CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Főként a már lezajlott találkozókról olvashattok. Kinek hogy tetszett?
Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23931
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 nov. 29, 10:56 am

Kedves kulináris és kulturális élmény kedvelők!

Első közös Japán vacsoránk és a mindennapjaikkal történő ismerkedésünk a tegnap este folyamán megtörtént :)
Ide kérnénk róla a beszámolókat, képeket és videókat.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
mozso
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2048
Csatlakozott: 2010 ápr. 15, 08:54 am
Autód gyártási éve: 2006
Autód típusa (és generációja): Corolla E12
Autód felszereltségi jelölése: Luna
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: BP
Kapcsolat:
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: mozso » 2015 nov. 29, 06:55 pm

SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY:
A fél adag Milunak rendelt párizsiasan sült rák, gomba, zöldség ( leánykori nevén tempura moriawase ) nem bukkant fel valakinél véletlenül a saját italszámláján? Kettő ára is van az étlapon 6500 és 3800 Ft, fél adag gondolom ennek a fele. Ha valaki tévedésből helyettem kifizette ezt a tételt szóljatok please!!!
CCH vezetőségi tag
Corolla E12 HB - kovácsolt 1ZZ-FE motor + Garrett GT2860R turbo @ 1.5bar + sok egyéb

Avatar
IceRocko
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 975
Csatlakozott: 2012 okt. 09, 05:14 pm
Autód gyártási éve: 1992
Autód típusa (és generációja): Corolla E10
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: IceRocko » 2015 nov. 29, 07:57 pm

Én nagyon jól éreztem magam. A hely szerintem jó volt, átjött a hangulat. Az ételek kiválóak voltak. Bár Én szeretem a Japán konyhát, így a sok féle ételből egy volt csak, ami nem ízlett. A többi mind isteni volt. Nem gondoltam, hogy jól fogok lakni, de végül tele lett a pocak. :)
A Társaság kiváló volt mint mindig, a szervezésről nem is beszélve. Köszönöm a Vezetőségnek ezt az újabb szuper találkozót és nagyon köszönöm az ajándékot is! :)
Sajnos előbb el kellett jönnöm, így nem tudtam végighallgatni BruceE9 előadását, pedig nagyon érdekes volt a képes prezentációja Japánról. Sok olyan dolgot tudtam meg, amit csak akkor lát az ember, ha kint van hosszabb ideig.

Pár kép:

Kép
Kép
Kép
Kép
EE101 Sedan, 7A-FE

Avatar
Ewing
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 647
Csatlakozott: 2009 jún. 27, 02:09 pm
Autód gyártási éve: 1990
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: Ewing » 2015 nov. 29, 09:44 pm

Isteni volt a vacsora! A helyválasztás hibátlan volt, egy teljesen új világba csöppentünk az étterembe lépéskor. A bejáratnál rögtön csobogó és talán egy hatalmas tradicionális rizses edény fogadott. A nagyterembe belépve a berendezés minden darabja a távol-keletet idézte (mondjuk ez az egész étteremre igaz :)), bár volt akinek bántotta a szemét, azok a bambuszlámpák nagyon hangulatosak voltak, nekem nagyon tetszett. Akklimatizálódás után az ajándékozás következett, mindenki kitett magáért, öröm volt végignézni már a csomagolásokon is. Utána nemsokkal pedig jött is a vacsora. Bár én fenntartásokkal voltam/vagyok a nyers ételekkel kapcsolatban. (Egyszer régen rendeltem lazacsalátát, de biztos ami biztos alapon még rápirítottam a lazacra. :)) De minden előítélet ellenére semmi olyan nem volt amit ne tudtam volna megenni. Még majdnem jól is laktam, bár a Renitől kapott isteni tejkaramella is fogyott közben. :) (Itt is köszönöm, tuti választás volt. ;) ). Vacsora után Krisztián beszámolója hozta még közelebb hozzánk a Japán kultúrát, beavatva minket néhány, csak bennfentesek által ismert részletbe.

Köszönet az ötletgazdáknak, szervezőknek, résztvevőknek, étteremnek.
EE90 2E-E; 1,3 Liftback

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: RWD » 2015 nov. 30, 10:43 am

Sajnálom hogy nem tudtunk menni, ez nagyon érdekelt volna. Örülök hogy jól sikerült :)
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86

Avatar
Vitya77
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2015 jan. 22, 12:49 am
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest(Tiszaújváros)
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: Vitya77 » 2015 dec. 01, 10:43 am

Kellemes csalódás volt ez a program!
Nem mintha rosszra számítottam volna, csak azt feltételeztem, hogy nem lesz minden fogás ehető számomra.
Az hogy otthon tekerek egy algás rákos, vagy lazacos sushit, esetleg uborkásat, tojásosat, messze áll a tradicionális japán konyhától.

Kép

Minden ehető volt, talán egy tétel volt amire több szójaszószt és waszabit tettem, mert nem voltam biztos benne, hogy jó lesz.

