XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Főként a már lezajlott találkozókról olvashattok. Kinek hogy tetszett?
jabel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 07:33 pm
Autód gyártási éve: 2004
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp
XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Hozzászólás Szerző: jabel » 2017 aug. 20, 01:37 am

Sikerült rendben hazaérnem. Volt minden útközben, szarvasok, őzek, benzinkúton bebikázott Daewoo, felhőszakadás...

Köszönet a szervezőknek a programokért, és sok sikert mindenkinek a túra további részéhez!

Kép

Kép

Avatar
Nuki
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009 márc. 19, 03:41 pm
Autód gyártási éve: 2009
Autód típusa (és generációja): Avensis
Autód felszereltségi jelölése: Sol Plus
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Hozzászólás Szerző: Nuki » 2017 aug. 21, 02:02 pm

1.6 GL Carina II - Carcsi
2.2 D-4D Avensis T27 - Nagyfiú

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 aug. 21, 09:04 pm

Úgy tudom a csapat épségben hazatért, reméljük a résztvevők sok szép emlékkel gazdagodtak. Köszönjük, hogy ennyién eljöttetek!

A 2017.08.19-21 között megtartott XI. Nyári Talalkozóról, a VI. Girbe-Gurba Kalandtúráról és a IV. Rolla Rutin ügyességi versenyről a képes és videós beszámolókat IDE írjátok légyszíves.
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó és Girbe-Gurba túra / 2017.08.18

Hozzászólás Szerző: mozso » 2017 aug. 21, 10:21 pm

jabel írta:Sikerült rendben hazaérnem. Volt minden útközben, szarvasok, őzek, benzinkúton bebikázott Daewoo, felhőszakadás...

Köszönet a szervezőknek a programokért, és sok sikert mindenkinek a túra további részéhez!
Köszönjük, hogy beugrottál annak ellenére is, hogy nem tudtál végig részt venni a találkozón. Ez különösen kedves gesztus tekintve a távolságokat az idei nyári találkozo helyszíne miatt.

Természetesen ez ugyanúgy igaz IceRockora, Takira, Gergohunra és Budai Lacira is :-) akik szintén "vendégművészkedtek" egy-egy napra!
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 aug. 22, 10:10 am

Ne szerénykedjetek!
Említsétek meg, hogy a Balatonban is fürödhettünk a találkozó folyamán :lol:

Kép

Köszi Nuki a fotókat!
Nagyon ügyes vagy, jól sikerültek! :)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
markokazjee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017 máj. 14, 11:34 pm
Autód gyártási éve: 2000
Autód típusa (és generációja): Egyéb nem japán gyártó
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: markokazjee » 2017 aug. 22, 10:45 am

895km volt a vége.
Mi is nagyon jól éreztük magunkat, köszönjük a lehetőséget és a szervezést :)
Corolla E11 / 3 ajtós HB / 4ZZ-FE /

Avatar
Nuki
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2009 márc. 19, 03:41 pm
Autód gyártási éve: 2009
Autód típusa (és generációja): Avensis
Autód felszereltségi jelölése: Sol Plus
Autód karosszéria variánsa: Wagon (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Nuki » 2017 aug. 22, 11:36 am

Beraktam az összes képet az albumba, különös tekintettel a Rolla-Rutin-on készült felvételekre, hogy lehessen válogatni a mindenféle szögből készült autós képekből

https://goo.gl/photos/AYn4fzeUogxw9PaKA

:P
1.6 GL Carina II - Carcsi
2.2 D-4D Avensis T27 - Nagyfiú

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 aug. 22, 02:22 pm

Beszámolóm írom, amint fel tudom tölteni a képeim.
Addig is az autó szemszögéből: 860km-t mentem
Az első 600 átlagfogyasztása 7,2 liter lett (fele végig klíma)
Majd Körmenden tankoltam és a hazautas 260km-nél 6,1 lett az átlaga :) (90-110km/h)

