Corolla Club Hungary

CCH

Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: 2017 nov. 25, 01:20 pm

Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
 Dacolva az idővel / Kép és videó a jövőnek - Klasszik talik 
Szerző Üzenet
Site Admin
Site Admin

Egyre jobban tudatosul bennem, hogy milyen gyorsan repül az idő.
Amikor még megalapítottuk a klubot, az E9-ek, E10-ek voltak a nem túl régi, de nagyon jó ár/érték arányú típusok. Azóta eltelt 10 év és az E9-ek 95%-a rohad, még ha egyéb jellemzőikben továbbra is kiválóak maradtak. Ha nem volt időben kilakatolva és szinten tartva a bódé, akkor a kivételektől (fanatikus tulaj, garázsban megóvott példány) eltekintve mindegyik nagyon rozsdás már és ez azt jelenti, hogy már csak egy szűk réteg veszi meg őket és azok nagy része sem azért, hogy hosszú távra tervezzen a típussal. Szépen lassan kihalnak, mint ahogyan ez - sajnos teljesen természetes módon - történt az E8-as Corollákkal is (a korábbiakat most ne keverjük ide). Ez van :(
Manapság az E11 és az E12 a jó ár/érték arányú választás egy megbízható Corollát illetően. Ezek is már tízen évesek, de még nem nagyon rozsdásodnak (jobb korrózió védelmet is kaptak...) és van bennük légzsák, meg ABS. Aztán 10 év múlva már ezek sem lesznek sehol. Akkor már úgyis kelleni fog használtautóban is a kanyar követő, inteligens LED-es fényszóró, a távolságtartó tempomat .... Még ha túlzok is, akkor is nő a fogyasztói társadalom igénye, és a piac direktívái, kérdés működni fognak-e ezek a felszerelések, vagy éppen mit fog érni az adott használtautó ára, ha egy sima első kocc miatt (két lámpa, lökös, hűtőmaszk) az autó értékének akár többszörösébe fog kerülni csak a sérült alkatrészek beszerzése. (ebbe most ne is menjünk bele).

A lényeg, hogy az E9-ek is egyre jobban fogynak és rohamosan csökkenni fog az elkövetkezendő években a darabszámuk, nem beszélve arról, hogy az idő mellett még az export is nagy mértékben tizedeli őket.

És itt jön a topic lényege. Milyen emlékeink fognak maradni, amikor majd gyermekeinknek, netán unokáinknak mesélünk az igazán megbízható, Japán gyártású, hű társainkról. A találkozók albumai különleges lehetőséget biztosítanak arra, hogy 1-1 jó képet elcsípjünk szeretett autónkról, de mi van, ha áldoznánk az idősebb Corollák előtt és csinálnánk egy napot, ahol sokan, kisuvickolva, tündökölve, immáron lassan 30 évesen, együtt mutatkozhatnának, mutatván milyen büszkék még a mai napig... Ilyenkor készülnek igazán szép fotók és videók, úgy, hogy csak a járgányok a témák, nem a természet, nem a bográcsozás, vagy éppen a CorOlimpia. Ez a nap csak róluk szól, csak ők vannak a középpontban és így méltó, jó felbontású "profi" anyagot lehet "lőni" róluk.

Tavaly csináltunk egy ilyen napot, igaz ugyan csak az E9 Liftback szériára kihegyezve:

Kép

Kép

Watch on youtube.com

Az igazat megvallva, sosem gondoltam volna, hogy visszatapsoljátok. Úgy gondoltam egyszeri alkalom, de hatalmas sikere volt és akik nem tudtak eljönni, eszméletlenül sajnálták.

Egy ötlet bevillant, de nem körvonalazódott. Ötleteljünk, beszéljünk róla közösen...
Mi lenne, ha csinálnánk néha ilyen "retrók emlékeit az utókornak" talikat? 1 nap, bandázás, lazulás, fotózás és tündöklő autók.
Ahogy eléri egy generáció a 25 éves átlag életkort beléphet a Nyugger klubba. :lol:

- Egy nap legyen 1-1 generációnak a sajátja?
- netán még kasznivariánsokra is bontsuk szét, mert úgy az igazán szép?
- Vagy legyen évente egy, ahol minden nyugger klubos megjelenhet? Idén E9, E8, E7... (persze bandázni bárki újabb típussal is, ahogy ez történt tavaly is)
- Vagy töröljem a topicot, mert a gyakorlatban nem tűnik kivitelezhetőnek?

Ha van rá igény, csináljuk, közösen!
De ebben segíteni kell verbuválni. Pl: Ha már összegyűlnek az E8-ak, akkor ne 4db legyen. Illetve fotózni, videózni is és ezeknek ötleteket gyártani, hogy igazán jól mutassanak az autók!

Nos?

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi

:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

2016 jan. 19, 11:17 am
Profil Honlap
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Szerintem nem hülyeség. Én is azon gondolkodtam mostanában, hogy tizen éve apumék 650-ért vették a CE90-et, most meg...

Ez a típusra lebontott találkozó maradhatna, jól néznek ki együtt az azonos kasztnik. Le kell szervezni időben mindig. A helyszín kérdés, hogy hol legyen. Fix helyen, mint a tavaszi, vagy mindig máshol?

Kép

2016 jan. 19, 12:05 pm
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Típusidegen autó is jöhet? Talán összejönne egy "mini szett"-re való banda, a klubbon belül :)
Mindentől függetlenül amúgy tetszik a dolog!

2016 jan. 19, 05:11 pm
Gyakori látogató
Gyakori látogató

Nekem is tetszett az E9 minitali. Tetszene, ha lenne következő, szívesen ott lennénk ismét. Az enyém '87 novemberi (forgalmi engedély szerint és toyodiy.com szerint is), tehát szűk két év és 30 éves jubileumot ünnepelhetünk. Jó lenne összehozni ezeket a típusokat, ameddig még annyi fut belőlük, hogy érdemes legyen rá találkozót szervezni. Szóval én támogatom a típustalálkozókat!

2016 jan. 19, 09:59 pm
Gyakori látogató
Gyakori látogató

Valóban jó móka volt az e9 találkozó és amint kész a telifény ismét mennék egy újabbra.
A "nyugger" kifejezés viszont rendkívül előnytelen és pejoratív. Örülnék, ha másik nevet tudnánk találni a találkozóknak.

2016 jan. 19, 10:09 pm
Profil Honlap
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Ez az ötlet nekem is nagyon tetszik és támogatom,de persze számomra egy későbbi időpont lesz kivitelezhető,pláne,h az én e9 HB-em még romokban! :(

2016 jan. 20, 01:56 pm
Profil Honlap
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó

Nekem is tetszik az ötlet!
Igaz, gyakorlatban lehet nehéz lesz összehozni, főleg ahol nem sok darab van adott generáción belül a klubban.
Pl akár ha za E8-at nézem, nem sokan vagyunk és többen messze is vannak.
Ha előre megbeszéljük és lefixáljuk akkor összejöhet bármi. :wink:

2016 jan. 20, 11:23 pm
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ]