CCH Őszi Találkozó, Robinson Szigetek - 2015.10.10-11

Főként a már lezajlott találkozókról olvashattok. Kinek hogy tetszett?
Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23931
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: CCH Őszi Találkozó, Robinson Szigetek - 2015.10.10-11

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 okt. 19, 11:18 am

Írok pár sort én is, bár ahogy nézem még rengetegen lógnak beszámolókkal és képekkel :roll:
Tessék pótolni őket! :)

Elég nyüzsi volt az utóbbi 1-2 hónap, beleértve a szervezést is. Esőt is mondtak, fáradtak is voltunk Kikivel, nem éreztük annyira a csít. Túlzás lenne azt mondani, hogy nem vártuk az őszi talit :) , de nem olyan elánnal, mint ahogyan azt megszoktuk.
Mindegy, a hét elején még Lizimre vettem nyakörvet és cseppet, ahogy tudtunk előkészültünk és elindultunk a Cora felé. Szerencsére nem kellett extra korán kelni, hisz Toytomiék miatt eltoltuk az indulást fél órával. 8:30-tól volt gyülekező, nekem egy kicsit előbb illő odaérni, erre odafele úton csörög a telefonom (~8:15). CC Toytomi... "Szia, Szandra vagyok. Hol parkoltok?, mert nem találunk senkit. Én vezettem, Tomi aludt, ide is értünk... :lol: "
Szépen összegyűlt a brigád

Kép

Kép

Minden feliratkozó kivétel nélkül megjelent. Sőt Szullosz és Biagio is tiszteletét tette a kis családjával.
Az utolsó kávézókat és bevásárlókat is megvártuk, majd útnak indultunk az M2-n.
Végig borús volt az idő és a Robinson Szigetek előtt pár km-el el is kezdett szitálni.
Persze a több napig áztatott föld utas bejáró utolsó szakasza nem porzott. Ez a tali most nem a tiszta autókról szólt :)
Gyorsan lepakoltunk, majd egyöntetűen megszavaztuk, hogy a kezdődő eső nem tántorít el minket és bevesszük a GRAND KANYONT!!
A kifele úton sem akadt el senki, én az igen kevés mintával rendelkező hátsó gumijaimmal is kerék pördülés nélkül végigporoszkáltam a füves részen, de láttam, hogy pár sofőr élvezettel vágott neki a dagonyának... :)

Kép

Kép

Kép

Közel volt a túra startjának helyszíne. Mire odaértünk már az eső is elállt.
Leparkoltunk, felszerelkeztünk és nekivágtunk a Páris-patak völgyének.

Kép

Kép

Kép

Alig tettünk meg pár lépést és máris gyönyörű látványban lehetett részünk.
Kicsit óvatos előítéletekkel érkeztem a "Palóc Grand Kanyon" hallatán, attól tartottam max 3-4 méteres falmagasságokkal övezett rövid völgyet jelent majd, de szerencsére tévedtem :)

Kép

Kép

Kép

Csodás volt a táj. A mohákkal és páfrányokkal tűzdelt sziklák és kidőlt fák gondoskodtak az igazi természet látványától.
Rögtön a kanyon tövében találkoztunk egy anomáliával.
A zöld kereszt jelzést kellett volna követnünk, de abból rögtön volt kettő... Egy új kiépített lépcsős a kanyon jobb falán, egy régi a bal oldalán, egy táblákkal tűzdelt jelöletlen szurdok balra és persze egyenesen a fő hasadék. Na itt mindenki választhatott és bíztunk abban, hogy a belátható végű kanyon tetején megtaláljuk majd egymást :)
Ki erre, ki arra indult

Kép

Kép

Kép

Kép

A kutyákkal persze végig a legurvább terepen, a kanyonban kapaszkodtunk felfelé, de aki arra jött nem bánta. Csodás volt...
Közben két híres hőst is találtunk. Egyesek szerint a Jetit mások szerint az Ogrét (nincs harag?! :) )

Kép

És a bepózolt Ezüst nyilat :lol:

Kép

Az egyik magaslaton hamar találkozott is a csapat.
Volt kúszás mászás, egymás segítése, de ha jól tudom komoly esés nem történt. Szerencsére mindenki ide illően öltözött.
Aztán együtt haladva egyszerre csak egy erdő írtáshoz jutottunk, ahol vége lett a turista jelzésnek. De egyben az ösvénynek is.
Előre, jobbra-balra is próbáltuk, de mindenhol elfogytak a lábnyomok és sűrűsödött a növényzet. Végül megindultunk Észak, Észak-Kelet irányba, ha már nincs út, legyen jó az irány mottóval.
Egy újabb gyönyörű szurdokban találtuk magunkat, ahol ismét ketté vált a brigád út hiányában :) Egy ideig még szólítgattuk egymást az erdőben, utána a túlélésre koncentráltunk :lol:
Néha győzködtük magunkat, hogy itt egy ösvény, de mindig kiderült, hogy az csak egy vad csapás :)
Mi a szurdokot választottuk, a másik csapat a faláról indult keresztül a sűrű növényzeten. Mozso machete-vel törte nekik az utat, mi pedig emeltük egymást és a kutyákat a sziklákra fel.

Kép

Kép

Kép

fél-1 óra küzdelem után kijutottunk a vadonból és megtaláltuk a zöld csík jelzést.
Kb 2 percre rá, tőlünk 20-30 méterre ugyancsak előbukkantak az ősemberek. Vakon, egész jól belőttük a találkozási pontot :)
Nagy volt az öröm :D

Kép

Mozso megmutatta milyen egyenes utat jártak be :D

Kép

Sőt Frool a néhai táblát is meglelte

Kép

Innen Nógrádszakál irányába vettük utunkat.
Ewing példamutatóan szemetet szedett, a "széles sztrádának" köszönhetően mi meg kibeszéltük a világ történéseit.
Az út immáron tökéletesen járható volt. Csak két akadálynál kellett ügyeskednünk

Kép

Kép

Kép

Kép

A településre beérkezvén, a hatalmas Templomnál szusszantunk egyet, majd az Ipoly vonalában visszasétáltunk az autókhoz

Kép

Kép

Kép

Nekem nagyon tetszett a túra.
Szeretem, ha valami vadregényes, főleg, ha nem a viakolorozott járdán kell haladni. Az eső is megkímélt minket végül és a hangulat is jó volt. Talán kicsit rövid, de az irodában üléshez képest tökéletes testmozgás!! :)

A szállás fele vettük az irányt, ahol tisztelegtek a helyi lakosok konvojunk láttán :)

Kép

Mindenki bevette a saját faházát, átvette az esti tüzelőnek valót.
A szállás szerintem szuper volt. Ugyan sem áram, sem egyéb nem volt bevezetve a nomád házakba, mégis tisztaság és otthonosság jellemezte. A fa melege pedig különösen jó hangulatot adott.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Majd megkezdődött az esti tivornya :)
Volt sütögetés, és persze itókázás is :ehes: :kocc: :kokemenyboxos: :bulaaaj:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Nem fáztunk... :D

Kép

Aztán ki előbb, ki később..., de nyugovóra tértünk.
Hamar beigazolódni látszott, hogy a szállásadónk mégiscsak igazat beszélt és elég lesz az a fa. Van aki már este 9-kor jól megrittyentette a kályhát, majd mikor éjfél körül nyugovóra tért, még rárakott a tűzre, mondván tartson ki reggelig. Persze hogy Kikivel mi is ilyen rutinosak voltunk.
Az eredménye, hogy izzadva ébredtünk többször is, majd a végén nyitott ajtóval abszolváltuk az estét :)
Amit viszont nem értünk, hogy a 730°C-ban Lizikém a vékony bundájával... miért aludt a kandalló előtt? :D ...

Reggeli reggeli,

Kép

Kép

A romok eltakarítása :) (köszi!!)
Majd hamar átbeszéltük a haditervet, miszerint Vasárnapra mindenki özönvizet, a hegyekbe havat és rossz időt mondott, így tegyük át máskorra a vízi programokat.
Az alternatíva a Nyírjesi erdőben elhelyezkedő vadaspark és füvészkert volt. Élvezik a gyerekek is és ha esik, akkor is véd valamit az erdő lombja.
Átadtuk a szállást, majd útnak indultunk.