Elégedett vagyok! 8)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

jabel
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2008 jún. 17, 07:33 pm
Autód gyártási éve: 2004
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Bp
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: jabel » 2017 aug. 22, 05:36 pm

Először sikerült eljutnom a nyári nagy találkozóra, igaz most sem a teljes programra. Viszont az az egy nap, amit sikerült rászánni, az teljes mértékig ki lett használva.
Nem sokkal fél hat után úton voltam, nem sokkal az után, hogy előző este megkaptattam az infót a reggeli indulásról. Már a szálláshoz közeledve látszott, hogy nagyon jól autózható utak vannak a környéken, amit aztán a további programok is igazoltak.

Kilométereket és litereket én nem számoltam, de szegény kocsi ritkán lát mást, mint budapesti dugót, és autópályát 130 körül, így most bőven sikerült javítani az átlagon. Zalaegerszegtől hazáig elég volt negyed tank, mondjuk nem is tudtam a vihar miatt 90-100-nál többet menni az M7-en :)

Fotóból viszont most a szokásosnál kevesebb készült, de azért 1-2 szimpatikusat remélem mindenki talál a galériában

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 aug. 22, 05:55 pm

Férfi WC basszus!

Kép

A 450 millióból azért ez az ajtó biztos elvitt párat :D
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Vitya77
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015 jan. 22, 12:49 am
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest(Tiszaújváros)
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Vitya77 » 2017 aug. 22, 09:54 pm

Sajnáljuk hogy csak vasárnap reggel tudtunk csatlakozni.
Elég sűrű volt a program előtte és Borka lányunk is éppen 10 hetes volt, nem tudtuk, hogyan bírná a 4 napos túrát.
Azt az időt amit el tudtunk tölteni veletek, maradéktalanul élveztük.
Jó volt a rutin, az esti séta a tó körül.
A vacsora a tűznél és ami utána jött..... :D
Jókat ettünk, ittunk és szívtunk. :buzaly:
Persze az utóbbi a hélium volt, amivel nagyon jókat énekeltünk, mondókáztunk. :taps:
Nagyon jól éreztük magunkat.
Köszönjük mindenkinek aki eljött, sajnáljuk hogy a többieket akik másik napon voltak ott, el kerültük.
CCH vezetőségi tag

1989 E9 Liftback 1.6 XL 4A-F
1988 AE92 Liftback Gt-i 4AGE
1988 AE95 4WD kombi 4AFE
1991 AE95 4WD kombi 4AFE

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2017 aug. 23, 12:30 pm

Fura volt az egész, de összességében nagy mosollyal érkeztem haza.
A szervezés tekintetében csak minimális dolgokban segítettem a vezetőséget. Ugyanúgy érkeztem, mint ti. A programok is meglepetésként értek, Girbe-Gurba terepbejáráson sem lehettem, a szállást sem láttam korábban.
Próbáltam klubtagként megélni és szemlélni ezt a pár napot - ami persze lehetetlen - és azt csinálni, amit ti szoktatok. Emiatt rettentően rendhagyó volt számomra ez az esemény, de nagyon jó kikapcsolódás nyújtott az Őrség.
Az Őrség... Rettentően vártam. Valahogy mindig kiesett... Családi, baráti részről is nagy volt az indíttatás mostanában, illetve klubos szinten is meg volt már évekkel ezelőtt ez a helyszín. Nem is vajúdtunk túl sokat az idei nyári találkozó helyszínét illetően, ha már ismételten a Nyugati országrész volt soron.

Ha megkérdeznétek, hogy mi az első, legerősebb gondolatom, ami az elmúlt 4 napról eszembe jut, az nem más, mint a: GYÖNYÖRŰ, csodálatos, környezet!!!!
Voltam már sok helyen idehaza is, de egyértelműen belecsapódott az Őrség a TOP3 számomra legkedvesebb tájegységbe.
A 3. és 4. napon tapasztalhattam meg Nemesmedvest és a Himfai parkerdőt. Egyszerűen magával ragadt. Előbbi településen eldobtam magam a fűben és élveztem a fenyők susogását, a tiszta levegőt, a csodás környezetet. A Himfai parkerdő igényességét és látnivalóit illetően pedig leesett az állam. Boldog vagyok, hogy nem hagytam ki!

