Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Találkozók, Kirándulások, Összejövetelek, egyéb Rendezvények... Hírek, infok, minden amit tudnod kell
gergohun
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2014 ápr. 24, 07:27 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: gergohun » 2014 jún. 10, 07:35 pm

Szerintem is kaját mindenki vigyen magával,vízeket meg szerintem a határ mellett még nézhetünk attól függően mennyi hely van a csomikba =D Letisztázodott hogy akkor mindenképp sátrazunk? (nem gond csak kell kerítenünk sátrat) + némi hasznos infót írnátok sátrazáshoz,magatok alá tesztek valamit? Én már kezdem nagyon várni :D :vezet:

Avatar
to4m5i
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1430
Csatlakozott: 2009 jan. 16, 08:01 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: to4m5i » 2014 jún. 10, 09:43 pm

Sziasztok!

Sajnos nagyon rosszul jöttek össze a dolgaink!
Előző munkahelyemen 3-4 év után felmondtam, amiket eddig kipróbáltam nem voltak korrektek... :(
Ebből adódóan nem sok (kevés) pénzzel kell gazdálkodnunk. :(
Az autónk biztos hogy nem lesz kész, akikkel mentünk volna, ők visszamondták. :(
Pereskedés miatt sajnos behívtak több személyes meghallgatásra is, az első Június 19.
A többi akkor derül ki.
Akármennyire is szeretnénk menni, sajnos ezt is ki kell hagyjuk, ugyanis ha kapok egy értesítés, hogy személyesen meg kell jelenjek, és ne adj Isten a túra ideje alatt, akkor elbuktam a pert :( (ami 100%, hogy részemre nyert ügy)

Sajnálom...

- Pacsker + Wortex + Ewing + (Lackó) (Ha Lackó nem jön, van még egy hely) / E9 Lb Gt-i
- gergohun + barátnő + Közlekes + Zoo.Hun / E12 HB[/quote]
„Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít.”
Kép 1980 - Toyota Corolla KE70 Liftback - 4AGE

Avatar
Ewing
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 647
Csatlakozott: 2009 jún. 27, 02:09 pm
Autód gyártási éve: 1990
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Ewing » 2014 jún. 10, 10:36 pm

Sátrazásban én is benne vagyok.
Lehet hülye kérdés, de útlevélre szükség lesz a túra során, vagy elég lesz a személyi?
EE90 2E-E; 1,3 Liftback

Avatar
Sancy
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2934
Csatlakozott: 2010 márc. 09, 08:30 pm
Tartózkodási hely: Pécel
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Sancy » 2014 jún. 10, 11:41 pm

Nagyon akarok menni, ez nem is kérdés. De történtek dolgok, amik ezt most nem teszik lehetővé.
Felmondtam a melóhelyemen, felszámoltam az itteni életemet és készülődök Angliába.
Nekem ez nem pálya ami itt megy ebben az országban. :hany: A miniszterelnök úr is megmondta: "akinek nem tetszik, el lehet menni" :lol:
Majd néha azért jövök látogatóba. :roll:

A többieknek nagyon jó szórakozást.
E11 G6 TTE Facelift 1.6 VVTI
E12 TS TTE Facelift 1.8 VVTL-i

E11 TS Facelift 1.8 VVTL-i pálya autó építes folyamatban

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2014 jún. 10, 11:50 pm

nemá, már te is?... mondjuk igazad van sajnos, sok szerencsét. Miniszter elnök úrnak az a véleménye h a fiatalok kalandvágyból mennek külföldre...te is vágyódsz kalandra? ...menjen ő is innét, .. na m1

(de egyet tarts szemelött kint, ha magyar a kollégád akk 2x jobban vigyázz!!! ) :( :P


Személyi elég, meg kéne váltani eu-s biztosítást sztem...az nemártana. Napi vmi 200 ft, és ha bmi van, nincs cumi...
Ezt gondoljátok át! (bár gondnélkül járjuk meg úgyis ! )

+én nemtudok olyan sátras kempingekről, mint anno itthon, de lehet én tévedek, ezt 2.jára is leszögezem, de nem szentírás amit mondok, vagy ha van akk az is pízz, és nem 1000ft körüli.
(ne az legyen, h kimegyünk, és ott lesz a meglepi h 15 euró/este lesz az alvás (kempingbe/szobába...
Én kint ausztriába tudnék olyan szobát, ahol 15 eur/ este + reggeli is!!!! de az nem esik utba, ez a legalja legalja!
VAgy marad a töltöállomás... De booking.hu vagy hol utána lehet nézni, és azt az árat lehet lealkudni a helyszínen. Csak sokat kell keresni, ami úgy mehet, h a helyi tourist informot meg kell keresni, és ott megkérdezni, h milyen lehetőséget tudnak ajánlani, mi kint is így kerestünk szállást (eleinte) előre megnézem az ilyen pontokat, h célra menjünk.
Másvalaki más vélemény tapasztalat?

Szüleim mentek 1 hónapra spanyolba vagy 3 éve, akkoriba for...sittal, ők benzinpénzből nomádkodtak kb, de a kocsiba volt a puttonyba az ágy berakva stb, strandon fürödtek, ott van ingyenes köztéri zuhany, parkolókba és benzinkúton álltak meg estékre...ezt csak azért mondom, h nekem ők is elég nagy támpontok. Corollával is mentek ilyen útra, csak 3 nap kocsiba alvás után, inkább kerestek egy apartmant, mert nem volt pihentető, hogy így fogalmazzak :)
Szóval írjatok, ki mit tud, ki vele!

Tominak meg sok szerencsét, h be tudja fejezni a liftit, meg h egyenesbe jöjjön!
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

gergohun
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2014 ápr. 24, 07:27 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: gergohun » 2014 jún. 11, 08:45 am

Én sem tudok sajnos sátras kempingekről,de van egy kis időm utánanézek,olasz nyelvtudás annyira nem kell mert a google fordító a barátunk =) Meg akkor hol keressek? Garda tó környékén gondolom mindenképp.Én is osztom ZOO véleményét,hogy a kocsiban alvásos megoldás nagyon nem pihentető,csak ha tényleg van egy akkora kocsi hogy matracot bevág az ember....(meg hát tényleg van tapasztalata a szüleinek ebben)
Pacsker veled/veletek mi a helyzet? Még az előző kommentekbe írtad hogy mindenképp szeretnél jönni de még nem tisztázódott le hogy mennyire fér bele a keretbe? Van azóta valami változás?
Az az europai biztosítás hogy megy? Én csak arról a kártyáról tudok amit meg kell újítani de arra nem kell fizetni,és ha jól tudom az csak annyit ad hogy ellátnak =D de attól még ki kell fizetni.Hol lehet ezt igényelni?

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jún. 11, 08:59 am

- Netrisk utasbiztosítás (pár ezer Ft és egész komolyan fedez) Csoportosan kötve talán további kedvezmény. Autónként érdemes a rendszám miatt.
- Autóra nemzetközi zöldkártya kell. Biztosítódtól kikérhető
- Elég a személyi. Konzuli szolgálat.
- Kemping kemping. Faház, vagy sátor, mindegy. A lényeg, hogy olcsó legyen.
- Ahova biztosan? kellene szállás. Osztrák hágó Déli vége Ausztriában, de írtam korábban (Lienz?), illetve Passau - Toyota Múzeum. Ezeknél valószínűleg csak panzió/apartman lesz. Ki kellene venni egy házat. Talán így a legolcsóbb. Maximum matracozunk, ha kevesebb a hely.
- Várok válaszra fedezetet illetően. (Postázok-e küldöldre egy ismerősnek, vagy sem) Ha van fejlemény, természetesen írok.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2014 jún. 11, 10:50 am

Sancy írta:Nagyon akarok menni, ez nem is kérdés. De történtek dolgok, amik ezt most nem teszik lehetővé.
Felmondtam a melóhelyemen, felszámoltam az itteni életemet és készülődök Angliába.
Nekem ez nem pálya ami itt megy ebben az országban. :hany: A miniszterelnök úr is megmondta: "akinek nem tetszik, el lehet menni" :lol:
Majd néha azért jövök látogatóba. :roll:

A többieknek nagyon jó szórakozást.
Üdv a táborban!
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2014 jún. 11, 03:09 pm

Eu s biztosítás tudtommal a rendőrség (árpádhídnál) szomszédságába lévő társadalombiztosítónál kell az első emeleten érvényes tb vel lehet kikérni. Vagy akinek van E-card ja az ugyis tudja miről beszélek annak meg mind1
De utazási irodába kell kötni, utasbiztosítást 5 napra jobban megéri, kb 350ft/nap és minden megvan.
Viszont érdemes, ha nem is mindenkinek egy kis kp-t vinni, mer ha van vmi baj, vagy gyógyszer kell azt ott kell kifizetni, DE itthon meg visszatériti a biztosító!

Kempinget és 20euró/főtől láttam gardánál, se az luxusszinten megy...
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Zoo.HUN
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1243
Csatlakozott: 2010 okt. 19, 12:24 am
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Zoo.HUN » 2014 jún. 11, 03:10 pm

Slampixxx írta:
Sancy írta:Nagyon akarok menni, ez nem is kérdés. De történtek dolgok, amik ezt most nem teszik lehetővé.
Felmondtam a melóhelyemen, felszámoltam az itteni életemet és készülődök Angliába.
Nekem ez nem pálya ami itt megy ebben az országban. :hany: A miniszterelnök úr is megmondta: "akinek nem tetszik, el lehet menni" :lol:
Majd néha azért jövök látogatóba. :roll:

A többieknek nagyon jó szórakozást.
Üdv a táborban!
Ezt nem értem, pár hónapja te is mondtad h ejhaj aki itthon nem tud értelmes pénzt keresni, amikor ez nálam téma lett, akkor ez most hogy van? Te is kint vagy?
E8 1.8D liftback+ ---> Seca :jdm:
E8 1.6GT AE82 HB ---> FX
Kép + Kép

Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2014 jún. 11, 03:19 pm

Mi a szilvesztert Párizsban töltöttük, szintén ilyen autóban alvással. Este irok róla.
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

Avatar
Közlekes
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 240
Csatlakozott: 2011 aug. 13, 12:04 pm
Tartózkodási hely: Budapest, XVII. ker.
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Közlekes » 2014 jún. 11, 08:04 pm

Off: Légyszi a ki miért megy ki külföldre témát máshol :)

On:
Passau kemping: http://www.dreifluessecamping.privat.t- ... age562.htm

Ha jól értem, akkor: (google translate)
Fee per person incl hot showers per N. Adults: 5,50 €
Garbage fees per adult: 1, - €
Small tent incl car per night: 8,00 €

Szóval 6,5 erő/fő + 8 euró kocsinként, tehát kb 10 euró.

Tomi, sajnálom, hogy nem tudtok jönni, Pacsker, remélem nektek is összejön.
BMW M1, Porsche 935 (slot car) http://carrera-servo.blog.hu/

Wortex
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 713
Csatlakozott: 2011 jan. 30, 07:08 pm
Autód gyártási éve: 1989
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tápiószecsõ
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Wortex » 2014 jún. 11, 08:48 pm

Nekem van Eu-s tb kártyám, ingyenesen lehet igényelni és gyorsan megvan. :wink:
1 év azt hiszem az érvényessége és kb arra jó mint az itthoni, tehát minden alap orvosi, kórházi ellátást fedez. Nem biztosítás!
Beszerzésben tudok segíteni.
E10/liftback 1.3 4efe
AE92/liftback GTI 1.6 4age

Hajts lassan és gyönyörködj a tájban, vagy nyomjad neki és épülj bele.

gergohun
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2014 ápr. 24, 07:27 pm
Tartózkodási hely: Pécs
Re: Európai körtúra, Hill Climb, Toyota múzeum - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: gergohun » 2014 jún. 12, 02:00 pm

Találtam Linz mellett egy elég jó kis szállást,kívűlről kolinak tűnik de belül elég korrekt,és persze az ár is =)
7-8főre is néztem,7 főre 3 szobát ad, 8 főre 1 nagy szobát és egy különállót 2 főre,mindenhogy 5200ft/fő/éj jön ki,és az ár tartalmazza az IFA-t is.Küldöm a linket.Én jún 29.éjszakát ütöttem be,de le kéne fixálnunk hogy melyik nap hol alszunk.Passau környékén egynek jó az a kemping,de még keresgélek én is hátha találok vmi olcsót :)
http://szallas.hu/fit-fun-sportherberge ... 0&guests=8

képek
http://indafoto.hu/gergohun/image/21224 ... f80/623061
http://indafoto.hu/gergohun/image/21224 ... bb3/623061
http://indafoto.hu/gergohun/image/21224 ... 905/623061

véletlen becsúszott egy corolla :vezet:
http://indafoto.hu/gergohun/image/21224 ... 939/623061
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gergohun 2014 jún. 12, 07:04 pm-kor.

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:
Re: Svájc, Hillclimb - 2014 Nyara

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2014 jún. 12, 02:03 pm

Pacsker írta: - Júni 27 Péntek hajnalban (3 óra körüli) indulás. Délelőtt már a tengernél vagyunk. Csobbanáááás, szieszta, Bohi amorf dobálás a sziklákról :lol: Ejtőzés után indulás tovább a Garda-tóhoz. Szállásfoglalás (sok Camping is van), majd egy víz fölé benyúló sziklán elhelyezkedő, teraszos Pizzériában csorgatjuk a nyálunkat az esti látványban.

- Szombat nomád reggeli és irány a pár 10 km-re levő verseny helyszíne. Élvezkedünk, majd délután vissza a tóhoz. Pancsi-pancsi, vízalatti halkamerázás, motorcsónakokban való gyönyörködés.

- Vasárnap kiadós alvás után irány Ausztria. Út közben persze nem bírjuk ki pár kisebb megálló nélkül. Fotózás, könnyezés, miközben pár embert elveszítünk, hisz ők végleg letelepednek az Olasz dolomitokban / Osztrák Alpokban :) Este a hágó tövében (Lienz?) megszállunk valahol.

- Hétfőn irány a HEGY. Frool is szimpatizál az eseménnyel. Azt mondta, ha nem jöhet a hachival, akkor szomorú lesz, ha nem tud kanyarogni. Teljesen érthető. Az új programoknak köszönhetően vagy többen megyünk és ő is jön az AE86-al 2-3 fővel, vagy megyünk lassan 3-4 személlyel, ahogy megbeszéltük és akkor csak a tájban gyönyörködünk (főleg, ha a fogyasztás a cél). Azért szerintem kibírható lesz így is :) Van sok megálló, esetleg elmehetünk egy 1-2 órás sétára a "csúcson". Lassú ereszkedés után Németországba érve elgurulunk Passau-ig. :vezet:

- Kedden nyitáskor megnézzük a múzeumot, elvagyunk 2-3-4 órát, majd irány haza.

Az ütemterv persze módosítható, csak gyorsan ilyesmit vázoltam. Így nincsenek hatalmas távolságok és élvezhető az út.
Természetesen vinnénk PMR-eket, hogy utazás alatt is fáraszthassuk egymást :)
Képek:

viewtopic.php?f=9&t=1133
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép


Lezárt