A-F '88
Karburátor Rulez! :twisted:

Elporladva 2016...

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2008 okt. 26, 08:51 pm

Zed Kristianz írta:Karotta nem kapott, nem venné el, mivel pártatlan akar maradni.
Ahogy néztük, nemcsak hangsebességgel ment. :):)

A Calibrás ha 8v volt, szépen jött utánatok, ha 16v v. V6 akkor szégyen, hogy csak hátul kullogott.

Bubidiscnek üzenem (akit Marci névvel láttak el a keresztségben) hogy akad még Faszt end Fúriusz tablettám. Spurival párosítva leég a hajad a gyorsulástól - jobb mint a nitró. Keressük egymást tavasszal :):)
Cobra energy drink rulez ! :twisted:

Avatar
Bubi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 5966
Csatlakozott: 2007 dec. 29, 04:26 pm
Tartózkodási hely: Bp. környéke
tabi

Hozzászólás Szerző: Bubi » 2008 okt. 27, 12:20 am

Zed Kristianz írta:Karotta nem kapott, nem venné el, mivel pártatlan akar maradni.
Ahogy néztük, nemcsak hangsebességgel ment. :):)

A Calibrás ha 8v volt, szépen jött utánatok, ha 16v v. V6 akkor szégyen, hogy csak hátul kullogott.

Bubidiscnek üzenem (akit Marci névvel láttak el a keresztségben) hogy akad még Faszt end Fúriusz tablettám. Spurival párosítva leég a hajad a gyorsulástól - jobb mint a nitró. Keressük egymást tavasszal :):)
Azt hiszem Én vagyok az egyetlen aki nem tudja mi ez a tabletta és a spuri, de biztos működik ha Te mondod. :) Az aktuális problema a megállás, majd csak az után jön a gyorsulás. Egy jó kis nájtrót azért kipróbálnék!
Corolla E11 4E FE ex tulajdonos
ex bubidisc felhasználó
Autó, motor és gokart rajongó.

Avatar
Biagio
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2864
Csatlakozott: 2007 máj. 25, 11:15 am
Tartózkodási hely: majdnem Bp.

Hozzászólás Szerző: Biagio » 2008 nov. 01, 09:01 pm

Vissza kettõ, padló, vagy nagy gáz, kis kuplung.
No injektor No ABS No Computer No problem :e9bia:
Kép

Avatar
Lackó
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3459
Csatlakozott: 2008 júl. 17, 05:02 pm
Autód gyártási éve: 2017
Autód típusa (és generációja): Egyéb Toyota
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Crossover

Hozzászólás Szerző: Lackó » 2008 nov. 01, 09:08 pm

Biagio írta:Feltettem FTP-re Ági képeit is.

http://cchftp.extra.hu/downloads/Kepek/ ... ng_Agi.zip

Köszi, már szedjük is....:)


Válasz küldése