A Girbe-Gurba kalandtúra KÖNNYŰ volt :) Azon kívül, hogy a végcélt tudtam, semmi egyebet nem. Furcsa volt megélni a másik - játékos - oldalról.
Hibátlanul abszolváltuk Kikivel mindkét napot. Igazándiból az első nap is jó volt, csak annyira fáradtan indultam neki, hogy már a Startnál azt vártam, hogy a Vadása-tóban csobbanjak, illetve relaxáljak a partján. Biztos tudjátok, hogy van az a fáradtság, amikor semmihez nincs kedvetek és ha már pihenni mentek, akkor sem az aktív része izgat titeket.

Kép

Kép

Ettől függetlenül végig csináltuk, számos furfangos feladattal, jó helyszínnel és annak ellenére, hogy "gyorsak" voltunk, illetve másodikként értünk célba, mégis 9 órát igénybe vett a kalandtúra. Kemény... :)
A fáradtság azért is zavart, mert nekem külön itinert gyártott szabi :agyadnalvagy: :mrgreen:
Tele segítséggel (borítékban üres papír, átírt szövegezés) és előre kitöltött végeredménnyel: 0 pont, alkalmatlan minősítés... :lol:

Kép

Estére full koki voltam, így eszméletlenül jól esett a csobbanás, az esti sütögetés és beájulás. Jó volt a csapat!

Kép

Másnap a rossz idő és a sok utazás sajnos nem segítette a programok lebonyolítását. Nagyon sajnáltam, mert többen voltak, akik csak erre a napra látogattak el hozzánk :(

Kép

Kép

Persze voltak jó pillanatok, mint a - véletlen - illegális határátkelés :)
A Billás bevásárlás

Kép

vagy a vártoronyban az eső

Kép

sőt néha az idő is kedvezett

Kép

De igazándiból a Skanzenre is kíváncsi lettem volna, illetve a rétesre is, ha van éppen más ízesítésű, de be kellett látni, hogy nincs sok értelme tovább ott maradni.

Kép

Az utazások alkalmával brutál volt látni, hogy milyen pusztítást végzett a vihar...

Kép

Az esti étterem választás szuper volt. Nagyon tetszett, Kikivel biztosan visszamegyünk még oda!

Harmadnap A Rolla Rutinon ismét sikerült a legjobb időt megfutnom, mondhatni szarrá vertem mindenkit :D , csak immáron "értékelték" is az eredményem. Fura módon a szervóm ellenáll a nagyon gyors tekerésnek. Utána kell majd néznem..

Kép

Kép

Innentől kezdve kiváló időnk volt. Hűvös levegő, de szinte végig napsütés. Idális kirándulni, programozni...
A Girbe-gurba II. része már sokkal jobban tetszett. Kicsit pihentebb voltam, jó is volt a kedvem. Ismét Nukival és Kikivel jártuk végig a támpontokat, fotóztunk, kacaráztunk, ugrattuk egymást.

Kép

Kép

Médzsörékkel itt is sikerült összefutnunk! NEM SEGÍTETTÜK egymást :lol: :lol: :lol:
Aztán Nemesmedves... Első látásra szerelem. Zsákfalu, minimális lakosság, már az odavezető út és a mellette elhelyezkedő rétek is csodálatosak voltak. A főtér pedig maga a gyönyör.

Kép

Kép

Kép

Mogyika :)
Kép

Ha jól tudom itt többen is fotóztátok az autóitokat. Én sem tettem másképp :)

Kép

Kép

Kedvencem a parkaban a kis dombocskás emelvény. Nem műemlék, nem emlékmű van a tetején, hanem egy nyírfából készített 1 lábon álló kis madáretető. Ennyi! Imádom! :luv:

Kép

Le is cövekeltünk ide egy órára. Vacsiztunk, kutyáztunk. Imádtuk a helyet!
Majd jött a Himfai parkerdő. Az is egy valóságos csoda. De erről picit később.