Kép

A leves volt az egyetlen, amit hiába szürcsöltem, nem akart jobban csúszni, az felejthető számomra.
De voltak másnak is furcsa falatok. :)

Kép
A társaság és a hangulat kiváló volt!!!
Az ajándékok pedig fantasztikusak.
Pacsker remekműve amely Szilvihez került

Kép

Zsoltee finomsága pedig hozzám

Kép

Bruce előadása pedig igazán érdekes és humoros volt.

Kép

Köszönjük Mindenkinek az élményt!
CCH vezetőségi tag

1989 E9 Liftback 1.6 XL 4A-F
1988 AE92 Liftback Gt-i 4AGE
1988 AE95 4WD kombi 4AFE
1991 AE95 4WD kombi 4AFE

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23931
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 dec. 02, 03:13 pm

Ahogy említettem, még az előző télen, a vezetőséggel csináltunk egy PRE Sushi Vachit Home made módra.
A sushi jó volt, de a leves miatt annyira rossz élményeim keletkeztek (csak a kaját illetően), hogy úgy álltam neki ennek az egész szervezésének, hogy ÉRTETEK és a hangulat miatt.
Azt hittem a Japán étel nem nekem való, de tudtam, hogy sok embernek ízlik. (szerencsére tévedtem)

A szervezés részleteit tudjátok és végül a díszlet, az evőeszközök, a hangulat és a kiváló minőségű étel miatt éttermi foglalás mellett döntöttünk.
Magyarország legjobb Japán vendéglátó helye a Fuji Japán Étterem visszautasíthatatlan ajánlatot tett, így hamar el is dőlt a helyszín.

Kép

Kép

Az étkezésen kívül, nyilván elősegítették a Japán élményt a szépséges Toyotáink :), azonban megdobtuk az akklimatizálódást a díszlet látványával, a gyönyörű fények pislákolásával, a halkan szóló Japán muzsikával, a Keleti illatokkal és a gyorstalpaló alapján a vendéglátási szokásoknak megfelelően Ajándékozással.
"Maga az ajándék legyen személytelen, praktikus, mondjuk egy használati tárgy"
No de a csomagolásnál mindenki odatehette magát... Gyönyörű alkotások születtek! :shock:
A teljesség igénye nélkül:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Aztán húztunk és jöhetett az ünnepélyes átadásuk :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Természetesen MAJDNEM :lol: mindenki kibírta szemkontaktus és érzelem kinyilvánítás nélkül :lol: :taps: :agyadnalvagy:

Kép

Kép


Majd kiderült, hogy sokszor a csomagolás alatt is voltak jópofa, hasznos, sok ötleteléssel és munkával megalkotott dolgok.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Aztán jöhetett végre az étkezés.
A szervező topicban pontosan látni a menüt, így azt nem fejtegetném, viszont az ízek megérnek pár szót.
4 vagy 5 féle előétel volt és MIND ízlett. Isteni volt és kellemes meglepetés! Könnyed, ízletes, változatos. Nagyon fincsi volt.
Sajnos ennek a tálalásáról már lecsúsztam, így csak egy kis maradékot sikerült lefotózni (na de majd a többiek galériája...)

Kép

Kép

Aztán jöhetett a leves.
Nekem ez volt a legkevésbé ízvilágomhoz illő. Lehet a korábbi rossz emlékek, vagy Bruce E9 hínár"futásos" riogatása tette, nem tudom.
Természetesen ehető volt és egészséges és a megjelentek hatalmas szűrcsögő "noise eatinggel" fogyasztották, ahogy azt ILLIK! :)

Kép

Kép

Kép

Aztán jött a főfogás...
A SUSHIIII :luv: :ezaz:

Gyönyörű tálalást láthattunk ismét. Volt ki-be fordított, rárakott, megtöltött, felgöngyölt, minden fajta csoda.
A makik és nigirik közt a legkülönlegesebb (és legdrágább) halas tölteléktől a tojáson át zöldségekig mindenféle töltelékkel megtalálhatók voltak.
Sügér, királylazac, kaviár... Azért ilyeneket ritkán eszik az ember :D
Na meg persze az elengedhetetlen gyömbér és wasabi.
Kiváló volt minden falat!

Kép

Kép

Kép

Természetesen kértünk közben különleges hideg-meleg teákat, limonádékat, amiből egyikről sem hallottam panaszt.
Valaki alkoholizált? Milyen volt?

Kép

Itt már szerintem mindenki tele volt :)
De végül jött egy kis desszert is. Szerintem tökéletes levezetésként

Kép

Mikor mindenki jól lakott, Bruce E9 belekezdett a kétszeri Japán ottlétének bemutatásába.
Szuperül mesél - és közben mutogat :lol: :D
Nagyon élveztem és tényleg közelebb kerülhettem 1-2 dolog megértéséhez, illetve megtudhattam újdonságokat is.
Nagyon köszönöm Krisz a gesztust részedről! Főleg, hogy megmutattad sérókirály korszakod is :D :D :buzaly: :taps:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A prezentáció végeztével a kedves klubtagok, este fél11-kor!! elkezdtek készülődni és elégedetten, jóllakottan haza vették az irányt.