Retek flotta megállt a kúton :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Miután megérkeztünk még a nap is kisütött :)
Kutyáinkkal két csodaszép kisasszony társaságában mi csak a füvészkertbe mentünk a vadak nyugalmának érdekében, a többiek viszont etették, simogatták őket.
Nekem növény és gombagyűjteményem található a galériámban, de a többiekében fellelitek az állatokat is :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Többen megjegyezték, hogy szuper hely volt és adtunk adományokat is a hely további fejlesztésére, fenntartására.
Miután mindenki végzett felhívtunk egy Balassagyarmati pizzériát és betámadtuk csapatostul.

Kép

Kép


Az étkek Isteniek voltak és a kedv sem hagyott alább :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


Miután mindenki degeszre ette magát, elbúcsúztunk egymástól és hazaindultunk.

Kép

Ez már délután 4-5 fele lehetett és ebben a pillanatban kezdett el esni az eső.
Hazáig végig szakadt (legalább lemosta a kocsikról a sarat) és az otthoniak nem értették, hogy mi hogyan kirándultunk ezen az özönvizes napon :)
Az biztos, hogy az égiek velünk voltak. :wink: :rizspekta:

Nagyon szuperül éreztük magunkat Kikivel!!!! :)
Minden elvárásainkat felülmúlta a találkozó. A csúnya időjárás előrejelzésekkel ellentétben megmutatkozott mennyire nem szegheti kedvét semmi sem egy ilyen kiváló társaságnak. Senki nem mondta visszaa részvételt és mindenkinek végig mosoly ült az arcán!

Nagyon köszönjük mindenkinek aki eljött!

Szülinap előtt lehet lesz meglepi összejövetel ;)
(Jó ez a 2 napos őszi verzió? Vagy inkább térjünk vissza 1 napos intervallumra? Én a 2 napos mellett voksolok.)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23931
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: CCH Őszi Találkozó, Robinson Szigetek - 2015.10.10-11

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2015 okt. 19, 11:25 am

Ja és Kiki és az én galériám ITT érhető el
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
jaffa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2015 aug. 18, 01:01 am
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Re: CCH Őszi Találkozó, Robinson Szigetek - 2015.10.10-11

Hozzászólás Szerző: jaffa » 2015 okt. 20, 01:27 am

Sziasztok.
Képekkel sajnos nem tudok szolgálni,viszont mindent elárult a hazafelé vezető úton az arcomra fagyott mosoly..... bár ezt csak én láttam viszont a tükörben.Nagyon jól éreztük magunkat,Anna azóta is Dettyról,és Rékáról beszél. Kellemesen csalódtunk a társaságban,idegenkén érkeztünk,viszont ezt egy percig sem éreztette velünk senki.A túra nagyon jó volt,főleg hogy csak mentünk,kitudja merre...de egyszer csak odaértünk. :D... A szállás hibátlan volt,mondjuk a villanykapcsoló hiányzott a falról,de ezt leszámítva fullextra volt a szoba. A vadaspark jó választás volt, a gyerekek,meg mi is nagyon jól éreztük magunk. A pizzéria is jó ötlet volt, így a találkozó végére,igaz sietve kellett távoznunk,mert sajnos a meló az meló. :( Örülünk hogy megismerhettünk titeket,és remélem hamarosan újra találkozhatunk !!!! Mi is a 2napos talira szavazunk... igaz mi max. nyáron leszünk újra mobilak,de ha tudunk-megyünk!!!! :buzaly: :burnout:
1991 E9 Liftback 1.6 GLi 4A-FE

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: CCH Őszi Találkozó, Robinson Szigetek - 2015.10.10-11

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 okt. 20, 01:58 pm

Egy pár mondatot én is idetűznék, a képeket 2 hozzászólással feljebb megtaláljátok :D, illetve a saját képeinket linkeltem korábban.

Az őszi találkozó izgalmakkal indult részünkről, mivel az M0-ról az M2-re való lehajtást benéztük. Az előttünk haladót követve, nem figyeltem merre járunk, ő pedig az utolsó pillanatban váltott irányt - mivel nem akartam bevágni- így kénytelenek voltunk tovább menni és a következő lehetőségnél visszafordulni. Szerencsére a cél előtt még bőven utolértük a csapatot. :)