Kép

Este ismét következett egy sütögetés. Jó volt a társaság, bejátszott az említett hélium

Kép

Illetve jött az esti elhajlás. Sokat derültem, jó volt a hangulat. Egyszer elmentem már aludni, majd amikor visszajöttem elköszönni még maradtam 1-2 órát :D
Dana azt hiszem hangjával letaglózott mindenkit. Gyönyörűen énekel, kényeztette a fülemet.
Csatornáját egyébként itt találjátok: https://www.youtube.com/user/Daniella8442
Van köztük több stúdió felvétel is!

Kép

Miután tényleg álomra hajtottam a fejem, úgy hallottam Mozso is végképp elengedte magát :) Sajnáltam, hogy nem lehettem ott a csúcsponton :)

Hétfőn a szállás elhagyást és a reggelit követően jöhetett az eredményhirdetés.
A Rolla Rutint és a Girbe Gurbákat egyesítve Viktória hercegnőm és Én lettem az első :taps: , azonban természetesen lemondtam a nyereményekről.

Így lett a serleg boldog birtoklója Ewing
Az ezüst érmes Nuki
És a 3. helyezett az újonc páros Dana és Markokazjee!

Kép

Ezúton is gratulálok nekik!

Valószínűleg a kánikula hiányának tudható be, hogy a soron következő közös strandolást passzoltuk, így mindenki a neki tetsző célpontot választotta. Volt, aki sietett haza, volt akinek korgott a gyomra, volt, aki dolgozni igyekezett...
Mi (Neragi, Zsoltee, Ewing, Kiki, és Én) az Őrség varázsát választottuk és visszamentünk a Himfai parkerdőbe.

2014-ben óriás lóvét öltek bele. Kis házak, sütögetők, FŐZŐCSKÉZŐ helyek, játszótér, esőbeállók... Nagyon varázslatos volt, mindenkinek ajánlom.
Mi végigjártuk a tanösvényt, piknikeztünk, csorgattuk a nyálunk a természetre és az élővilágra. (Sokat is fotóztunk).

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A tanösvény végén van egy völgy, körben ~30m magas fenyőkkel, lent lápos-mocsaras aljnövényzettel és a magasból körben károgás hallatszik. Hollók fészkelnek itt, eszméletlen, magával ragadó hangulata van...

Kép

Kép


Végül az egész napunkat ott töltöttük és késő délután indultunk haza.
Veszprémben Kikivel még vacsiztunk, majd fél 10-re haza is értünk :)

Az utolsó két nap nagyon ott volt, így örömmel és boldogan szummázzuk a hétvégét!
Köszi a szervezőknek!
Illetve mindenkinek a gratulációt a Kiki Pocaklakóját illetően :oops: :)


KÉPEINK
(Sajnos a sorrendet kicsit megvariálta feltöltésnél)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
médzsör
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 161
Csatlakozott: 2007 máj. 13, 07:20 pm
Autód gyártási éve: 2015
Autód típusa (és generációja): Corolla E18
Autód felszereltségi jelölése: Active
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: RAVAZD
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: médzsör » 2017 aug. 24, 02:09 pm

Hello mindenkinek !