A Fuji Japán Étteremnek és Major Balázs ügyvezető Úrnak ezúton is nagyon köszönöm a lehetőséget!
Nagyon jól éreztük magunkat, kiváló felszolgálást, különtermet és friss, fenséges ételeket kaptunk.
Amennyiben a jövőben is szeretnénk étteremben Sushi Vachizni, részemről egyértelmű a helyszín választás :)

Többi KÉPEIMET ITT találjátok.
Légyszi osszátok meg a tieteket is :)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Bruce E9
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1836
Csatlakozott: 2007 okt. 01, 03:36 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: Bruce E9 » 2015 dec. 06, 12:03 am

Sziasztok,

örömmel vettünk részt a sushi vacsin, annak ellenére, hogy valóban nem vagyunk nagy rajongói a japán ételeknek. De egyszer mindenkinek ki kell próbálnia! Ahogy láttam a többségnek ízlettek a nyers halételek és a különös ízvilág. Érdekes nekem továbbra is a hínárleves ízlik a legjobban, most nem okozott gondot a gyomromnak sem a hínár, igaz nem is sok volt a levesemben. Matyinak ellenben elég sok került bele, kíváncsi vagyok volt-e belőle gondja :-) Ritának a spárgás sushi volt a legszörnyűbb! :-) A többi egész ehető volt a wasabi + szójaszósz kombóval.

Jópofa kezdeményezés volt az ajándékozás és a csomagolás, Matyié kimondottan hasonlított az eredeti japán verziókhoz, de jó néhány másik remekmű is született. Valóban csak a gesztus számít és a jóleső emlék. A hely tényleg próbálta az eredeti japán stílust felvenni, de nekem már érződött az európai feeling benne. Sok volt pl. a fény, a lámpa, az asztal alatt eredetileg nincs gödör, az étkészlet sem volt teljesen olyan, mint Japánban.

Örömmel meséltem el a valóban életre szóló élményeket, remélem élveztétek ti is. Úgy elröpült az idő, hogy észre sem vettük, hogy már záróra van. Hazafelé kicsit még konvojoztunk is, ..... felszáradt az út. A Soroksárin kifelé nem tudta Vitya se kibírni (én sem), hogy ne versenyezzen egyet :-) Kb. 70 -150 között nyomtunk egy sprintet és ami meglepett, hogy fej-fej mellett ment az utolsó generációs 4AFE és a big port AFM 115 Le 4AGE. Nem tudott szinte cm-re sem meglógni egyik autó sem a másik mellől. Két idióta fehér E9 Liftback.

Összegezve jó kis este volt, ismét jól éreztünk magunkat veletek!
----------------------------------
Forró Fecske
AE92 Corolla Liftback GT-i, Black Top G6

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: CCH Sushi Vachi - 2015.11.28.

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 dec. 07, 10:05 am

Sziasztok!

Mi egy kicsit késve érkeztünk az eseményre, mert aznap még egy esküvőn is jelenésünk volt. Az ajándékozás végére sikerült befutnunk. Azért volt egy vicces jelenet: a helyszínre érkezvén a parkolás után, annyira igyekeztünk, hogy nem vettük észre, hogy az épülettömb másik vége nem a japán étteremhez tartozik, hanem egy pizzázó, így szépen beviharoztunk, majd abban a pillanatban le is esett, hogy rossz helyen vagyunk, épp, hogy csak köszöntünk, máris sarkon fordultunk és olyan gyorsan el is tűntünk amilyen gyorsan érkeztünk. :lol:

Miután kellő komolysággal a japán hagyományoknak megfelelően megtörtént az ajándékok átadása, átvétele, máris érkeztek az előételek. Ezek között volt, zöldbab, barna bab, tojástekercs, hal, illetve egyéb finomságok. Ezek nagy része számomra meglepően finom volt, még a gyökerek is egészen ehetőek voltak. Az étkezés előtt Zsolti tartott nekünk egy pálcika használati gyorstalpalót, majd próbáltuk szakszerűen használni a pálcikákat, ami többé kevésbé sikerült is. Rendeltünk egy zöld teát ami szintén nagyon finom, és mennyiségben bőséges volt.

Levesből a miso nevezetűt kaptuk amely megosztotta a társaságot, volt akinek ízlett és volt akinek kevésbé vagy egyáltalán nem ízlett. Számomra teljesen elfogadható íze volt, inkább szokatlan ízvilág, de egyáltalán nem rossz. A mienk el is fogyott mind egy cseppig.
A főétel viszont mind látványban mind ízvilágban nagyon jó volt. Próbáltunk mindent végigkóstolni, amiben egyetértés volt, az az, hogy a füstölt halas volt a legjobb. Mennyiségben is bőséges volt, étkezés közben még pihenőt is tartottam, hogy még tovább tartson az ízvilág élvezete. :)
Az étkezés után Bruce japán beszámolóját hallgattuk végig, amely nagyon érdekes és szórakoztató volt, pillanatok alatt elrepült az idő, és záróra miatt szedelődzködnünk kellett.
Ezúton is köszönjük szépen az érdekes előadást! :taps:

KÉPEINKET ITT találjátok.

Nagyon kellemes este volt, köszönjük!
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)


Válasz küldése