A Robinson sziget előtt volt egy kis szakasz földút, ami az esőzések miatt felázott, így nagy örömünkre dagonyázhattunk. :) Szerencsére nem volt vészes, megérkezve kinyújtóztattuk végtagjainkat és elfoglaltuk a szállásokat. Ezután indultunk is tovább a túra helyszínére: Páris patak völgyébe. A túrázáshoz alkalmas időnk volt- nem esett- sőt a többségnek még melege is volt, persze nem azért mert tűzött a nap az erdőben. :D A terep igazi kanyon volt, nagy emelkedők, izgalmas útvonalak. Egymást segítve jutottunk fel csak egy-egy szakaszon. (Réka egy igazi hős! :) ) A tervezett távot végül nem tudtuk teljesíteni, mert jóval nehezebb volt az útvonalat tartani -a terepviszonyok miatt-, mint ahogy terveztük. A túra egy részét két részre szakadva tettük meg. Volt aki a dzsungelvágós megoldásban hitt (vagy pusztán Mozsó térképének :D ), és volt aki inkább a meredekebb, csúszósabb szakaszok megtételét választotta, de végül újra egymásra talált a kis-csapat és az autókhoz vezető utat ismét együtt tettük meg. A temetőnél elénk táruló látkép szemet gyönyörködtető volt a megfáradt utazónak, és kifejezetten jól esett a kis levezető séta a gyér forgalmú utcákon. Végül visszatérünk a kiinduló pontra, a visszaúton megejtettünk egy csoportos bevásárlást, majd vissza a szállásra.

Gyorsan elpakolásztunk, kiosztottuk a tűzifát, mivel a szálláson se áram, se világítás, sem egyéb fűtési lehetőség nem volt csak a jó öreg kályha. Ahányszor bementünk este a faházba, mindig a világítás kapcsolójáért akartunk nyúlni. :D
Tűzet raktunk és nekifogtunk a sütögetésnek, grillezésnek, természetesen a jó kis házipálesz körök sem maradhattak el. :szabilacko: Innen a hangulat a tetőfokára hágott, a füst és a led fényforrások segítségével még a Star Wars új epizódjának forgatásának részesei is lehettünk… :D
Szerencsére végig esőmentes maradt az este, ennek köszönhetően jómagam és pár kedves-ivócimborám éjjel 2-kor zártuk a lefekvők sorát. De csak azért, mert egy pöppet már megfáradtunk. :mrgreen:
Másnap 10-kor alig bírtam felkelni, de muszáj volt, lassan tért csak vissza belém az élet. :) A reggeli Vitya féle kávézás és összepakolás után nekivágtunk a Nyírjesi Füvészkert és Vadaspark felfedezésének. Nagyon szép volt, látszott minden négyzetméterén, hogy gondozva van, és aki mindezt csinálja szívét-lelkét beleteszi. Aki arra jár, annak mindenképp érdemes megnéznie. Kellemes időtöltés volt az állatok között sétálni, beszélgetni.
Az ebéd helyszínének a Don Corleone pizzériát választottuk, a kajára nem lehetett panasz – a kiszolgálásra annál inkább-, a szokásos minőséget hozta. Ahogy az eddigi Veletek töltött találkozókon mindig, az időjárás most is nekünk kedvezett – ha úgy tetszik, az égiek velünk voltak- :wink:
Csak a hazaúton szakadt le az ég, de Netti hősiesen vezetett a vízfüggönyben.

Ismét egy nagyon jól sikerült találkozó volt, aki kihagyta, az bánhatja. :twisted: Köszönjük a szervezést!
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
Gugyor
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2002
Csatlakozott: 2011 jan. 16, 07:21 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (3 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: CCH Őszi Találkozó, Robinson Szigetek - 2015.10.10-11

Hozzászólás Szerző: Gugyor » 2015 okt. 20, 02:45 pm

Azt a kanyart én is benéztem.ugyan ez s szitu volt.csak én bevágódtam.nem kellett sok hogy össze rakjam az autót.
Corolla AE92 GTI HB
Toyota carina e gli

Avatar
toytomi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2011 okt. 21, 07:32 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Kübekháza, Szeged
Re: CCH Őszi Találkozó, Robinson Szigetek - 2015.10.10-11

Hozzászólás Szerző: toytomi » 2016 jan. 26, 07:50 pm

Én most kapcsoltam, hogy lógok még pár képpel :oops:

https://picasaweb.google.com/1003051732 ... omiSzandra
:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport - R.I.P.

:toytomi: AE92 Gt-i Liftback - Zenki, 4A-GE 16V Smallport


Válasz küldése