Nos,nagy reményekkel és várakozással indultunk neki a túrának. Már az első Tatai tó parti indulást sikerült kikésnünk kicsit,be nem tervezett torlódás miatt. A girbe-görbe kalandtúrára nagyon felkészültünk 2 térkép 1 Gps,teli tank és feltöltött mobil internet kerettel vágtunk neki. Nem titkolt célunk volt az első háromban végezni,ami sajnos minden igyekezetünk ellenére sem sikerült.....:( Jövőre új taktikával indulunk. :) (ha indulunk ) !Nagy meglepetésünkre a túra útvonala a lakóhelyünktől 10 km-re vezetett el.....:)
Az útvonal jó pár települése ismerős volt számunkra,de mindig csak átutaztunk soha nem álltunk meg. Így különösen jólesett,hogy jobban körül tudtunk nézni . Gyönyörű helyeken voltunk Vaskapu,Felsőmarác,Őriszenterzsébet......mind mind a természet és az emberek által gyönyörűen megőrzött környezet. A szállás szép helyen volt,egyszerű volt de minden volt ami kellett,mi meg voltunk elégedve vele! 2 este is tudtunk sütögetni barátokkal és azt hiszem a hangulatra nem lehetett panasz. Sajna az Osztrák kirándulás időjárás tekintetében nem volt kegyes hozzánk de a jó társaság kárpótolt mindenért. Külön köszönet Mozsónak,aki elintézte a Reninek a határátlépést!!!Max respect !!!

Végezetül ezzel a kis videóval zárom mondanivalóm,melyet a Roli (CSIBÓ ) állított össze. Nincs benne minden kép de a fontosabb mozzanatokat meg lehet találni.

link:
[BBvideo 800,480]https://www.youtube.com/watch?v=eM6M-9MrkJs[/BBvideo]

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2017 aug. 24, 08:49 pm

Akkor folytatnám a sort a mi beszámolónkkal.

Szuper kis hétvége volt, annak ellenére, hogy viszonylag kevesen voltunk, a hangulat azért eléggé családias volt. Az Őrség-Őrvidék nagyszerű választás lett sok-sok erdős tályával, nekünk nagyon bejött. Ha már mások is írtak km-eket meg fogyit, akkor én is megosztom. Ez volt nekünk az eddigi leghosszabb távú nyári találkozónk. Összesen 1250 km-t tettünk meg a négy nap alatt és 4.3 lett a fogyasztás(28 éves technika, 497000 km-rel a motorban :wink: )

A 9:30-as tatai indulásra nem tudtunk ott lenni, mert melóból mentem. Reggel gyorsan haza ugrottam, bepakoltam a családot, tankolás, kis bevásárlás a hétvégére, aztán irány az autópálya. Belefutottunk egy elég nagy dugóba, az első adandó alkalommal le is tértünk a pályáról, majd kis kerülő után újra tudtunk pályázni. Mire odaértünk, már csak Anti, a NAGY SZULLOSZ MESTER, és Zsoltiék voltak a startnál. Mindenki útnak indult, mi is picit pihiztünk, majd elrajtoltattuk magunkat.

Császáron aztán igazi vadnyugati hangulat fogadott minket. :) A szájtátás közepett hipp-hopp el is röppent kb 1 óra annyit nézelődtünk. Kicsit foglalkozni kellett is a következő támpont megfejtésével, amire nem nagyon sikerült rájönni :lol: , segítség kérés, majd irány Pápa. Nem járunk még ezelőtt soha itt, a Fő tér, és az Eszterházy kastély nagyon szép, Rékát felfrissítettük a szökőkútnál, jöhet a következő támpont. Nézegettük a szobrokat, lámpával rejtett feliratot nem látunk. A kastély üvegeire tippeltünk a versike alapján, ott sincs felirat.
Bementünk a kastélyba, egy hölgy fogad bennünket korhű öltözékben.
- Üdvözlöm Önöket az Eszterházy kastélyban, miben lehetek a segítségükre?
- Mi csak azt szeretnénk megkérdezni, hogy nem-e voltak emberek, vagy látott-e embereket UV fénnyel világítani? :lol:
Annyit mondott csak, hogy nem, de a szobrokig eljutottak.
Kicsit megmosolygott minket, majd megköszöntük és távoztunk is izibe. :D
Megint telefon, a borítékot nézzük. Na bazz...

Celldömölkön ez az ojjektum, hogy mi is volt valójában, arra nem sikerült rájönni, a természetben egy nagy betonkocka. Érdekes... Itt lett egy kis kavar, mert nem igazán láttám meg a víztoronyon a feliratot. Hova kell tovább menni? Sárvár vagy Vasvár? Google a barátunk, Sárvárra hozott olyat, hogy Katona utca. Gyerünk erre akkor. Odaérve szembesültünk, hogy téves volt az elképzelésünk. Ismét telefon, ismét Google a barátunk, majd már Vasvár felé is kanyarodtunk. Meg is lett a Katonák útja, még éppen sötétedés előtt értünk oda, a feliratot sikerült megtalálni. Itt már kicsit kezdtem parázni, mindkettőnk telefonja a lemerülés határán volt, a szivargyújtós töltő nem tudta olyan gyorsan tölteni, mint ahogyan a gps merítette. :lol: Körmendre sajnos már csak sötétben tudtunk odaérni, nem is tudtunk szétnézni, a sötétben leolvastuk a tábálát zseblámpa mellett, majd meg is lett a Vadása-tó. Hurrá, induljuk. Este 10-re sikerült odaérni. A szálláson végre van ágy, le döltünk és mint akit agyonvertek be is dobtuk a szunyát. :)

Másnap a borongós időben mentünk Németújvárra. Totál elfeljetettem Eurót venni, de Médzsörék segítettek rajtunk egy szuper esernyőt venni. A várnál szemetgyönyörködtető látványban lehetett részünk. A légiriadó kürtje kicsit meglepett, figyeltem is, nehogy a villanásba nézzek, de szerencsére csak próba riadó volt :lol: Mi nem mentünk fel a várba, így az eső elől az egyik kis alagútban húzódtunk meg.
Az esti étterem választás szuper volt, finom étel, és welcome drink :ehes: :pias:

Harmad nap folyatattuk a Rolla rutinnal és a kaland túra második felvonásával. Mivel elméletileg Szandráé az autó, így át is adtam neki a lehetőséget a rutinra :twisted: Szegény remegő lábbal kuplugolt folyamatosan az izgalomtól :D Utolsók is lettünk, de nem baj, a részvétel a fontos, meg hogy jól érezzük magunkat. :)
Irány a túra. Itt ismételten elkövettem egy bakit. Valamiért Zalaegerszeget írtam be, nem Zalacsébet. Furcsa is volt, hogy 2 kilátónál is jártunk, de egyiknél se találtuk a keresendő táblákat. Az egyikhez vezető út eléggé meredek volt felefelé, Szandra még meg is dicsérte a szervezést, hogy ilyen jó kacskaringós útra vittek minket :) Ott az egész városra és a környékre rá lehetett látni egy étterem tetejéről. Telefonos segítség ismét, majd a rádöbbenés után folyattuk is az utunkat. Az első támponton utolértük Zsoltiékat, majd együtt(nem segítve egymásnak) folyattuk a kalandtúrát. A Nemsemedvesre vezető erdei út nagyon adta, megradja az embert a természet ugyanúgy, mint a Himfai parkerdőben. Gyönyörű.
A szállásra vissza érve aztán jött a lazulás, sütögetés, héliumozás, Dana szép ének hangja, majd megfáradás...

Hétfő reggeli felszáradás után elhagytuk a kis faházunkat, amivel nagyon meg voltunk elégedve. Réka nagyon élvezte, hogy van egy emelet is, alig lehett lelőni :o Eredmény hirdetés, a hétvége összegzése, majd mivel a strandolás le lett szavazva, meg mi jöttünk legmesszebbről, inkább elköszöntünk és el indultunk hazafelé.

Köszi mindenkinek a nagyszerű társaságot és szervezést, nagyon jól éreztük magunkat. A legközelebbit is várjuk! :)

Bocsi, ha hosszú lett a beszámoló, de nagyon megfogott a hétvége. :P Képek hamarosan, bár telefonosak. Egy videót lehet én is összedobok.
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport

Avatar
markokazjee
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017 máj. 14, 11:34 pm
Autód gyártási éve: 2000
Autód típusa (és generációja): Egyéb nem japán gyártó
Autód felszereltségi jelölése: Egyéb
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: XI. CCH Nyári Találkozó - Vadása-tó / 2017.08.19-21

Hozzászólás Szerző: markokazjee » 2017 aug. 24, 09:52 pm

[Sok az élmény, nehéz leírni mindent, ezért csak rövidre fogom]

Sziasztok!

Ez volt az első ilyen jellegű túrám, és szeretném megosztani veletek az élményeimet/élményeinket. (Alábbi részeket tekintsétek többes számban) :wink:
Mozso invitált még májusban erre a kis túrára, amiért nagyon hálás vagyok neki. Három+1 nap tömör élmény, nagyon élveztük.
Az elején nem tudtuk mire vállalkoztunk, természetesen térkép és minden egyéb fontos dolog nélkül érkeztünk, de megoldottuk máshogy, kivéve Nemesmedves, ahol semmi térerő, de végül a térkép sem segített. :D
Hihetetlen jókat autóztunk, gyönyörű helyeket láttunk és erre akkor eszméltem fel igazán, amikor az M86-oson Mozso mögött monoton gurultunk haza felé, rém unalmas volt.
Tudtam, hogy nagy kaland lesz és teli leszek élményekkel de ezzel nem számoltam. Vissza mennék és végigcsinálnám újra és újra.
A túráról csak annyit szeretnék mondani, hogy amikor ott voltunk és csináltunk a feladatot, csak mentünk és csináltuk a feladatokat és eközben sok dologról el is feledkeztünk, igazából azt sem tudtuk az ország mely részén vagyunk, majd ránéztünk a következő helyszínre ÁÁÁ csak 30-50km pikk-pakk ott vagyunk, aha... Budapesttől nem messzi indultunk, végül pedig közel 300km-re jutottunk Budapesttől, végül a Vadása-tónál realizálódott bennünk, hogy az ország egy másik felén vagyunk, bár már Sárvánál (kis kitérő :D ) gyanús volt, hogy emlékezetemben Sárvárra anno elég sokat utaztunk, eszméletlen. (Közben hatalmas felszabadult érzés lett úrrá rajtam, nincs stressz, nincs határidő, nincs munka, csak szabadság)
És pont ez volt benne a szuper, hogy van egy következő helyszín, van egy cél, amit ha elérünk újabb feladvány és közben csodás látnivalók, szuper utak és olyan helyre jutunk el, ahol még nem voltam és önszántamból lehet sose jutottam volna el (Az Őrség ezen részei eddig kimaradtak az életemből).

Güssing és a vacsora is 5*, Ausztriát különösen szeretem és nagyon örültem, hogy végül tudtam nyomni egy emlék érmét is (gyűjtöm őket).
A közös vacsora szintén remek volt, dödölle már itthon is készül majd.
A rutin király volt, félszemmel még sose vezettem és a jogsi óta nem is rutinoztam, de nagyon jó móka :D

Az esti sütögetések fantasztikusak voltak, jókat beszélgettünk, jókat röhögtünk.
Nagyon sok remek és kedves embert ismertem meg, jókat mulattunk, röhögtünk, úgyhogy őszi találkozón remélem viszont látjuk egymást :)

Non plus ultra, hogy elcsíptük a 3. helyet, ami megkoronázta az egész túrát! :D Köszi Pacsker :wink:
Utolsó nap Mozsoékkal ebédeltünk egyet Körmenden, majd haza felé vettük az irányt. Vissza a valóságba.

Nagyon köszönöm a meghívást, nagyon köszönöm a szervezést, nagyon köszönöm a segítséget, Zsoltitól a reggeli kávét és köszönöm, hogy veletek tölthettem négy fantasztikus napot!
Szuperek vagytok!

Képeket én ide töltöttem fel, de ez holnap még kibővül Dana képeivel. Nem vagyok az a nagy fotózgatós típus, legközelebb többet fogok csinálni :)
Corolla E11 / 3 ajtós HB / 4ZZ-FE /


Válasz küldése